Parler, Kanye West’in artık sağcı sosyal medya platformunu satın almadığını söyledi

Sağcı sosyal medya platformu Parler, tartışmalı rapçi Kanye West’in artık şirketi satın almadığını söylüyor. Perşembe günü West, West’in 2024’te cumhurbaşkanlığına aday olduğu iddiasıyla ilgili bir medya turunun parçası olarak aşırı sağcı komplo teorisyeni Alex Jones’un ev sahipliği yaptığı program olan InfoWars’a çıktı. Sandy Hook aile üyelerinin okul saldırısının sahte olduğu iddiasıyla açtığı bir dizi davayı […]

Parler, Kanye West’in artık sağcı sosyal medya platformunu satın almadığını söyledi

Sağcı sosyal medya platformu Parler, tartışmalı rapçi Kanye West’in artık şirketi satın almadığını söylüyor.

Perşembe günü West, West’in 2024’te cumhurbaşkanlığına aday olduğu iddiasıyla ilgili bir medya turunun parçası olarak aşırı sağcı komplo teorisyeni Alex Jones’un ev sahipliği yaptığı program olan InfoWars’a çıktı. Sandy Hook aile üyelerinin okul saldırısının sahte olduğu iddiasıyla açtığı bir dizi davayı kaybetme haberi.) West, gösteriye West’in birlikte seyahat ettiği Holokost inkarcısı ve beyaz milliyetçi Nick Fuentes ile birlikte maskeli olarak çıktı.

Röportaj sırasında West, Nazilere ve Hitler’e olan “aşkını” ilan etti.

Birkaç saat sonra Parler, Mashable ve diğer haber kaynaklarına ulaşarak Ekim ayında Kanye West ile yaptığı satın alma anlaşmasının geçen ay sessizce feshedildiğini paylaştı.

“Parlamento Teknolojileri [Parler’s parent company] Şirketin Parler’ın satış niyetini feshetmek için Ye ile karşılıklı olarak anlaştığını doğruladı. Bu karar, her iki tarafın da çıkarına Kasım ayı ortasında alındı. Parler, canlı topluluğumuz için platformun gelişimi ve büyümesi için gelecekteki fırsatları takip etmeye devam edecek.”

Mashable, daha fazla bilgi için Parler’a ulaştı ve yanıt alırsak bu parçayı güncelleyecek.

Parler başlangıçta satın alma anlaşmasını West çoktan kabul ettikten sonra kabul etmişti. askıya alınmış antisemitik açıklamalar yapmak için Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformlarından. Anlaşmanın duyurulmasından kısa bir süre önce, West göründü muhafazakar yorumcu Candace Owens ile Paris Moda Haftası’nda iki spor “Beyaz Hayatlar Değerlidir” tişörtüyle. Owens, Parler CEO’su George Farmer ile evli.

Ekim ayında resmi Parler satın alma açıklamasında West, “Muhafazakar görüşlerin tartışmalı olarak görüldüğü bir dünyada kendimizi özgürce ifade etme hakkına sahip olduğumuzdan emin olmalıyız” dedi.

Farmer o sırada “Bu anlaşma dünyayı değiştirecek ve dünyanın ifade özgürlüğü hakkında düşünme biçimini değiştirecek” dedi.

2021’de Parler’ın uygulaması şuydu: kaldırıldı Apple’ın App Store ve Google Play’den, her iki platformun da şiddet söylemiyle ilgili içerik denetleme politikalarının ihlali nedeniyle. Sonunda Parler’ın, uygulamasındaki içeriği çevreleyen daha katı bir politika ile her iki platforma da geri dönmesine izin verildi.

İki tarafın geçen ay anlaşmadan çekilmesine tam olarak neyin sebep olduğu belli olmasa da, West’in InfoWars’taki röportajı Parler’ın aceleci açıklamasını teşvik etmiş gibi görünüyor.

Teknory