Oprah Winfrey, 98,5 Milyon Dolarlık Şaşırtıcı Derecede Düşük Maaş Çekini Açıkladı Spielberg Filmi

Özet Oprah Winfrey, The Color Purple’daki rolü için kendisine yalnızca 35.000 dolar teklif edildiğini ancak bu filmde yer almanın hayali olduğu için hiçbir pişmanlık duymadığını açıkladı. 35.000 dolar düşük gibi görünse de 1985’te daha değerliydi ve enflasyon dikkate alındığında bugünkü yaklaşık 100.000 dolara yakındı. Ancak o dönemde diğer yıldızlar önemli ölçüde daha fazla para kazanıyordu. […]

Oprah Winfrey, 98,5 Milyon Dolarlık Şaşırtıcı Derecede Düşük Maaş Çekini Açıkladı Spielberg Filmi

Özet

  • Oprah Winfrey, The Color Purple’daki rolü için kendisine yalnızca 35.000 dolar teklif edildiğini ancak bu filmde yer almanın hayali olduğu için hiçbir pişmanlık duymadığını açıkladı.
  • 35.000 dolar düşük gibi görünse de 1985’te daha değerliydi ve enflasyon dikkate alındığında bugünkü yaklaşık 100.000 dolara yakındı. Ancak o dönemde diğer yıldızlar önemli ölçüde daha fazla para kazanıyordu.
  • Winfrey’in ilk film oyuncusu olarak pazarlık gücünün olmaması, kendisine bu kadar küçük bir maaş teklif edilmesinin nedeni olabilir. Ne olursa olsun, filmdeki performansı ona Oscar adaylığı kazandırdı ve unutulmaz ve etkili olmaya devam ediyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Oprah Winfrey, Steven Spielberg’in filmindeki Sofia rolünden aldığı şaşırtıcı derecede düşük maaşı açıkladı Mor renk. film, Alice Walker’ın Pulitzer ödüllü aynı adlı romanından uyarlanıyor ve baskı ve istismarın üstesinden gelmeye çalışan Afrikalı-Amerikalı bir kadın olan Celie Harris Johnson’ı (Whoopi Goldberg) konu alıyor. Yeni bir müzik uyarlaması Mor renk aynı zamanda Blitz Bazawule’nin yönettiği çalışmalarda da yer alıyor. Son film setinin 25 Aralık’ta gelmesiyle birlikte bazıları orijinaline dönüp bakmaya başladı.

ile yapılan bir röportajda Öz SAG-AFTRA grevinden önce Winfrey, kazandığı maaşı açıkladı Mor renk. Rolü için kendisine yalnızca 35.000 dolar teklif edilmişti, ancak maaşının düşük olmasından hiç pişmanlık duymuyordu çünkü filmde rol almak onun hayaliydi. Aşağıdaki ifadesine göz atın:

Hayatımda Mor Renk’te olmaktan başka hiçbir şey istemeyen birinin benim için ne anlama geldiğini size anlatamam bile. Ve Tanrı bana teslim olmayı öğretti; bu benim için büyük dersti. Bu filmde yer almam için yalnızca 35.000 dolar teklif ediyorlardı ve bu şimdiye kadar kazandığım en iyi 35.000 dolar. Her şeyi değiştirdi ve bana çok şey öğretti. Hayatımda hareket eden Tanrı’dır.


Oprah Winfrey Mor Renk İçin Neden Bu Kadar Az Kazandı?

Winfrey kendisine neden bu kadar az teklif verildiğini açıklamadı. Mor renk. Ayrıca, filmin kritik ve ticari bir hit olduğu kanıtlandıktan sonra artıklardan daha fazlasını yapıp yapmadığını da açıklamadı. Ancak 1985 yılındaki 35.000 doların bugün olduğundan çok daha ileri gittiğini hatırlamak önemlidir. Enflasyonu hesaba katarsak, 35.000 dolar bugünkü yaklaşık 100.000 dolara eşdeğer olurdu. Yine de o zamanlar bile diğer yıldızların kazandığıyla karşılaştırıldığında 35.000 dolar düşük bir rakamdı. Örneğin Jack Nicholson’a 6 milyon dolar ön ödeme yapıldı. yarasa AdamMichael J. Fox ise 250.000 dolar kazandı. Geleceğe Dönüş.

Winfrey’e bu kadar az teklif verilmesinin en muhtemel nedeni şuydu: Mor renk onun ilk filmiydi. Winfrey bu sıralarda kariyerinde büyük ilerlemeler kaydederken, henüz bugün olduğu gibi herkesin tanıdığı bir isim değildi. Oprah Winfrey Gösterisi sonraki yıla kadar prömiyer yapmayacak Mor renkve radyo endüstrisinde şimdiden dikkatleri üzerine çekerken, Sofia onun ilk oyunculuk kredisiydi. Deneyimsizliği, aldığı küçük maaşı haklı kılmıyor ancak yerleşik aktörler kadar pazarlık gücüne sahip olmaması da anlaşılabilir bir durum.

Ancak yıldız gücünün tek başına iyi bir performans sağlamadığını kanıtladı. Winfrey, Sofia rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar’a aday gösterildi. Performansı bugüne kadar unutulmaz ve etkili olmaya devam ediyor. En önemlisi de hiç unutamadığı bir şey. Winfrey filme olan sevgisinden ve onun bir parçası olmanın ne anlama geldiğinden hiç çekinmedi. Neyse ki o da 2023’ün bir parçası. Mor renk uyarlama, müzik yapımcısı olarak görev yapacak. Winfrey büyük bir maaş kazanmadı Mor renkama bununla oldukça büyük bir miras bıraktı.

Kaynak: Öz

Teknory