Oppo şimdi güncellemeler için Samsung ile eşleşmeyi vaat ediyor (yoksa öyle mi?)

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Oppo, yaklaşmakta olan amiral gemisi telefonları için gözden geçirilmiş bir güncelleme politikasını duyurdu. Şirket, şimdi dört ‘büyük Color OS güncellemesi’ ve beş yıllık güvenlik düzeltme eki sunacağını söylüyor. Şirketin dört Android sürüm yükseltmesi mi yoksa dört Color OS cilt güncellemesi mi sunacağı belli değil. Oppo, bir yıldan biraz daha […]

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Oppo, yaklaşmakta olan amiral gemisi telefonları için gözden geçirilmiş bir güncelleme politikasını duyurdu.
  • Şirket, şimdi dört ‘büyük Color OS güncellemesi’ ve beş yıllık güvenlik düzeltme eki sunacağını söylüyor.
  • Şirketin dört Android sürüm yükseltmesi mi yoksa dört Color OS cilt güncellemesi mi sunacağı belli değil.

Oppo, bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce, Find X serisi amiral gemileri için üç büyük işletim sistemi güncellemesi ve dört yıllık güvenlik yaması sözü veren yeni bir güncelleme politikasını duyurdu. Şimdi ise şirket, amiral gemisi telefonlar için revize edilmiş bir politika duyurdu.

Daha spesifik olarak, Çinli akıllı telefon markası artık kullanıcılar için dört ana Color OS güncellemesini ve beş yıllık güvenlik yamalarını garanti ettiğini söyledi. Ayrıca, bunun 2023’ten itibaren “seçilmiş amiral gemisi modelleri” için geçerli olduğunu kaydetti.

Oppo gerçekten doğruladı Android Yetkilisi bu politikanın yalnızca gelecek yıl piyasaya sürülecek gelecekteki amiral gemisi cihazlar için geçerli olduğunu. Yani Find X5 Pro ve Find N sahipleri bu yeni taahhüde dahil değil.

Android OS veya Color OS güncellemeleri?

Oppo’nun özellikle dört ana Android sürümü güncellemesi yerine dört ana “Renkli İşletim Sistemi” güncellemesini garanti ettiğini söylemesi merak uyandırıyor. Şirket bir yıl önce gözden geçirilmiş bir yükseltme politikası açıkladığında, özellikle not edilmiş üç büyük “Android sürümü” güncellemesi sunduğunu söyledi.

Bu, önemli bir ayrımdır, çünkü Xiaomi gibi bazı şirketlerin, temel Android sürümünü olduğu gibi bırakırken yazılım katmanlarını yükselttiklerini gördük. Bu nedenle, Oppo’nun dört büyük Color OS güncellemesi sunmayı taahhüt etmesi, teorik olarak yalnızca bir veya iki Android sürümü yükseltmesi sunabileceği, ancak dört Color OS güncellemesi sunabileceği anlamına gelir. Ne pahasına olursa olsun, şirket gerçekten de Color OS 12.1 ve 11.1 gibi yeni Android sürümlerine sıçramayan artımlı Color OS sürümleri sunuyor.

Yine de Oppo’dan taahhüdün gerçekten Color OS güncellemelerini mi yoksa temel Android sürümünü mü kapsadığını netleştirmesini istedik. Şirket bize geri dönerse/geri dönerse makaleyi güncelleyeceğiz.

Aksi takdirde, şirketin beş yıllık güvenlik yamaları sunduğunu görmekten memnunuz. Bu, Samsung ve Google ile eşleşirken, bu ayın başlarında da revize edilmiş bir yükseltme politikası açıkladıktan sonra OnePlus ile eşleşiyor. Ancak BBK markasının eski güncelleme politikasını (üç işletim sistemi güncellemesi, dört yıllık güvenlik yaması) orta sınıf telefonlara getirmesini umuyoruz.

Oppo şimdi güncellemeler için Samsung ile eşleşmeyi vaat ediyor (yoksa öyle mi?)

Teknory