OnePlus, OxygenOS 14’ün çıkış tarihini ve yeni “Trinity Engine”i duyurdu

TL;DR OnePlus, 25 Eylül’de kararlı Android 14 tabanlı OxygenOS 14 güncellemesini yayınlayacak. Güncellemeyi ilk olarak hangi OnePlus cihazlarının alacağına dair bir bilgi yok. OnePlus, güncellemeyle birlikte “Trinity Engine” adı verilen tescilli bir performans paketini tanıtacak. OnePlus, Android 14 tabanlı OxygenOS 14 yazılımının kullanıma sunulma tarihini doğruladı. Şirket, Android’in yeni sürümünü taşıyan kararlı güncellemenin 25 Eylül’de […]

OnePlus, OxygenOS 14’ün çıkış tarihini ve yeni “Trinity Engine”i duyurdu

TL;DR

  • OnePlus, 25 Eylül’de kararlı Android 14 tabanlı OxygenOS 14 güncellemesini yayınlayacak.
  • Güncellemeyi ilk olarak hangi OnePlus cihazlarının alacağına dair bir bilgi yok.
  • OnePlus, güncellemeyle birlikte “Trinity Engine” adı verilen tescilli bir performans paketini tanıtacak.

OnePlus, Android 14 tabanlı OxygenOS 14 yazılımının kullanıma sunulma tarihini doğruladı. Şirket, Android’in yeni sürümünü taşıyan kararlı güncellemenin 25 Eylül’de müşterilere ulaşmaya başlayacağının sözünü verdi. Bu arada, Google’dan hâlâ onaylanmış bir Android 14 çıkış tarihi yok, dolayısıyla OnePlus’ın kullanıma sunmayı geciktirme ihtimali hala var Google’ın kararlı Android 14 güncellemesini ne zaman yayınlamayı planladığına bağlı olarak.

Yine de OnePlus, OxygenOS 14’ün Android 14 temel alınarak piyasaya sürülecek ilk işletim sistemlerinden biri olacağını söylüyor. Güncelleme, OnePlus’ın “Trinity Engine” olarak adlandırdığı, tescilli bir performans platformu olan şeyi tanıtacak.

OnePlus, CPU Vitalization, RAM Vitalization, ROM Vitalization, HyperBoost, HyperTouch ve HyperRendering dahil altı temel teknolojinin Trinity Engine’i oluşturduğunu söylüyor. Bu teknolojilerin bir araya gelerek “güç tüketimi verimliliği, daha iyi çoklu görev kapasitesi ve daha kalıcı, hızlı ve sorunsuz deneyim” sunması bekleniyor.

OxygenOS 14 kullanılabilirliği

OxygenOS 14 güncellemesini ilk alacak olan OnePlus telefonlarının hangisi olacağına dair henüz bir bilgi yok. Mantık, OnePlus 11’in ilk sırada olacağını söylüyor. Şirket ayrıca OnePlus Nord 3 ve OnePlus 11R için kapalı beta programları yürütüyor, bu nedenle bu ikisinin de kararlı güncellemeyi mevcut olduğunda alması gerekiyor.

OnePlus diyor 25 Eylül’deki kararlı güncellemeyi yayınlamadan hemen önce Android 14 için açık beta programını başlatacak. Önümüzdeki günlerde OnePlus 10 Pro için de kapalı bir Android 14 beta programı başlayacak.

Şirketin ayrıca önümüzdeki aylarda ilk katlanabilir telefonu OnePlus Open’ı piyasaya sürmesi bekleniyor. OnePlus, telefon piyasaya çıkmadan önce kararlı yazılımı yayınlarsa, ideal olarak Android 14 ile piyasaya sürülmesi gerekir.

OnePlus, OxygenOS 14’ün çıkış tarihini ve yeni “Trinity Engine”i duyurdu

Teknory