Rapor: T-Mobile ve Mint Mobile satın alma görüşmelerinde

Kris Carlon / Android Yetkilisi TL;DR Yeni bir rapor, T-Mobile ve Mint Mobile’ın bir satın alma hakkında görüşmelerde olabileceğini gösteriyor. Mint zaten T-Mobile’ın ağını kullanıyor, dolayısıyla bu muhtemelen kapsama alanını çok fazla etkilemeyecektir. Bu anlaşma gerçekleşirse fiyatlandırma, planların kullanılabilirliği vb. değişebilir. Mint Mobile, T-Mobile’ın bir MVNO’sudur. Bu, Mint’in bağımsız çalıştığı ancak baz istasyonu erişimini T-Mobile’dan […]

Rapor: T-Mobile ve Mint Mobile satın alma görüşmelerinde

Kris Carlon / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Yeni bir rapor, T-Mobile ve Mint Mobile’ın bir satın alma hakkında görüşmelerde olabileceğini gösteriyor.
  • Mint zaten T-Mobile’ın ağını kullanıyor, dolayısıyla bu muhtemelen kapsama alanını çok fazla etkilemeyecektir.
  • Bu anlaşma gerçekleşirse fiyatlandırma, planların kullanılabilirliği vb. değişebilir.

Mint Mobile, T-Mobile’ın bir MVNO’sudur. Bu, Mint’in bağımsız çalıştığı ancak baz istasyonu erişimini T-Mobile’dan kiraladığı anlamına gelir. Bu nedenle Mint, fiyatlarını bu kadar düşük tutabilir, ancak yine de makul bir ulusal kapsam elde edebilir.

Ancak, yeni bir rapor Bloomberg T-Mobile ve Mint Mobile’ın biraz daha yakınlaşmak isteyebileceğini öne sürüyor. Rapor, T-Mobile’ın muhtemelen Mint’i satın almakla ilgilendiğini iddia ediyor. Bu olursa Mint, T-Mobile tarafından satın alınan ve T-Mobile tarafından Metro olarak değiştirilen Metro PCS’ye bir alt marka olarak katılacaktı.

Mint, kule erişimini T-Mobile’dan kiraladığı için, bu anlaşma muhtemelen müşterilerin kapsama alanını etkilemeyecektir. Ancak, planların adları, veri sınırları ve oranları değişebilir.

Aktör Ryan Reynolds, Mint Mobile’ın yaklaşık dörtte birinin sahibidir. Bu anlaşma gerçekleşirse, Reynolds muhtemelen yüz milyonlar kazanacak. Reynolds’ın sahibi olarak hareket etmeye devam edip etmeyeceği belli değil ve sözcü Mint için T-Mobile, Mint Mobile’ı satın almalı.

Rapor: T-Mobile ve Mint Mobile satın alma görüşmelerinde

Teknory