Oppenheimer, Gişe Rekortmeni Bir Süper Kahramanı Geride Bırakarak 2023’ün En Büyük 3. Filmi Oldu

Özet Christopher Nolan’ın yönettiği Oppenheimer, Guardians of the Galaxy Vol.’u geride bırakarak yılın en çok hasılat yapan üçüncü filmi oldu. 854.078.950$ ile dünya çapındaki gişede 3. sırada yer aldı. Bu başarı, Oppenheimer’ın PG-13 süper kahraman filmlerine kıyasla izleyici kitlesini sınırlayan R-derecesi dikkate alındığında daha da etkileyici. Oppenheimer, gişe hasılatı açısından Barbie ve The Super Mario […]

Oppenheimer, Gişe Rekortmeni Bir Süper Kahramanı Geride Bırakarak 2023’ün En Büyük 3. Filmi Oldu

Özet

  • Christopher Nolan’ın yönettiği Oppenheimer, Guardians of the Galaxy Vol.’u geride bırakarak yılın en çok hasılat yapan üçüncü filmi oldu. 854.078.950$ ile dünya çapındaki gişede 3. sırada yer aldı.
  • Bu başarı, Oppenheimer’ın PG-13 süper kahraman filmlerine kıyasla izleyici kitlesini sınırlayan R-derecesi dikkate alındığında daha da etkileyici.
  • Oppenheimer, gişe hasılatı açısından Barbie ve The Super Mario Bros. Movie’yi geçemese de, üç saatlik tarihi bir biyografik film için beklentileri aştığı için başarısı da hafife alınmamalı.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Oppenheimer gişe rekorları kıran başka bir süper kahraman filmini geride bırakarak yılın en büyük üçüncü filmi oldu. Vizyoner yönetmen Christopher Nolan’ın son başyapıtı, atom bombasının geliştirilmesini yöneten ve büyük siyasi ve kişisel darbelere maruz kalan teorik fizikçi J. Robert Oppenheimer’ın (Cillian Murphy tarafından canlandırılıyor) hayatını anlatıyor. 21 Temmuz’da vizyona girdiğinden beri aynı gün Barbie, Oppenheimer R dereceli, üç saatlik tarihi bir biyografik film olarak gişede beklentileri sürekli olarak aştı.

Şimdi, piyasaya sürülmesinden bir aydan fazla bir süre sonra, Oppenheimer‘nin gişe toplamı bir başka önemli kilometre taşı daha oluşturdu. Başına Gişe Mojosu, Oppenheimer aştı Galaksinin Koruyucuları Vol. 3 2023’te dünya çapında gişede en çok hasılat yapan üçüncü film olacak. Yazma sırasında, Oppenheimer dünya çapında 854.078.950 $ hasılat elde ederek Galaksinin Koruyucuları Vol. 3845.536.306 dolar. Oppenheimer hala oldukça geride duruyor Barbie Ve Süper Mario Kardeşler. Her ikisi de 1,3 milyar doların üzerinde hasılat elde eden film.


Oppenheimer’ın Gişe Başarısını Bağlamına Yerleştirmek

OppenheimerMarvel’ın geniş kitlelere pazarlanan PG-13 süper kahraman filmleriyle karşılaştırıldığında doğal olarak sinemalarda izleyebilecek izleyici sayısını azaltan R dereceli bir film olduğu göz önüne alındığında, gişe başarısı daha da etkileyici. Galaksinin Koruyucuları Vol. 3 sadece en son süper kahraman filmi Oppenheimer yukarıda rahatça oturduğu için üçüncü sıraya doğru hızla ilerledi Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde, Karınca Adam ve Yaban Arısı: QuantumaniaVe Flaş – sonuncusu gişe bombasıydı.

İlgili: Barbie & Oppenheimer’ın 2 Milyar Dolarlık Gişesi Hollywood’a Tüm Yanlış Dersleri Verecek

Tüm zamanların en yüksek hasılat yapan R dereceli filmleri açısından, Oppenheimer yakın zamanda geçti Deadpool 2 ve başka bir çizgi roman filminin arkasında oturuyor, Joker2019’da 1 milyar doları aşan hasılatla bir numara oldu. Nolan’ın son gişe rekorları kıran filmi, olağanüstü gişe başarısının sonuna yaklaşırken, muhtemelen geride ikinci sırada yer alacak. Joker R dereceli listede ve üçüncü sırada yer alıyor Barbie Ve Süper Mario Kardeşler. 2023 gişe açısından film. Fakat, Oppenheimerbaşarısı hafife alınmamalı.

Kaynak: Gişe Mojosu

Teknory