OnePlus Pad incelemesi: OnePlus sevenler için bir iPad

Muhtemelen yapmadıysanız, OnePlus’a dikkat etmeye başlamanın zamanı geldi. Çinli teknoloji devi, yıllardır sürekli olarak çok iyi ve uygun fiyatlı Android akıllı telefonlar üretiyor. OnePlus 11 bu yılın başlarında iniş. Şimdi, yeni OnePlus Pad ile aniden dolmak üzere olan Android tablet pazarı için geliyor. Bu, 480 $’lık fiyatıyla Apple’ınkilerle rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılan kaygan, güçlü bir […]

OnePlus Pad incelemesi: OnePlus sevenler için bir iPad

Muhtemelen yapmadıysanız, OnePlus’a dikkat etmeye başlamanın zamanı geldi.

Çinli teknoloji devi, yıllardır sürekli olarak çok iyi ve uygun fiyatlı Android akıllı telefonlar üretiyor. OnePlus 11 bu yılın başlarında iniş. Şimdi, yeni OnePlus Pad ile aniden dolmak üzere olan Android tablet pazarı için geliyor. Bu, 480 $’lık fiyatıyla Apple’ınkilerle rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılan kaygan, güçlü bir makinedir. 10. nesil iPad.

Dahası, birçok yönden iPad’den daha iyi olabilir. hakkında daha fazla şey duymak için beklemek size yakışabilir. Google Piksel Tablet Bir satın alma kararı vermeden önce, bu kendi başına çok iyi bir Android tablet.

AYRICA BAKINIZ:

Google I/O 2023’te görmeyi bekleyebileceğiniz her şey

Birden fazla şekilde yeşil

Yeşil üzerine yeşil.
Kredi bilgileri: Molly Flores/Mashable

Google’ın aynı şeyi yapmak üzere olduğunu kabul ederken, tablet alanında ciddi bir yeni rakibin ortaya çıkmasından bu yana sonsuza dek geçmiş gibi geliyor. Ve OnePlus Pad bu açıdan hem fiziksel hem de mecazi olarak yeşil olsa da, deneyimli bir veteriner gibi hissettiriyor.

Yeni başlayanlar için, özellikleri 500 dolardan daha düşük maliyetli bir tablet için mükemmel:

Kuşkusuz, 128 GB çok fazla bir depolama alanı değil, ancak bu listedeki diğer her şey belirli bir rekabete kıyasla oldukça kaygan. Bununla, elbette, daha küçük bir 10,9 inç ekrana sahip yalnızca 64 GB depolama alanıyla gelen 450 dolarlık 10. nesil iPad’i kastediyorum. Oh, ve Apple’ın tableti 2360×1640 daha küçük bir çözünürlüğe sahip ve 60Hz yenileme hızı sınırı çok daha kötü.

OnePlus Pad'deki güç ve ses düğmeleri

Güç ve ses.
Kredi bilgileri: Molly Flores/Mashable

Yaklaşık 1,2 pound olan OnePlus Pad, desteksiz tutarken istediğimden belki biraz daha ağır. Bununla birlikte, diğer fiziksel boyutlar yerinde. Yalnızca 6,5 ​​mm kalınlığı ve 6,7 mm çerçevesiyle size bol miktarda çalışma alanı sağlar. Sağ tarafta bir ses düğmesi ve üstte bir güç düğmesi (portre modunda basılı tutarken) ve ayrıca bir USB-C şarj bağlantı noktası var. Tabletin arka kısmının üst orta kısmındaki büyük bir kamera merceği de tablete farklı bir görünüm kazandırıyor.

Diğer tek şey, isteğe bağlı kalem aksesuarı için birazdan ele alacağımız küçük bir manyetik şerit.

Ağırlık (zamanla alışabileceğiniz) dışında, OnePlus Pad’in gövdesiyle ilgili tek şikayetim, tableti yatay modda tutarken hoparlörleri ellerinizle kapatmanın çok kolay olması. Bu rahatsız edici.

Olabildiğince sıvı

Klavye ve ekran kalemi aksesuarlarıyla birlikte OnePlus Pad

Belki yeni iş istasyonun değil ama yeterince iyi.
Kredi bilgileri: Molly Flores/Mashable

Performans tarafında, OnePlus Pad ile ilgili şikayet edilecek çok az şey var.

Süper pürüzsüz yenileme hızı, Apple’ın giriş seviyesi iPad’inden çok daha büyük bir adımdır ve bir makaleyi kaydırmak gibi basit şeyleri yaparken bile tablete birinci sınıf bir his verir. Onunla yaptığım testlerde görünürde herhangi bir aksama olmadan performansın genel olarak harika olması zarar vermez. Uygulamalar hızlı bir şekilde yüklenir ve üzerinde çalıştığı Android tabanlı OxygenOS, daha önce Android kullandıysanız kolayca anlaşılır.

OnePlus Pad ile benim zamanımda, video akışı yapmak, sosyal medyaya bakmak ve okumak için genellikle mükemmeldi. Bilirsiniz, bir tabletle yaptığınız şeyler. BEN irade Bu kadar büyük bir dokunmatik ekranla sosyal medya uygulamalarının biraz garip olduğunu söyleyebilirim, ama belki de bu benim telefonuma fazla bağımlı olmamdan kaynaklanıyor.

Bahsetmek için pek çok yerel benzersiz yazılım özelliği yoktur, ancak kayda değer bir özellik, bölünmüş ekran işlevidir. Bir uygulama açıkken ekranın üstünden iki parmağınızı aşağı kaydırın ve onunla birlikte açılacak başka bir uygulama seçebilirsiniz. Bunu çoğunlukla ESPN uygulamasında spor istatistiklerini kontrol ederken Twitter’a bakmak için kullandım. Kilometreniz elbette değişebilir.

Bölünmüş ekran özelliğiyle ilgili tek serseri, onu yalnızca yatay modda kullanabilmenizdir. Okumak gibi şeyler için portre modunu tercih eden biri olarak bu bir hayal kırıklığı oldu.

Oh, ve tablet hoparlörlerinden daha iyi olan yerleşik hoparlörleri haykırmak istiyorum. Bunları bir surround ses kurulumu veya hatta bir ses çubuğu ile karıştırmazsınız, ancak çok küçük bir gövdeden derin, gürleyen ses sağlarlar. Bu, cihazın hemen etkileyici yönlerinden biridir.

Aynısı, 12,4 saatlik video oynatma için derecelendirilen pil ömrü için de geçerli. Pratik açıdan, tam bir şarjla kabaca bütün bir gün alacaksınız. Daha ne isteyebilirsin?

oneplus + oneplus

OnePlus Pad kalemi

Bu aksesuar maliyetleri toplanır.
Kredi bilgileri: Molly Flores/Mashable

OnePlus Pad’in en büyük özelliği, yalnızca bir OnePlus telefonunuz varsa almanın gerçekten mantıklı olmasıdır. Bir telefon olmadan gayet iyi idare edebilirsiniz (elimde yoktu), ancak bir telefonun varlığıyla deneyim büyük ölçüde iyileşmiş görünüyor.

Özellikle, telefonunuzu tabletle eşleştirebilirsiniz ve iki cihaz birbirinin beş metre yakınında olduğu sürece, telefonun hücre sinyali tablete kadar uzanır. Bu, yalnızca OnePlus Pad için yeni bir SIM kart almanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Bu kesinlikle sahip olunması gereken çok şık ve kullanışlı bir özellik gibi görünüyor.

Bir OnePlus telefonunu Pad ile eşleştirerek elde ettiğiniz diğer olasılıklar ve sonuçlar arasında, paylaşılan bildirimler ve bir cihazda metin kopyalayıp diğerine yapıştırma yeteneği bulunur. Bu özellikler harika, ancak yine de, OnePlus olmayan bir telefonunuz varsa, bunlardan hiçbir şey alamazsınız.

OnePlus Pad’den en iyi şekilde yararlanmayı istemekle ilgili bir başka sorun da, elbette aksesuarların olması ve elbette bunların ayrı satılmasıdır. Tam olarak bir kalemden beklediğiniz gibi çalışan 99 dolarlık bir kalem var; bu, dijital illüstratörler veya sadece kalem kullanmayı tercih eden kişiler için harika.

Ayrıca, tableti bir dizüstü bilgisayara dönüştürdüğü iddia edilen klavyeli 30 dolarlık bir manyetik folyo kılıf da var. Bu, videoları izlemek için Pad’i desteklemek için kullanışlıdır, ancak klavyenin kendisi oldukça sıkışık ve dokunmatik yüzey küçüktür. Bunun ötesinde, OnePlus Pad bir dizüstü bilgisayar kadar iyi çalışmıyor. Fare imleci çirkin küçük bir dairedir ve uygulamalar tıklamalara her zaman olması gerektiği gibi yanıt vermez, yani YouTube videoları üzerine tıkladığınızda duraklamaz.

Sen olabilmek Böyle şeylere katlanmak istiyorsanız çalışmasını sağlayın, ancak ciddi bir iş yapmak istiyorsanız, gerçek bir dizüstü bilgisayar muhtemelen daha iyi bir seçimdir.

Bir iPad çırpıcı mı?

Ekranda resim bulunan OnePlus Pad

Gülümseyen, OnePlus telefonu olandır.
Kredi bilgileri: Molly Flores/Mashable

Birkaç önemli yönden, OnePlus Pad, 10. nesil iPad’den daha iyidir. Ekranı daha büyük ve daha yüksek çözünürlüklü, yenileme hızı ligler daha hızlı ve Apple’ın tabletinin temel sürümünden daha fazla depolama alanıyla birlikte geliyor. Genel olarak konuşursak, kaliteli performans ve temiz (sınırlayıcı olsa da) bölünmüş ekran özelliği sayesinde kullanımı eğlenceli.

Ne yazık ki, iPhone’ları veya OnePlus olmayan Android telefonları olan kişiler, OnePlus Pad’den en iyi şekilde yararlanamayacak. Bir OnePlus telefonunuz varsa, bu hiç akıllıca değil. Hücre bağlantısı, bildirimler ve paylaşılan bir pano, sahip olunması gereken gerçekten kullanışlı özelliklerdir.

Ancak bir iPhone’unuz varsa, muhtemelen bir iPad isteyeceksiniz. Bir Pikseliniz varsa, muhtemelen en azından bekleyip Pixel Tablet ile neler çıktığını görmek isteyeceksiniz. Ne yazık ki bugünlerde teknolojide işler böyle yürüyor. Sadece bir ürün almıyorsunuz; tüm bir ekosistemi satın alırsınız.

Yine de, bu belirli ekosistemdeyseniz, OnePlus Pad’den çok daha kötüsünü yapabilirsiniz.

Teknory