Phil Spencer, Xbox’ın kendi mobil oyun mağazasını açmayı planladığını açıkladı

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, Xbox’ın şu anda şirketi “birçok ekranda güçlü” kılmak için kendi mobil oyun mağazasını açma fikrini keşfetmek üzere ortaklarla görüşmelerde bulunduğunu açıkladı. Bloomberg’in raporları Bu hafta Sao Paulo’daki CCXP kongresindeki bir röportajda Spencer şunları söyledi: “Bu [mobile gaming] Stratejimizin önemli bir parçası ve bugün yalnızca tek başımıza değil, aynı zamanda telefonda […]

Phil Spencer, Xbox’ın kendi mobil oyun mağazasını açmayı planladığını açıkladı

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, Xbox’ın şu anda şirketi “birçok ekranda güçlü” kılmak için kendi mobil oyun mağazasını açma fikrini keşfetmek üzere ortaklarla görüşmelerde bulunduğunu açıkladı.

Bloomberg’in raporları Bu hafta Sao Paulo’daki CCXP kongresindeki bir röportajda Spencer şunları söyledi: “Bu [mobile gaming] Stratejimizin önemli bir parçası ve bugün yalnızca tek başımıza değil, aynı zamanda telefonda nasıl para kazanabilecekleri konusunda daha fazla seçenek görmek isteyen diğer ortaklarla da konuştuğumuz bir konu üzerinde aktif olarak çalışıyoruz.”

Bu, Microsoft’un saldırısından iki aydan kısa bir süre sonra geliyor Activision Blizzard King’in satın alınması resmen kapatıldı. King en çok çalışmalarıyla tanınır. Şeker Ezmesi şimdiye kadar yapılmış en popüler mobil oyunlardan bazıları olan bulmaca oyunları. Bunun ötesinde Activision ve Blizzard, aşağıdakiler gibi bir dizi önemli mobil oyun üzerinde çalıştı: Diablo Ölümsüz Ve Call of Duty: Mobil. Ağustos ayında Spencer şunları söyledi: mobil oyunun önemive hatta şunları söyledi: “Activision Blizzard King ile satın alma görüşmesinde olmamızın nedeni mobil yetenekleriyle ilgili.”

Şunları ekledi: “Bu, mobil cihazlardaki yeteneklerle ve en büyük oyun platformu olan cep telefonlarıyla ilgili daha geniş hedeflerimiz ile ilgili.”

Bloomberg’in son röportajında ​​Spencer da benzer görüşleri dile getirdi: “Seçim hakkında konuştuk ve bugün cep telefonlarınızda seçeneğiniz yok” dedi. “Xbox’ın yalnızca bugün için değil, önümüzdeki 10, 20 yıl için de geçerli olmasını sağlamak için birçok ekranda güçlü olmamız gerekecek.”

Ayrıca Xbox’ın kendi mobil oyun mağazasının “birkaç yıl uzakta” değil, “bundan daha erken” olacağına inandığını da sözlerine ekledi. Ancak herhangi bir spesifik plan hakkında ayrıntılı bilgi vermedi.

Artık Microsoft, Activision Blizzard King’i satın aldığına göre, çoğu kişinin bazı oyunlara ev sahipliği yaptığını düşündüğü Call of Duty serisine de sahip. en iyi FPS oyunları. Oynamak için daha fazla harika oyun bulabilirsiniz. en iyi çok oyunculu PC oyunları.

Teknory