‘Quantumania’ Kang’ın ‘Süper Mario’nun Bowser’ından Daha Kötü Bir Kötü Adam Olduğunu Kanıtlarken MCU Utancı Devam Ediyor

Marvel Studios/Universal Pictures aracılığıyla görüntü Uyarı: Aşağıdaki makale her ikisi için de spoiler içermektedir. Süper Mario Kardeşler Filmi Ve Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania. Fatih Kang’ın, Snap’i çocuk oyuncağı gibi gösterecek MCU’nun bir sonraki büyük kötüsü olarak Thanos’u gölgede bırakması gerekiyordu. Ama şu ana kadar, çıkışı sayesinde cansız kaldı. Karınca Adam ve Yaban Arısı: […]

‘Quantumania’ Kang’ın ‘Süper Mario’nun Bowser’ından Daha Kötü Bir Kötü Adam Olduğunu Kanıtlarken MCU Utancı Devam Ediyor

Marvel Studios/Universal Pictures aracılığıyla görüntü

Uyarı: Aşağıdaki makale her ikisi için de spoiler içermektedir. Süper Mario Kardeşler Filmi Ve Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania.

Fatih Kang’ın, Snap’i çocuk oyuncağı gibi gösterecek MCU’nun bir sonraki büyük kötüsü olarak Thanos’u gölgede bırakması gerekiyordu. Ama şu ana kadar, çıkışı sayesinde cansız kaldı. Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania‘S karakterin donuk sunumu, Jonathan Majors aleyhindeki son iddialarla kesinlikle daha iyi hale gelmeyen bir şey. Ve şimdi kötü karşılananlar bile Süper Mario Kardeşler Filmi kötü adam Bowser’ın Marvel’ın zamanda yolculuk yapan süper kötü adam uyarlamasıyla karşılaştırıldığında parlamayı başardığını doğruluyor.

Her iki filmin de umutlu hayranları yıkıcı düzeyde hayal kırıklığına uğratması dışında, hikayeleri, özellikle de kötü adamlarının sunumuyla ilgili, tuhaf bir şekilde çok benzer. İçinde kuantum Karınca Adam Takımı, Kuantum Alemine çekilir ve burada Kang ile karşı karşıya gelir. Süper Mario Bros. film, Luigi, Karanlık Topraklara iner ve kötü Koopa Kralı Bowser ile yüzleşmek zorundadır.

Tıpkı Kang’ın Scott’ın gündemine bağlılığını sağlamak için Cassie’yi kaçırması gibi, Bowser da Luigi’yi Prenses Şeftali’yi kazanma konusunda bir rakip olarak gördüğü için Mario’ya (kendisi Mantar Krallığı’na düşen) şantaj yapması için yakalar.

Diğer benzerliklerin yanı sıra, en büyüğü, ya görünürdeki herkesi yenmesi ya da bir patlama ile dışarı çıkması gereken bir kötü adama verilen aşağılayıcı yenilgi olmaya devam ediyor. Kudretli Bowser, Super Star sayesinde yenilmez hale gelen ve onu göğüs göğüse çarpışmada yenen Luigi ve Mario tarafından alt edilir. Bu, Bowser’ın kötülüğünün aurasını azaltmadıysa, Peach onu mavi bir mantar yemeye zorlayarak onu küçültüp küçülterek kesinlikle görevi yerine getirdi.

Hepimiz nasıl olduğunu hatırlıyoruz Kuantum Filmin yönetmeninden oyuncu kadrosuna ve seriyle bağlantılı kişilere kadar herkesin Kang’ı şimdiye kadarki en korkunç kötü adam olarak ilan etmesinden sonra, Kang’ın MCU’daki ilk çıkışını fevkalade berbat etti. Gereksiz monologlarla (örneğin, Kang’ın çok Tron: Miras askerleri için abartılı konuşmalar), etkileyici olmayan aksiyon sahneleri ve fazla Daha. Ama en büyük düşüş – sözde her şeye gücü yeten fatih, her şeyin karıncaları tarafından alt edildi.

kang karınca adam ve yaban arısı kuantumanyası
Marvel Studios aracılığıyla görüntü

Kang, diyarın güçsüz sakinlerini silahıyla patlattıktan sonra, açıklanamayan bir nedenle, Ant-Man Ekibi ile fiziksel bir münakaşaya girmeye karar verdi ve ardından bir karınca ordusu tarafından istila edildi. Sözde süper güçlü kötü adam için daha iyi bir eşleşme olduğunu kanıtlayacak olan tüm güçlü İntikamcılar yerine, varlığından korkmamız gereken Fatih’i öldüren Scott’tır.

Ancak en çok emen unvanını kazanmak için acele etmesine rağmen Kang, Bowser’a kaybeder. Bowser, filmin sonunda sadece hapsedildiği için başka bir gün görmek için yaşarken, Kang oldukça utanç verici bir yenilgiye uğradıktan sonra sonsuza dek öldürülür. Koopa King’in başarısızlığı, evrenin yarısını toza çevirmesi gereken kötü adamın, gücü ya büyümek ya da küçülmek olan bir süper kahraman tarafından varoluştan silinmiş gibi hissettirmesi gerçeğinin yanına koyduğunuzda hiçbir şey değildir.

Kuantum nihayet yarın dijital çıkışını yapıyor – yine de Disney Plus’ta değil – ve diğer filmlerin sinemada çok daha iyi performans gösterdiğini ancak yine de dijital gösterime girdikten sonra eleştiri çekmeyi başardığını görünce, Karınca Adam 3 irade Olumsuz Önceki solucan kutusunu eksiklikleriyle ilgili tekmelemek, hayranları ne kadar hayal kırıklığına uğratmayı başardığını hafife almak olur.

Teknory