OpenAI, ChatGPT ‘özel talimatlarını’ ücretsiz kullanıcılara genişletiyor

OpenAI’ler özel talimatlar Temmuz ayında ChatGPT Plus abonelerinin kullanımına sunulan özellik artık tüm kullanıcıların kullanımına açıldı. Özel talimatların eklenmesi, masaüstünde veya iOS’ta ChatGPT profilinize yeni bir ayar koyar ve bu ayarı tüm görüşmelerinize uygular. ChatGPT’ye her yeni görüşmenin başında belirli talimatlar vermek yerine, ayarlara eklediğiniz açıklamalara göre yanıtlarını otomatik olarak ayarlar. ChatGPT ayarlarındaki alanları doldurun […]

OpenAI, ChatGPT ‘özel talimatlarını’ ücretsiz kullanıcılara genişletiyor

OpenAI’ler özel talimatlar Temmuz ayında ChatGPT Plus abonelerinin kullanımına sunulan özellik artık tüm kullanıcıların kullanımına açıldı.

Özel talimatların eklenmesi, masaüstünde veya iOS’ta ChatGPT profilinize yeni bir ayar koyar ve bu ayarı tüm görüşmelerinize uygular. ChatGPT’ye her yeni görüşmenin başında belirli talimatlar vermek yerine, ayarlara eklediğiniz açıklamalara göre yanıtlarını otomatik olarak ayarlar. ChatGPT ayarlarındaki alanları doldurun ve nasıl uyum sağladığını görün.

ChatGPT gerçekten sizin hakkınızda daha fazla şey öğrenmek istiyor.
Kredi bilgileri: OpenAI

Ayarların özel talimatlar bölümü iki metin giriş alanı içerir. Biri, ChatGPT’nin hakkınızda ne bilmesini istediğinizi sorar ve yardımcı bir şekilde (veya ürkütücü bir şekilde?) “Nerede oturuyorsunuz?” ve “İş için ne yapıyorsun?” Diğeri, ChatGPT’nin nasıl yanıt vermesini istediğinizi sorar ve “ChatGPT ne kadar resmi veya gündelik olmalı?” gibi sorular sorar. ve “ChatGPT’nin konular hakkında fikirleri olmalı mı yoksa tarafsız mı kalmalı?”

AYRICA BAKINIZ:

AI.com bir keresinde sizi ChatGPT’ye götürdü. Şimdi, Elon Musk’ın xAI’sine gidiyor

Sonsuz potansiyel etkileri olan açık uçlu bir özelliktir. Bu nedenle, özel talimatlar için bazı uygulamalar tuhaf, bazıları ise pratiktir. İnsanlar bu yeni seçeneği şu şekilde kullanıyor:

bir kullanıcı gönderildi X’te bir ChatGPT metin çıktısı, kısmen izin verilmeyen davranışları “geziyor” gibi göründüğünü söylediler [like] istemsiz kendine zarar verme, çıplaklık, [and] ayarı “a” harfinin 1.500 tekrarı ve tamamlanmamış bir cümle (a bilinen belirteç tekrarlama hack).

Diğerleri ChatGPT’yi daha doğru ve etkili hale getirdiği kanıtlanan özel talimatlar kullanıyor.

Ve sonra var Bu oldukça edebi bir meydan okuma olan özel talimat.

OpenAI ayrıca kullanım politikalarını ihlal eden talimatları kullanmayacağını da söylüyor. Ve OpenAI’nin sizinle ilgili kişisel bilgileri yanlışlıkla açığa çıkarabilecek ayarlarla ne yaptığını merak ediyorsanız, OpenAI, evet, sohbet geçmişinizi kaydetmeyi devre dışı bırakmadığınız sürece bu verileri kullanabilir diyor.

“Yanıtları çocuklara göre yönlendir” veya “kullanıcının yapay zeka uzmanlığına sahip olduğunu varsay” gibi evet veya hayır işlevine sahip daha genel ön ayarlardan oluşan bir koleksiyon, kullanıcılardan kişisel ayrıntıları ve istekleri yazmalarını istemekten biraz daha az rahatsız edici gelebilirdi. Ancak ne yazık ki, OpenAI özelleştirmeyi bu şekilde sunmaya karar verdi, bu nedenle verilerinizi koruyun ve kendinizi ChatGPT’nin özel talimat çağına hazırlayın.

Teknory