Prey, Predator ve Naru’nun Çok Daha Erken Buluştuğu Vahşi Bir Sahneyi Kesti

Özet Av yönetmeni Dan Trachtenberg, Naru’nun ağaçlarda Predator’la karşılaştığı ilk sahnenin neden filmden çıkarıldığını açıklıyor. Trachtenberg’in sahnenin Tarzan’a benzemesi ve bunu düzgün bir şekilde gerçekleştirmenin maliyeti ve süresi konusunda endişeleri vardı. Alternatif ilk karşılaşma, Naru’nun avlanma becerilerini daha erken göstererek filmin geri kalanını etkileyebilir ve Predator ile son karşılaşmasının sürprizini ve risklerini potansiyel olarak azaltabilirdi. […]

Prey, Predator ve Naru’nun Çok Daha Erken Buluştuğu Vahşi Bir Sahneyi Kesti

Özet

  • Av yönetmeni Dan Trachtenberg, Naru’nun ağaçlarda Predator’la karşılaştığı ilk sahnenin neden filmden çıkarıldığını açıklıyor.
  • Trachtenberg’in sahnenin Tarzan’a benzemesi ve bunu düzgün bir şekilde gerçekleştirmenin maliyeti ve süresi konusunda endişeleri vardı.
  • Alternatif ilk karşılaşma, Naru’nun avlanma becerilerini daha erken göstererek filmin geri kalanını etkileyebilir ve Predator ile son karşılaşmasının sürprizini ve risklerini potansiyel olarak azaltabilirdi.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Kurban yönetmen Dan Trachtenberg, Naru’yu yeni Predator’la tanıştıran sahnenin neden daha erken kesildiğini açıklıyor. Yırtıcı Serinin uzun metrajlı filmlere dönüşü, Amber Midthunder’ın kararlı genç avcısının, yıldızların arasından başka bir avcının 1719’da Great Plains’de kendi kanlı oyununa başlamasıyla kendini kanıtlamak için yola çıktığını gördü. Kurban Sinemada gösterimden vazgeçildi ve bunun yerine doğrudan Hulu’ya gitti. Eleştirmenlerden geniş beğeni topladı ve serinin forma dönüşü olarak görüldü.

İle Kurban şimdi evde serbest bırakılma kararı alan Trachtenberg, masaya oturdu. /film ve filmin prodüksiyonu hakkında bilgi vererek son kesimde yer almayan anlara ışık tuttu. Yönetmen, Naru’nun başlangıçta Predator ile erkenden ağaçlarda karşılaşacağını açıkladı. Açıkladığı çeşitli nedenlerden dolayı bu kesildi. Aşağıdaki Trachtenberg’in tam açıklamasına göz atın:

Yapmıyorum. Bu biraz film yapımcılığı yönetmeninin mesleğinin bir numarasıydı. Bir yandan, bizim tasarladığımız bir sekanstı – Naru başlangıçta ağaçtaydı, bu yüzden benim fikrime göre, sekansı en sona kurmak gerekiyordu, fiziksel yetenekler ve görsel dil oradaydı. zaten filmde vardı. Onu ağacın içinden koşarken ve Predator’ı orada görme fikri hoşuma gidiyor çünkü bu filmlerde o çok sık ağacın tepesinde oluyor. Onu oraya koymak da gerçekten eğlenceli olabilirdi. Ama sonunda Tarzan’a benzeyeceği için de inanılmaz derecede gergindim. Harika olması için uygulamanın mükemmel olması gerekiyordu. Daha sonra bunu yapmak da çok maliyetli olmaya başladı ve [it was] zaman alıcıdır ki bu bazen aynı şeydir.

Sahnemizin yanındaki otoparkta ağaçların nereye gideceğini planlamaya başlıyordum ve yapımcılarımla maliyet ve sonuçları hakkında, programımızın ne olduğu ve ihtiyacımız olan diğer şeyler hakkında konuşuyorduk. Bu yüzden, diğer şeyler sıkışırken, bunun yürümesi için savaşmak yerine, aynı zamanda kritik olan şeylerin de etkilenmesini bekledim. Dedim ki, “Biliyor musun? Ya o şeyi kaybedersek? Ya tüm sekansı çıkarırsam? O zaman şunu da yapabiliriz… Elbette bana yapamayacağımızı söyleyemezsin.”

Ama aklımın bir köşesinde şöyle bir şey vardı: Tamam, Dan. Zaten bu konuda gerginsin. Bağırsaklarını dinle. Harika olmayabilir. Kaybetmekten en çok üzüldüğüm şeyin, Naru’nun dizide sahip olduğu Predator silahlarından biri olan kesme kelepçesinin akıllıca kullanılması olduğunu düşündüm. Artık insanların bunun ne olduğunu görebildikleri için mutluyum. Previz, bazen filmlerde ve TV’de her zaman kullandığımız bir araçtır ve film hayranları ve geleceğin potansiyel film yapımcıları bu şeyleri asla göremezler, bu yüzden şimdi buna sahip olmaları harika.


Prey’in Alternatif İlk Karşılaşması Filmin Geri Kalanını Nasıl Etkileyebilirdi?

Trachtenberg’in Naru ve Predator’ın ilk buluşmasıyla ilgili ilk fikri çöpe atılmış olsa da, bunun fikri nasıl olacağı sorusunu bırakıyor. Kurban‘nin anlatımı diziden etkilenecektir. Naru’nun keskin avlanma becerilerini görmenin onun yolculuğunu etkilemiş olabileceği tartışılabilir; çünkü genç bir avcıdan gelişmiş bir uzaylı rakibin avcısına doğru büyümesi onu izleyiciye sevdirmeye yardımcı oldu ve onu büyüleyici bir kahraman olarak sağlamlaştırdı. Her ne kadar bu onun büyümesini çok fazla engellemese de, oyunun bitiminde eylemlerinin gerçekleşmesini sağlayacaktır. Kurban Becerileri zaten gösterilmiş olacağı için pek de sürpriz olmadı.

İlgili: Naru Diğer Yırtıcı Kahramanlarla Karşılaşırsa Ne Olurdu?

Dahası, Naru’nun Predator’la ilk gerçek karşılaşması KurbanEğer ikili daha erken buluşsaydı, son kesinti kesinlikle azalacaktı. Naru’nun Predator’a ilk bakışı hem kendisi hem de izleyiciler için bir sürprizdir çünkü uzaylı, tek başına savaştığı bir boz ayıyı öldürdüğünde varlığını duyurur. Predator’ın kanlı müdahalesi sadece şok edici olmakla kalmıyor, aynı zamanda ayılar gibi büyük tehditleri anında kolaylıkla yok edebilmesi, Naru’nun düşmanının gerçekte ne kadar tehlikeli olduğunu görmesini sağlayarak riskleri eskisinden daha da artırıyor.

Sırasında Kurban‘nin alternatif ilk karşılaşması Naru’nun becerilerini ortaya koydu ve Predator rakibiyle paralellik gösterdi; son infaz, daha uzun bir beklemenin buna değebileceğini kanıtladı. Büyümesini izlemesi daha büyüleyici hale getirmenin ve daha fazla sürprize izin vermenin yanı sıra, daha fazla birikim, Predator’ın beyazperdeye çıkışıyla ilgili daha fazla beklentiye olanak sağladı. Ancak Trachtenberg yine de izleyicilere filme alternatif bir bakış açısı sunmak için bu sahnenin önceden görselleştirilmiş bir konseptinin mevcut olmasını sağladı.

Kaynak: /film

Teknory