Platinum Games Kurucu Ortağı Hideki Kamiya Stüdyodan Neden Ayrıldığını Açıkladı

Platinum Games’ten ayrıldıktan iki aydan fazla bir süre sonra kurucu ortak ve The Wonderful 101 ile Bayonetta’nın yönetmeni Hideki Kamiya stüdyodan neden ayrıldığını açıkladı. ile yeni bir röportajda IGNKamiya, yayına ayrılmaya karar verdiğini söyledi çünkü “şirketin gittiği yönün geliştirici olarak inançlarımdan farklı olduğunu hissettim.” Kamiya, “Bu güven unsuru olmadan orada çalışmaya devam edemezdim ve bu […]

Platinum Games Kurucu Ortağı Hideki Kamiya Stüdyodan Neden Ayrıldığını Açıkladı

Platinum Games’ten ayrıldıktan iki aydan fazla bir süre sonra kurucu ortak ve The Wonderful 101 ile Bayonetta’nın yönetmeni Hideki Kamiya stüdyodan neden ayrıldığını açıkladı. ile yeni bir röportajda IGNKamiya, yayına ayrılmaya karar verdiğini söyledi çünkü “şirketin gittiği yönün geliştirici olarak inançlarımdan farklı olduğunu hissettim.”

Kamiya, “Bu güven unsuru olmadan orada çalışmaya devam edemezdim ve bu yüzden doğru olduğunu düşündüğüm şekilde çalışmaya devam edebilmek için ayrıldım” dedi. “Oyunları ürün olarak değil, sanat eseri olarak düşünüyorum. Sanatçılığımı oyunlara yansıtmak ve yalnızca Hideki Kamiya tarafından yapılabilecek oyunlar sunmak istiyorum, böylece oyuncular Hideki Kamiya oyunlarından tam olarak oldukları gibi keyif alabilirler. .

“Şirketten ayrılmaya ve kendi yolumu çizmeye, onları yapan geliştiricileri yansıtan oyunlar yapmaya devam etmeye karar verdim.”

Kamiya, Eylül ayında şirketten ayrıldığını açıklamıştı. Son günü 12 Ekim’di ve aynı gün bir YouTube Kanalı açtığını açıkladı. Platinum’daki son ayı boyunca, ayrılışı ve Hideki Kamiya Kanalını kurması boyunca Kamiya, stüdyodan neden ayrıldığını açıklamadı ve hayranların kararı sorgulamasına neden oldu. Bu yeni röportaj sayesinde IGNartık bunun yaratıcı yönle ilgili olduğunu biliyoruz.

Röportajda yer alan Kamiya, Platinum başkanı Atsushi Inaba ile potansiyel ayrılışı hakkında birçok derin görüşme yaptığını ve ancak ikisi anlaştıktan sonra ayrılmaya karar verdiğini söyledi.

Kamiya, “Inaba’nın da şirketin başkanı olarak kendi inançları vardı” dedi. IGN. “Onun inançları benimkilerden farklı olsa da, bunu detaylı bir şekilde konuştuk, dolayısıyla ikimiz de ulaştığımız sonuçtan memnun kaldık.”

Kamiya, Platinum’daki geliştirme ekiplerinin tepkisinin üzüntü verici olduğunu, hatta bazılarının onunla konuşurken ofisinde ağladığını söyledi. Üzüntüye rağmen Kamiya, bırakma kararından pişman olmadığını söyledi.

Kamiya’nın ayrılışı, geleceği ve oyun geliştirme konusundaki fikirleri hakkında daha fazla bilgi için, mutlaka oku IGN’ler röportajın tamamı burada.

Şubat 2006’da Platinum’u kurmadan önce Kamiya, Capcom’un Resident Evil serisi üzerinde çalıştı, ilk oyunun planlanmasına ve devam filminin yanı sıra Devil May Cry serisinin yönetilmesine yardımcı oldu. Ayrıca ilk Viewtiful Joe oyununu ve ardından 2006’da Capcom’s Clover Studio’da Okami’yi yönetti. Capcom o yıl Clover’ı kapattı ancak Platinum zaten Seeds, Inc adı altında kurulmuştu. Daha sonra Platinum Games olarak yeniden adlandırıldı ve gerisi tarih oldu.

Kamiya, Platinum’u kurduktan 17 yıl sonra, artık orada olmayan ve bu yılın başlarında Tango Gameworks’ten ayrılan Shinji Mikami ve stüdyonun CEO’su Atsushi Inaba ile birlikte ayrılıyor.

Kamiya’nın bundan sonra ne yapacağını öğrenmek için beklerken okuyun oyun Bilgilendiricisi Bayonetta’nın incelemesini yapın ve ardından The Wonderful 101 hakkındaki düşüncelerimize göz atın. oyun Bilgilendiricisi Bundan sonra Bayonetta 3 incelemesi ve ardından Bayonetta Origins: Cereza ve Kayıp Şeytan hakkındaki incelememizi okuyun.

[Source: IGN]


Kamiya’nın bundan sonra ne yapmasını umuyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory