Prime Day 2 için yapılabilecek en iyi Kindle satın alımları, incelendi ve sıralandı

Prime Day Kindle fırsatlarından yararlanın: Gelecek hafta Amazon Prime Büyük Fırsat Günleri beklentisiyle 2023’ün en iyi Kindle’ını arıyorsanız, seçim yapmakta zorlanacaksınız. Amazon artık her tür okuyucu için bir Kindle üretiyor (sevimli ama son derece işlevsel Kindle Kids baskısı da dahil). Eğer henüz Amazon Kindle okurlarının sevimli dünyasına girmediyseniz şunu açıkça sormalıyız: Ne halt bekliyorsun? Bu […]

Prime Day 2 için yapılabilecek en iyi Kindle satın alımları, incelendi ve sıralandı

Prime Day Kindle fırsatlarından yararlanın:


Gelecek hafta Amazon Prime Büyük Fırsat Günleri beklentisiyle 2023’ün en iyi Kindle’ını arıyorsanız, seçim yapmakta zorlanacaksınız. Amazon artık her tür okuyucu için bir Kindle üretiyor (sevimli ama son derece işlevsel Kindle Kids baskısı da dahil).

Eğer henüz Amazon Kindle okurlarının sevimli dünyasına girmediyseniz şunu açıkça sormalıyız: Ne halt bekliyorsun? Bu yazın başlarında Prime Day’in ilk yinelemesi sırasında, her bir Kindle Satışa çıktığında, 10 ve 11 Ekim’de de benzer bir şey olacağına dair bir önsezimiz var; bu, sonunda bir e-okuyucu satın alma kararının en iyi zamanı (anladınız mı?) Sonuçta Prime Day Kindle her gün normal Kindle’ı yener.

Biliyoruz, biliyoruz – hiçbir şey, baştan çıkarıcı sayfalar arasında gezinirken elinizdeki bir kitabın verdiği hisle karşılaştırılamaz. Eşleşecek bir kitap koleksiyonuna sahip, sür ya da öl bir kitapsever olsanız bile (suçlu), en iyi Kindle’ların okuyucular için yadsınamaz faydaları vardır. Artık tatile giderken yanınıza 10 farklı kitap almanıza gerek yok çünkü o an hangi kitabın ruh halinize uygun olacağını asla bilemezsiniz. Ayrıca değerli kitaplarınıza zarar verme endişesi yaşamadan havuz kenarında veya plajda okuyabilirsiniz.

Amazon, 2023 itibarıyla çeşitli özelliklere ve kullanım durumlarına sahip yedi farklı Kindle üretmektedir. En iyi Kindle’lar arasında 2022’de piyasaya sürülen yeni nesil Amazon e-okuyucuların yanı sıra hala satın almaya değer bazı eski modeller yer alıyor. Bunların hepsini Kindle incelemelerimizden öne çıkan noktalarla birlikte aşağıda sizin için topladık; okuma zevkinize en uygun Kindle’ı bulmak için okumaya devam edin. Böylece önümüzdeki hafta tüm bu modellerin (umarız) satışa çıkma zamanı geldiğinde bunalmış hissetmezsiniz.

Kindle Paperwhite Signature Edition’da otomatik ayarlama özelliğinin test edilmesi.
Kredi bilgileri: Stan Schroeder/Mashable

En iyi Kindle’larda nelere dikkat etmeliyim?

Yaşam tarzınıza uyacak en iyi Kindle’ı satın alırken, modeller arasında farklılık göstermesi muhtemel olan aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurun:

  • Ekran boyutu. En küçük Kindle 6 inç ekrana sahipken en büyüğü 10,2 inç ekrana sahiptir.

  • Depolama kapasitesi. Modele bağlı olarak Kindles, aynı anda binlerce favori okumanızı saklamak için 8 GB ila 64 GB arasında herhangi bir depolama kapasitesine sahip olabilir.

  • Pil ömrü. Kindle’lar genellikle olağanüstü pil ömrüne sahiptir (kullanımınıza bağlı olarak), ancak bazı modeller daha da etkileyicidir. Düşük uçta, şarj başına altı haftaya kadar dayanırken diğerleri 12 haftaya kadar dayanır.

  • Su geçirmez koruma. Tüm Kindle’lar su geçirmez değildir, ancak kazara suya daldırılması durumunda zarar görmeden gönül rahatlığı sağlayanlar.

Bu değişken faktörlerin ötesinde, en yeni Kindle’ların tümü, sıfır parlamaya sahip 300 ppi, yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahiptir; böylece her görüş açısında keskin metin ve görüntülerin keyfini çıkarabilirsiniz. Tüm Kindle’lar ayrıca istediğiniz tüm okuma materyallerine erişmenize ve bunları indirmenize olanak tanıyan WiFi bağlantısıyla donatılmıştır. (Ancak, belirli Kindle okuyucuları aynı zamanda ücretsiz hücresel bağlantıya da izin verir, böylece daha fazla seçeneğe sahip olursunuz.) Kindle cihazı satın almış olsanız da olmasanız da, tüm Kindle’lar ebeveyn kontrolü seçenekleri de sunar. çocuklar için özel olarak yapılmış. Ayrıca herhangi bir Kindle’ın yerleşik Bluetooth bağlantısı aracılığıyla Audible’da sesli kitapları dinleyebilirsiniz.

Kindles hangi özellikleri sunuyor?

En yeni Kindle modellerinin çoğunda (hepsinde olmasa da) bulunan yukarıda belirtilen standart özelliklerin ötesinde, üst düzey modellerde bulacağınız özel özellikler de vardır. Yaşam tarzınıza en uygun Kindle’ları daraltmak için alışveriş yaparken özel ihtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi dikkate almak isteyeceksiniz.

not alma kalemi ve kalemleri olan bir kindle yazarı

Kindle Scribe, not almak için kendi kalemiyle birlikte gelen tek Kindle e-okuyucudur.
Kredi bilgileri: Molly Flores/Mashable

Belki sık sık dışarıda okumayı seviyorsunuz; Otomatik olarak ayarlanan ışığa sahip bir Kindle isteyeceksiniz, böylece mevcut ortamınızda en iyi görüntüleme için parlaklığı sürekli olarak sabitleme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Kindle Oasis, Kindle Paperwhite Signature Edition ve Kindle Scribe’ın tümü bu otomatik ayarlama özelliğine sahiptir. Ya da belki günlük işe gidip gelme sırasında kitap okuma eğilimindesiniz ve okuma materyalinizi tutmak için birden fazla elinizin serbest olmasına güvenemiyorsunuz; tek elle bir sonraki sayfaya geçebilmeniz için kolay sayfa çevirme düğmelerine ve bir elden diğerine sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilmeniz için otomatik olarak dönen sayfa yönlendirmesine sahip bir Kindle isteyeceksiniz – Kindle Oasis.

Ya da belki yatmadan önce kitap okumayı seviyorsunuz ve bizi uyanık ve tetikte tutan mavi ışığı kesmek istiyorsunuz; ekran rengini beyazdan kehribar rengine değiştirebilmeniz için ayarlanabilir sıcak ışık özelliğine sahip bir Kindle’a ihtiyacınız olacak. Kindle Scribe’ın 2022 sürümünden sonra, daha sonra başvurmak üzere metinlerinizin üzerine notlar almanıza olanak tanıyan bir Kindle bile var.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow