Odanızı Sessiz Tutmak İçin İpuçları

Odanızın ses yalıtımını yapmaya başlamak için, alanın mevcut yapısını anlamak önemlidir. Muhtemelen pencerelerinizde, kapılarınızda ve hatta duvarlarınızda ses sızıntısı (giren veya çıkan) yaşıyorsunuz. Odanın içinde sessizce dolaşarak biraz zaman harcamak ve dışarıdan gelen ses için bu alanları yakından dinlemek, odaklanmanız gereken yeri anlamanıza yardımcı olabilir. Apple Watch, özellikle gürültülü sorunlarla uğraşıyorsanız geçici bir desibel algılama […]

Odanızı Sessiz Tutmak İçin İpuçları

Odanızın ses yalıtımını yapmaya başlamak için, alanın mevcut yapısını anlamak önemlidir. Muhtemelen pencerelerinizde, kapılarınızda ve hatta duvarlarınızda ses sızıntısı (giren veya çıkan) yaşıyorsunuz. Odanın içinde sessizce dolaşarak biraz zaman harcamak ve dışarıdan gelen ses için bu alanları yakından dinlemek, odaklanmanız gereken yeri anlamanıza yardımcı olabilir. Apple Watch, özellikle gürültülü sorunlarla uğraşıyorsanız geçici bir desibel algılama aracı olarak bile işlev görebilir. Yıllardır yerinde olan birçok pencerenin yeni bir kalafat tabakasına ihtiyacı olabilir ve çerçeveyle buluştuğu belirli alanların etrafında hava boşlukları sergileyen bir kapınız olabilir.

Odanın içinde harici sesleri dinlemek veya müzik çalmak ve hedef alanınızın dışından odanın sınırlarını keşfetmek, ses yalıtımı projenizin bir sonraki aşamasına başlama zamanı geldiğinde çok önemli bilgiler sağlayacaktır. Örneğin, evinizin ötesinden gelen trafik sesini bastırmayı umuyorsanız, pencerelerle uğraşmak ve tavana yalıtım eklemek en iyi çözüm olabilir. Alternatif olarak, bir ev stüdyosu kurmak muhtemelen bu geliştirmelerden fayda sağlayacaktır, ancak yenilemeyi tamamlamak için birkaç ek adıma ihtiyacınız olacak.

Teknory