Oyun Şeklinizi Değiştirecek 5 Xbox Özelliği

Xbox Series X|S, oyun oynamayı engelli kişiler için daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı olabilecek çeşitli erişilebilirlik özelliklerine sahiptir. Ancak bu özelliklerin çoğu, engeli olmayan kişiler için oyun oynamayı daha rahat ve keyifli hale getirebilir. Microsoft, engelli oyun alanında lider olarak ün kazandı. Mevcut seçeneklere erişmek için konsolunuzdaki Ayarlar menüsüne gidin ve Erişilebilirlik’i seçin. En kullanışlı […]

Oyun Şeklinizi Değiştirecek 5 Xbox Özelliği

Xbox Series X|S, oyun oynamayı engelli kişiler için daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı olabilecek çeşitli erişilebilirlik özelliklerine sahiptir. Ancak bu özelliklerin çoğu, engeli olmayan kişiler için oyun oynamayı daha rahat ve keyifli hale getirebilir. Microsoft, engelli oyun alanında lider olarak ün kazandı.

Mevcut seçeneklere erişmek için konsolunuzdaki Ayarlar menüsüne gidin ve Erişilebilirlik’i seçin.

En kullanışlı erişilebilirlik özelliklerinden biri Kapalı Altyazı’dır. Bu özellik ekranda altyazıları görüntüleyerek sağır veya işitme güçlüğü çeken kişilerin film akışı yaparken veya Blu-ray oynatırken diyalogları ve diğer sesli ipuçlarını anlamalarına olanak tanır. Bunu etkinleştirmek için Erişilebilirlik menüsünden Altyazı’yı tıklayın. Altyazıların yazı tipini, boyutunu ve rengini buradan seçebilirsiniz.

Xbox Series X|S ayrıca Büyüteç ve Yüksek Karşıtlık gibi özellikler sunarak ekranı görmeyi ve menülerde gezinmeyi kolaylaştırır. Bu özellikler görme engelli kişiler için faydalı olabilir.

Bu bir özellik değil, daha çok bir çevre birimidir, ancak Xbox Uyarlanabilir oyun Kumandası kullanışlı bir seçenek olabilir. Microsoft, bu denetleyiciyi çeşitli uyarlanabilir anahtarlar ve diğer yardımcı cihazlarla tasarlayarak engelli kişiler için oyun oynamayı daha erişilebilir hale getirdi.

Teknory