OnePlus neden Android 13’ü henüz tüm OnePlus 10 Pro kullanıcılarına teslim etmedi?

Dhruv Bhutani / Android Kurumu TL;DR OnePlus, Oxygen OS 13’ün kararlı sürümünü Eylül 2022’de piyasaya sürdü. Şu anda yalnızca bazı OnePlus 10 Pro sahipleri Oxygen OS 13 kullanıyor. Kuzey Amerika’daki sahipler hala güncellemeyi bekliyor. OnePlus, sorunsuz güncelleme sunumlarıyla tam olarak bilinmiyor. Ancak OnePlus 10 Pro’nun sahipleri, Android 13 güncellemesi için durumun böyle olmayacağını umuyordu. Ne […]

OnePlus neden Android 13’ü henüz tüm OnePlus 10 Pro kullanıcılarına teslim etmedi?

Dhruv Bhutani / Android Kurumu

TL;DR

  • OnePlus, Oxygen OS 13’ün kararlı sürümünü Eylül 2022’de piyasaya sürdü.
  • Şu anda yalnızca bazı OnePlus 10 Pro sahipleri Oxygen OS 13 kullanıyor.
  • Kuzey Amerika’daki sahipler hala güncellemeyi bekliyor.

OnePlus, sorunsuz güncelleme sunumlarıyla tam olarak bilinmiyor. Ancak OnePlus 10 Pro’nun sahipleri, Android 13 güncellemesi için durumun böyle olmayacağını umuyordu. Ne yazık ki, güncelleme henüz tüm OnePlus 10 Pro cihazlarına ulaşmadığı için durum beklenenden çok daha karışık görünüyor.

OnePlus Topluluğu sayfasında, Bobbie63’e giden bir kullanıcı bir gönderi paylaştı. iplik OnePlus 10 Pro’daki güncellemelerle ilgili bazı sorular sormak için. İleti dizisinde kullanıcı, OnePlus’ın Android 13 sürümü olan Oxygen OS 13’ün (OOS 13) ilk açık beta sürümünden bu yana yayınlanan tüm güncellemeler için bir zaman çizelgesi düzenler.

Kullanıcının belirttiği gibi, şirket ilk olarak 20 Eylül’de OOS 13’ün kararlı sürümünü yayınladı. Altı gün sonra OnePlus, Hindistan, Kuzey Amerika, AB ve dünya çapında Ağustos güvenlik düzeltme ekiyle OOS 12 için bir güncelleme yayınladı. Sonraki üç gün içinde OnePlus, Hindistan, Kuzey Amerika ve AB için, hala OOS 12’de olan kişilerin almadığı bir OOS 13 güncellemesi yayınladı.

Konu, şirketin aylar boyunca belirli pazarlara güncellemeleri sürekli olarak nasıl atladığını vurgulayarak devam ediyor. Herkese Android’in en son sürümünü yüklemek yerine, OnePlus’ın OOS 12 ve OOS 13 güncellemelerini aynı anda sunduğu bir trend gelişti. Sonuç olarak, OnePlus 10 Pro topluluğu, OOS 13’e sahip olanlar ve olmayanlar olarak ikiye ayrıldı. Hangisi soruyu akla getiriyor, neden?

Konuya göre OnePlus, OnePlus’ın iki yollu yaklaşımı hakkında benzer bir soru soran başka bir postere yanıt verdi:

Bu gerçekten normal. OOS13 lansmanı aşamalı bir destektir ve bu süre zarfında ekip, OOS12 yapılarını üyelere aktarmaya devam edecektir. Bu, hala OOS12 kullanan kişilerin cihazlarının sistem güvenliğini ve kullanıcı deneyimini sağlayabilmemiz için yapılır.

Bu açıklama bir anlam ifade etse de, birkaç şeyi açıklamıyor. Bobbie63’ün belirttiği gibi, eğer OnePlus güvenliği önemsiyorsa, şirket neden genel olarak güvenlik güncellemeleri sağlamadı? Bazı pazarlar aylarca yeni bir güncelleme almadı. Cevap, hala bekleyenlerin OOS 13’ün ne zaman gelmesini bekleyebileceklerini de açıklamıyor.

Şu anda, 10 Pro’yu Kuzey Amerika taşıyıcıları aracılığıyla satın alan ve OOS 13 için uygun olan topluluktaki kendi kaynaklarımız, güncellemeyi henüz almadıklarını söylüyor. Bu gerçekten artan bir itme ise, OnePlus gerçekten tatlı zamanını alıyor.

OnePlus neden Android 13’ü henüz tüm OnePlus 10 Pro kullanıcılarına teslim etmedi?

Teknory