Pokémon Presents, Yeni Pokémon’u ve Scarlet And Violet DLC İçin Çıkış Tarihini Açıkladı

Bugünün Pokémon Presents’ı, Detective Pikachu Returns gibi yaklaşan Pokémon oyunları, Switch Online’a gelen klasik oyunlar ve hatta Scarlet ve Violet’te Mewtwo için yeni baskınlar hakkında birçok güncelleme verdi. Bununla birlikte, bu güncellemelerin hiçbiri, yeni Pokémon’u, yeni alanları ve hatta bir çıkış tarihini ortaya çıkarmak için 35 dakikalık çalışma süresinin on dakikasını harcayan vitrin ile yaklaşan […]

Pokémon Presents, Yeni Pokémon’u ve Scarlet And Violet DLC İçin Çıkış Tarihini Açıkladı

Bugünün Pokémon Presents’ı, Detective Pikachu Returns gibi yaklaşan Pokémon oyunları, Switch Online’a gelen klasik oyunlar ve hatta Scarlet ve Violet’te Mewtwo için yeni baskınlar hakkında birçok güncelleme verdi. Bununla birlikte, bu güncellemelerin hiçbiri, yeni Pokémon’u, yeni alanları ve hatta bir çıkış tarihini ortaya çıkarmak için 35 dakikalık çalışma süresinin on dakikasını harcayan vitrin ile yaklaşan Scarlet and Violet DLC’de aldığımız kadar önemli değildi. Pokémon Scarlet ve Vilet: Area Zero’nun Gizli Hazinesi hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Genişletmelerden biri olan The Teal Mask’in sonbaharda geleceğini biliyorduk ama şimdi kesin tarihi biliyoruz. 13 Eylül’de Paldea bölgesinden ayrılabilecek ve DLC’nin yer aldığı Kitakami Köyü çevresindeki bölgeyi keşfedebileceksiniz. Fragmana göre, köyün eski folkloru, bir Ogre tarafından saldırıya uğradıklarını, ancak üç efsanevi Pokémon tarafından kovulduğunu söylüyor: Okidogi, Munkidori, Fezandipiti. Geldiğiniz zaman köy, yerel kültürü deneyimleyebileceğiniz ve bu gizemli efsane hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz Maskeler Festivali’ne katılacak. Ayrıca, elma Pokémon Applin’in bir evrimi olan Dipplin adlı yeni bir Pokémon’a da bir göz attık. Köy, elma bahçeleriyle tanınır, bu yüzden muhtemelen bu yeni, şekere batırılmış yaratıkla bir ilgisi vardır.

Köy aynı zamanda Ogre Oustin’ adlı bir mini oyuna da ev sahipliği yapıyor; burada efsanevi Pokémon’unuzu sürerek balonları patlatabilir ve rekabetçi oyun için Pokémon’unuzun temel istatistiklerini değiştirebilen bir yiyecek olan mochi kazanabilirsiniz. Teal Mask ayrıca sizi, fotoğraf çekmesine yardımcı olmanızı isteyecek olan gezgin fotoğrafçı Perrin ile tanıştıracak. Temelde Rotom Telefonunuz için bir özçekim çubuğu olan bir Roto-Stick bile alabilirsiniz.

Indigo Disk’in bir çıkış tarihi yok (kış çıkış dönemi dışında), ancak hakkında daha spesifik ayrıntılar öğrendik. Blueberry Academy’de bir değişim öğrencisi olarak, okullarının sunduğu her şeyi deneyimleyeceksiniz. Yeni dersler alabilir, öğrencilerle etkileşim kurabilir ve Pokémon savaşlarına katılabilirsiniz. En amansız savaşçılar kendilerine BB Ligi diyor – zirveye çıkın ve hatta okullarının seçkin dörtlüsüne karşı savaşın. Üyelerinden biri olan Drayton, Duraludon’un evrimi olan Arachaludon adında yeni bir Pokémon’a bile sahip.

Blueberry Academy ayrıca, hepsi yeni Pokémon’u barındıran savan, kıyı, kanyon ve kutup biyomları dahil olmak üzere vahşi yaşam alanlarını yeniden yaratmak için kullandıkları devasa bir teraryuma da ev sahipliği yapıyor. Koraidon veya Miraidon ile bağınızı derinleştirmek istiyorsanız, size geçici bir uçma yeteneği veren yeni denemeler yapabilirsiniz, ancak fragman bu değişikliği kalıcı hale getirmenin bir yolu olabileceğine dair dalga geçiyor gibi görünüyor. Son olarak, akademide ayrıca dekore edebileceğiniz, Pokéball fırlatma tarzınızı değiştirmek için kullanabileceğiniz veya dövüşmek ve kaynaşmak için eğitmenleri davet edebileceğiniz Lig Kulübü adında bir oda vardır.

Fragman, yolculuğun sizi Alan Sıfır’a geri götüreceğine dair bir teaser ile kapanıyor – sonuçta DLC’nin adaşı – ama orada tam olarak ne yapacağınızdan veya neden bahsetmiyor. Ayrıca efsanevi Raikou ve Cobalion’a dayanan iki paradoks Pokémon’a daha göz attık.


Bu DLC kombo paketini alacak mısınız? Yorumlarda bize bildirin!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow