Pixel Tablet Pro varyantı, Google’ın kodunda başka bir görünüm sağlar

TL;DR Bir kod avcısı, Pixel Tablet’in Pro sürümünün kanıtını buldu. Varyant, vanilya Pixel Tablet ile aynı kod adına sahiptir, yalnızca adına eklenmiş bir “Pro” vardır. Google, I/O 2022’deki erken açıklamalar ve ardından Ekim ayındaki Made By Google etkinliği sayesinde bize Pixel Tablet hakkında pek çok bilgi verdi. Sızıntılar gerisini halletti ve Pixel Tablet’i modem, GPS, […]

Pixel Tablet Pro varyantı, Google’ın kodunda başka bir görünüm sağlar

TL;DR

  • Bir kod avcısı, Pixel Tablet’in Pro sürümünün kanıtını buldu.
  • Varyant, vanilya Pixel Tablet ile aynı kod adına sahiptir, yalnızca adına eklenmiş bir “Pro” vardır.

Google, I/O 2022’deki erken açıklamalar ve ardından Ekim ayındaki Made By Google etkinliği sayesinde bize Pixel Tablet hakkında pek çok bilgi verdi. Sızıntılar gerisini halletti ve Pixel Tablet’i modem, GPS, yakınlık sensörleri ve genellikle dünyanın iPad’lerinde bulacağınız daha fazla teknolojiden yoksun bir evde kalma cihazı olarak kabul etti. Peki ya Google tüm bunları Pixel Tablet’in daha yüksek bir varyantı için ayırdıysa?

kod avcısı Kuba Wojciechowski Google Camera Go uygulamasında olası bir Pixel Tablet Pro referansına rastladı.

Olası bir Pixel 8 kamera özelliği hakkında bazı bilgiler vermenin yanı sıra, uygulamanın kodu “TangorPro” adlı bir cihaza atıfta bulunuyordu.

Tangor’un Pixel Tablet’in kod adı olduğuna şiddetle inanılıyor. Kod metni yalnızca normal Tangor’a, yani vanilya Piksel Tablet’e atıfta bulunmakla kalmaz, aynı zamanda TangorPro sözcüklerinden ayrı olarak bahseder, bu da Google slate’in bir Pro varyantını güçlü bir şekilde belirtir.

Pixel Tablet Pro’nun kod kanıtını ilk kez görmüyoruz. 9to5GoogleAPK içgörü ekibi ayrıca Eylül ayında cihazla ilgili referanslar buldu.

Bunun, Google’ın gelecek yıl standart Pixel Tablet ile birlikte piyasaya sürmeyi planladığı bir cihaz mı yoksa şirketin gelecek için üzerinde çalıştığı bir şey mi olduğu belli değil.

Sözde Pixel Tablet Pro’nun olası özellikleri hakkında da bilgi yok. Yaklaşan Pixel Tablet, Google’ın birinci nesil Tensor yonga seti ile donatılacak. 2023’te piyasaya çıkacağı göz önüne alındığında, üzerinde Pixel 7 destekli Tensor G2’yi görmeyi umuyorduk. Yeni çipi alan Pixel Tablet Pro olabilir mi? Pixel Tablet’te eksik olan hücresel bağlantı, GPS ve diğer özellikleri ekleyen sürüm de olabilir mi? Herhangi bir sonuca varmadan önce, iddia edilen Pixel Tablet Pro hakkında daha fazla ayrıntının ortaya çıkmasını beklememiz gerekecek sanırım.


Pixel Tablet Pro varyantı, Google’ın kodunda başka bir görünüm sağlar

Teknory