Panzer Glass %100 geri dönüştürülmüş plastik ekran koruyuculara sahiptir

Ryan McLeod / Android Yetkilisi TL;DR Panzer Glass, yeni bir %100 geri dönüştürülmüş plastik ekran koruyucuyu piyasaya sürdü. Cama çok benziyor ve kavisli ekranlar için daha iyi çalışıyor. Şimdilik sadece Galaxy S23 serisi için mevcut. Ekran koruyucular önemlidir. Akıllı telefonunuzu uzun yıllar kullanmayı planlıyorsanız, ekranla ilgilenmek isteyeceksiniz ve bunu yapmanın en kolay yolu, onu bir […]

Panzer Glass %100 geri dönüştürülmüş plastik ekran koruyuculara sahiptir

Ryan McLeod / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Panzer Glass, yeni bir %100 geri dönüştürülmüş plastik ekran koruyucuyu piyasaya sürdü.
  • Cama çok benziyor ve kavisli ekranlar için daha iyi çalışıyor.
  • Şimdilik sadece Galaxy S23 serisi için mevcut.

Ekran koruyucular önemlidir. Akıllı telefonunuzu uzun yıllar kullanmayı planlıyorsanız, ekranla ilgilenmek isteyeceksiniz ve bunu yapmanın en kolay yolu, onu bir miktar korumayla örtmektir. Temperli cam, geleneksel olarak koruma ve kullanım kolaylığı açısından en iyisi olarak kabul edilmiştir. Ancak, çevreyi düşünenlerin yeni bir seçeneği var.

Panzer Glass artık %100 geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış bir ekran koruyucuya sahip. Şirket, MATRIX Hibrit Cam Ekran Koruyucuyu Samsung Galaxy S23 serisi ile birlikte piyasaya sürdü, ancak bunu ilk kez Mobil Dünya Kongresi 2023’te akıllı telefon endüstrisine gösteriyordu.

Bu koruyucuyu diğerlerine göre seçmenin bazı belirgin avantajları vardır. Açıkçası, geri dönüştürülmüş bir ürünün çevresel etkisi, yepyeni bir ürüne göre çok daha düşüktür. Ek olarak, plastikten yapılmış olan bu koruyucu, Galaxy S23 Ultra’daki gibi kavisli ekranlar için daha iyi çalışır.

Şimdi, geçmişte plastik koruyucuları denediğinizi ve onlardan nefret ettiğinizi düşünüyorsanız, bu farklı. MWC gösteri alanında denediğimizde, ne kadar cam gibi olduğuna şaşırdık. Elbette, tam olarak cam değil, ancak çoğu plastik koruyucuda elde ettiğiniz yapışkan-tuhaf dokudan kaçınıyor. Oldukça etkilendik.

Tabii ki, bu ürünün hala bazı dezavantajları var.

Panzer Glass MATRIX %100 geri dönüştürülmüş plastik ekran koruyucu

Panzer Glass’tan bu yeni koruyucu gibi bir koruyucuyla ilgili en göze çarpan sorun, temperli cam kadar dayanıklı olmamasıdır. Panzer’in MWC standında, gerçekten ne kadar yok edilemez olduklarını kanıtlamak için temperli cam koruyuculu telefonlarda çekiç ve hatta balyoz kullanmak büyük bir işti. Şirket, MATRIX koruyucunun o kadar güçlü olmayacağını kabul ederken bize karşı çok açıktı. Bununla birlikte, tüketicilerin karşılaştıkları, cebinizdeki anahtarlardan ve diğer nesnelerden kaynaklanan çizikler, ortalama düşüş vb. gibi olağan sorunları ortadan kaldıracak kadar güçlüdür.

Bunun gibi koruyucularla ilgili diğer sorun, uygulamalarının biraz zor olmasıdır. İlk taktığınızda, muhtemelen baloncukları olacaktır. Bunlar bir veya iki gün sonra dağılacaktır, ancak talimatları okumayan biri, uygulamadan hemen sonra nasıl göründüğü karşısında dehşete düşebilir.

Bu sorunlara rağmen Panzer Glass MATRIX Ekran Koruyucu, kurulumunuzdan en iyi sonuçları almanız için ihtiyacınız olan tüm bilgileri ve araçları sağlar. Bir tanesini Galaxy S23 Ultra’mıza taktık ve bu kolaydı. Sadece biraz sabır gerekiyor.

şimdilik, MATRIX Ekran Koruyucu yalnızca Galaxy S23 serisi için mevcuttur. Ayrıca, en azından şimdilik yalnızca Avrupa ve Birleşik Krallık’ta mevcuttur.

Panzer Glass %100 geri dönüştürülmüş plastik ekran koruyuculara sahiptir

Teknory