Oyuncular için en iyi ağ WiFi: 2022’de gecikmeyi kaldırıma indirin

Hevesli oyuncular, güvenilir bir internet bağlantısına sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu bilir. İsteyeceğiniz son şey, iyi bir maç geçirirken oyununuzun gecikmesidir. Ancak internet bağlantınız güçlü olmadığında oyununuzu bir sonraki seviyeye taşımak zor olabilir. Gecikme nedir ve ağ WiFi bunu nasıl iyileştirebilir? Oyun söz konusu olduğunda en önemli faktör gecikmeden kaçınmaktır. İnternette gezinirken küçük bir […]

Oyuncular için en iyi ağ WiFi: 2022’de gecikmeyi kaldırıma indirin

Hevesli oyuncular, güvenilir bir internet bağlantısına sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu bilir. İsteyeceğiniz son şey, iyi bir maç geçirirken oyununuzun gecikmesidir. Ancak internet bağlantınız güçlü olmadığında oyununuzu bir sonraki seviyeye taşımak zor olabilir.

Gecikme nedir ve ağ WiFi bunu nasıl iyileştirebilir?

Oyun söz konusu olduğunda en önemli faktör gecikmeden kaçınmaktır. İnternette gezinirken küçük bir gecikme algılanmayabilir ve video içeriği akışı sırasında da genellikle önemli değildir. Ancak oyun oynarken ve her saniye önemliyse, gecikme oyun oynamanız için zararlı olabilir. Bu nedenle oyuncular, evdeki ölü noktaları ortadan kaldıracağı ve gecikmeyi ve nihayetinde ping’i etkilemeden birkaç cihazın internete bağlanmasına izin vereceği için mevcut en güvenilir ve en hızlı ağ WiFi’yi istiyor.

Gecikme, cihazınızın verileri bir sunucuya (bu durumda oyunun sunucusu) göndermesi ve geri göndermesi için geçen süre olan ping olarak milisaniye cinsinden ölçülür. Genel olarak, pinginizin olabildiğince düşük olmasını istersiniz; 30 milisaniyenin altındaki her şey harikadır ve 10 milisaniyenin altındaki her şey olağanüstüdür.

Ağ WiFi oyun oynamak için iyi mi?

Çoğu oyunu herhangi bir yönlendirici ile oynayabilirsiniz. Aslında pek çok oyuncu bilgisayarlarına indirilen video oyunları oynar, dolayısıyla oynamak için internete bile ihtiyaç duymazlar. Ancak, çevrimiçi oyun oynamayı sevenler için, konu zevkiniz ve başarınız olduğunda yönlendiriciniz büyük bir fark yaratacaktır. Çevrimiçi oyunlar gerçek zamanlı etkileşimler gerektirir, bu nedenle bağlantınızda gecikme varsa bu gecikmenin etkisini hissedeceksiniz. İster bir fare tıklaması, ister bir klavye dokunuşu veya bir kontrol cihazına basma olsun, oyun komutunuzun hemen etkili olmasını istersiniz – ancak bu, büyük bir gecikme olursa gerçekleşemez.

Basitçe söylemek gerekirse, oyununuz yalnızca internet bağlantınızın izin verdiği kadar iyi olabilir. Yönlendiriciniz gecikme sürenizi azaltamasa da – bu, internet sağlayıcınızın insafına kalmıştır – herhangi bir ekstra gecikmeyi ortadan kaldırmaktan sorumludur. Neyse ki, işi doğru yapmak için çok sayıda ağ WiFi seçeneği var.

Mesh WiFi, tüm evinizde güvenilir bir bağlantı sağlayarak ölü noktaları ortadan kaldırır ve oyun sisteminizi yavaşlatmadan birden fazla cihazda hız sağlar. Sivilceli hizmeti azaltmak için yaşam alanınızın etrafına stratejik olarak yerleştirilmiş bir ana yönlendirici ve uydu düğümleri kullanarak çalışır.

Ana yönlendiriciyle aynı SSID’yi ve parolayı kullanan düğümler (WiFi menzil genişleticilerin aksine), evinizin bodrum katı veya uzak yerleri gibi ana yönlendiricinin ulaşamadığı ev alanlarını kapsamaya yardımcı olur. En iyi sistemler, gerektiğinde daha fazla düğüm eklenerek kolayca genişletilebilir.

Oyun için bir ağ WiFi sisteminde nelere bakmalıyım?

En iyi ağ WiFi sistemleri, birden fazla düğüme sahiptir (veya bunlara genişleme yeteneğine sahiptir) ve göz atmanızı, cihazlarınızı ve oyununuzu güvende tutmak için güvenlik yazılımı içerir. En önemlisi, ideal ağ, ihtiyaç duyulan her yerde kusursuz bağlantı sağlar.

Hangi ağ WiFi sisteminin satın alınacağını araştırırken akılda tutulması gereken en önemli şeyler bağlantı hızı, güvenilirlik, fiyat noktası ve yaşam alanınızın boyutudur (bu, ihtiyaç duyduğunuz kapsama alanını fit kare cinsinden belirleyecektir).

Özellikle çevrimiçi oyun söz konusu olduğunda, oyun sisteminizin tabiri caizse “ilk dib” almasını sağlayan bir ağ WiFi sistemi de aramak isteyebilirsiniz. Yani, öncelikli bir cihaz veya bazı durumlarda öncelikli bir uygulama belirlemenizi sağlayan bir özelliktir. Başkaları çok daha az önemli olan “Yakınlaştırma toplantıları” ve “ev ödevleri” ile ağınızdaki bant genişliğini tüketiyorsa bu kullanışlı olacaktır. Oyun sisteminizin önceliği olduğundan, ağdaki diğer talepler sizi yavaşlatmaz. (Ama endişelenmeyin, diğer herkes, görevlerinin artık en iyi köpek olmadığını fark etmeden bile tüm işlerini yapabilecek.)

Mesh WiFi nasıl çalışır ve kurulumu kolay mı?

Tüm evi kapsayan ağ WiFi kapsama alanınızı ayarlamak daha kolay olamazdı. Temel olarak, tek yapmanız gereken WiFi yönlendiricinizi internet sağlayıcınızın modemine bağlamak ve örgü WiFi ağınızı başlatma yolundasınız. Ardından, kablosuz ağ ağının ihtiyaç duyulan her yere ulaşmasına yardımcı olmak için gerekli ağ WiFi uydularını evinizin geri kalanına yerleştireceksiniz. Daha da iyisi, birçok ağ WiFi sistemi, tüm bu süreci olduğundan daha basit hale getirmek için tasarlanmış, kullanımı kolay bir akıllı telefon uygulamasıyla gelecek.

En iyi ağ WiFi sistemleri nelerdir?

Genel olarak, oyun oynamak için en iyi ağ WiFi sistemi, tüm evi kapsama alanı için en iyi ağ WiFi sistemi olacaktır. Araştırma yaptık ve piyasadaki en güvenilir ağ WiFi yönlendiricilerinin (oyun oynamak için de ideal olan) bir listesini derledik.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow