Pixel 7 ve 6 güncellemesi ciddi pil tüketimine ve aşırı ısınmaya neden olabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Pixel 7 ve 6 sahipleri, pilin bitmesi ve aşırı ısınma sorunları olduğunu bildiriyor. Sorunlar, Haziran ayının güvenlik düzeltme ekiyle bağlantılı görünüyor. Görünüşe göre bazı kullanıcılar sorundan kurtulmuş. Geçen hafta, Google nihayet Pixel 7 ve 6 cihazları için Haziran güvenlik düzeltme ekini yayınladı. Geç olması hiç olmamasından daha iyi olsa […]

Pixel 7 ve 6 güncellemesi ciddi pil tüketimine ve aşırı ısınmaya neden olabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Pixel 7 ve 6 sahipleri, pilin bitmesi ve aşırı ısınma sorunları olduğunu bildiriyor.
  • Sorunlar, Haziran ayının güvenlik düzeltme ekiyle bağlantılı görünüyor.
  • Görünüşe göre bazı kullanıcılar sorundan kurtulmuş.

Geçen hafta, Google nihayet Pixel 7 ve 6 cihazları için Haziran güvenlik düzeltme ekini yayınladı. Geç olması hiç olmamasından daha iyi olsa da, güncellemenin bazı sahipler için sorunlara neden olabileceği görülüyor.

tarafından tespit edildiği gibi 9to5Googleyüzlerce Pixel kullanıcısı yeni bir reddit dizisi. Konu, hem Pixel 7 hem de 6 serisinin Haziran 2023 güvenlik yamasına güncellendikten sonra pilin bitmesi ve aşırı ısınma sorunları yaşadığını iddia eden raporlarla dolu. Ayrıca “Metin seç seçeneği çalışmıyor ve çok daha fazla hata” ekliyor.

Gelen yanıtlara göre, bazı kullanıcılar günde birkaç kez telefonlarını fişe takmak zorunda kalıyor. Başka bir kullanıcı, güncellemeden bu yana sinyallerinin rastgele kesilmeye başladığını iddia ediyor. Diğerleri pilin bitmesiyle birlikte ısınma sorunları yaşadıklarını iddia ederken.

Sorun yaygın gibi görünse de, herkes etkilenmiş gibi görünmüyor. Hatta bir kullanıcı, “Dün gece Haziran güncellemesini yükledim ve şimdi pil bitme sorunlarım ortadan kalktı” dedi.

Yazma sırasında, Google henüz güncellemeyle ilgili bir sorunu kabul etmedi. Ancak Google, ayın ilk Pazartesi günü aylık güncellemeler yayınlama eğiliminde olduğundan, sorun yaşayanların bir düzeltme için uzun süre beklemesi gerekmeyebilir.

Bu, bu yıl bir güncellemenin bu tür sorunlara neden olduğu ilk sefer değil. Mayıs ayında, Google uygulamasında yapılan bir güncelleme de pilin bitmesine ve aşırı ısınma sorunlarına yol açtı. Şirket, bir sorun olduğunu kabul ettikten kısa bir süre sonra sorun için bir düzeltme yayınladı.

Pixel 7 ve 6 güncellemesi ciddi pil tüketimine ve aşırı ısınmaya neden olabilir

Teknory