Pinokyo’nun Ana Kötü Karakteri Yapımın Yarısında Değiştirildi

Uyarı: Guillermo del Toro’nun Önündeki Pinokyo İçin Spoiler İçeriyoriçin kötü adam Guillermo del Toro’nun Pinokyo’su Üretimin yarısında değiştirildi. Carlo Collodi’nin romanından uyarlanan film, Ewan McGregor, David Bradley, Gregory Mann, Burn Gorman, Ron Perlman, Finn Wolfhard, Cate Blanchett, Tim Blake Nelson, Christoph Waltz ve Tilda Swinton’dan oluşan yetenekli bir kadroya sahip. Guillermo del Toro’nun Pinokyo’su Netflix’te […]

Pinokyo’nun Ana Kötü Karakteri Yapımın Yarısında Değiştirildi

Uyarı: Guillermo del Toro’nun Önündeki Pinokyo İçin Spoiler İçeriyoriçin kötü adam Guillermo del Toro’nun Pinokyo’su Üretimin yarısında değiştirildi. Carlo Collodi’nin romanından uyarlanan film, Ewan McGregor, David Bradley, Gregory Mann, Burn Gorman, Ron Perlman, Finn Wolfhard, Cate Blanchett, Tim Blake Nelson, Christoph Waltz ve Tilda Swinton’dan oluşan yetenekli bir kadroya sahip. Guillermo del Toro’nun Pinokyo’su Netflix’te çıktı ve eleştirmenlerden yüzde 98 puan alarak Rotten Tomatoes’da Taze Sertifikalı.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Netflix belgeselinde Oyma Sinema (aracılığıyla eğik çizgi filmi)del Toro’nun ana kötü adamı değiştirdiği ortaya çıktı. Pinokyo üretimin yarısı. Kitaptaki karakterin bir klişe olduğunu gördü ve uyarlaması için değiştirdi. Del Toro özellikle, “Bence ana kötü adamımız saçmalık ve ben bunu değiştirmek istiyorumBunun yerine, del Toro orijinali kendi yorumunu yaptı. Pinokyo hikayenin kötü adamları.

İlgili: Neden Netflix ve Disney 2022’de Pinokyo Filmleri Yaptı?


Guillermo del Toro’nun Kötü Adamdaki Değişiklikleri Pinokyo’ya Nasıl Yardımcı Oldu?

Guillermo del Toro’nun Pinokyo’sunda Pinokyo ve Kont Volpe

Kitabın ana kötü adamı Mangiafuoco olarak adlandırılıyor. Pinokyo öyleydi aslen kötü bir tiyatro yönetmeni ve kukla ustası. 1940 Disney animasyon filminde Mangiafuoco, Stromboli olarak yeniden tasarlandı. Guillermo del Toro’nun Pinokyo’su ayrıca bu karaktere yeni bir yorum getiriyor – filmde Mangiafuoco adında bir karakter yok – ve onu kısmen Waltz’ın Kont Volpe’una dönüştürüyor; tahta çocuk; sonunda şovmen Benito Mussolini için bir performans planlar. Kont Volpe, sinsi olmasına rağmen, babun yardımcısı Spazzatura (Blanchett tarafından seslendirildi) ile birlikte ekranda izlemesi son derece eğlenceli bir kötü adam.

İçinde PinokyoDel Toro, Mangiafuoco’yu alır ve filmin kötü rollerini üç karaktere devreder: Kont Volpe, Perlman’ın faşist lideri Podesta ve komik bir Mussolini karikatürü. Hikayeye daha önce görülmemiş bir derinlik katan bu son iki karakterdir. Guillermo del Toro’nun Pinokyo’su güçlü ve zamanında savaş karşıtı bir açıklama haline gelir. İlk perdede Carlo’nun yürek burkan ölümünün yanı sıra, ikinci perdenin sonu, Pinokyo’yu insan kaçakçılığı için bir metafordan ziyade (1940) programa kendi oğlunu yerleştiren Podesta tarafından yönetilen bir askeri gençlik kampına sokar. PinokyoZevk Adası).

Can Guillermo Del Toro’nun Pinokyo’su Oscar Adaylığı Alabilir

guillermo del toro pinokyo şarkıları eksik

Bu değişiklikler yapabilir Guillermo del Toro’nun Pinokyo’su güçlü bir oscar yarışmacısı. film şimdiden bu yılki diğerlerinden ayrılıyor Pinokyo çarpıcı stop-motion animasyonu ile. Del Toro’nun versiyonu Pinokyo babalıkla ve insan olmanın ne anlama geldiğiyle karıştırılmış ağır ve ne yazık ki ilişkilendirilebilir savaş temaları var. Animasyonlu uzun metrajlı filmde ayrıca zengin, karanlık bir dünya inşa etme, canlı aksiyon filminden animasyona iyi bir şekilde aktarılmış bir del Toro özelliği var ve bu, Oscar adaylığı zamanı geldiğinde geniş çapta fark edilebilecek bir özellik. Eldeki yetenek, özellikle Bradley’nin Geppetto’su tam anlamıyla kullanıldığı için aynı şey seslendirme için de geçerli. Bir projede bu kadar büyük değişiklikleri başarıyla yapabilmek için del Toro gibi güçlü bir hikaye anlatıcı gerekir. Onun Pinokyo filminin kötü adamları tarafından iyi bir şekilde uygulanan karanlık temalara sahip dokunaklı bir resim olmaya devam ediyor, ancak yine de iç açıcı bir kararlılıkla iyi dengelenmiş. Bu ve artizan animasyon tarzı nedeniyle, Guillermo del Toro’nun Pinokyo’su en azından En İyi Animasyon Filmi dalında aday gösterilme şansı yüksektir.

Sonraki: Netflix’in Pinokyo’su, Disney’inkinden Daha İyi Rotten Tomatoes Puanına Sahiptir

Kaynak: Netflix (üzerinden eğik çizgi filmi)

Teknory