Rapora göre JK Rowling, Harry Potter ve Lanetli Çocuk filmini engelledi

Lucy-Jo Finnighan ❘ Yayınlanan: 2022-11-14T18:18:52 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-14T18:19:30 Başka bir Harry Potter filmi yolda olabilirdi, ancak söz konusu serinin yaratıcısı görünüşe göre buna bir son verdi. Warner Bros. şu anda mümkün olduğu kadar çok mülküne güvenme görevinde. Bu başlıklar Yüzüklerin Efendisi, DC ve bu durumda Harry Potter’ı içerir. Tek sorun: Harry Potter, on yıldan fazla… Okumaya devam et Rapora göre JK Rowling, Harry Potter ve Lanetli Çocuk filmini engelledi

Rapora göre JK Rowling, Harry Potter ve Lanetli Çocuk filmini engelledi

Yayınlanan: 2022-11-14T18:18:52

Güncellenmiş: 2022-11-14T18:19:30

Başka bir Harry Potter filmi yolda olabilirdi, ancak söz konusu serinin yaratıcısı görünüşe göre buna bir son verdi.

Warner Bros. şu anda mümkün olduğu kadar çok mülküne güvenme görevinde. Bu başlıklar Yüzüklerin Efendisi, DC ve bu durumda Harry Potter’ı içerir.

Tek sorun: Harry Potter, on yıldan fazla bir süre önce sona ermiş olmasına rağmen, insanların zihninde hala taze. Onlarca yıl süren film dizisi kültürel bir ezici güçtü ve bu noktada, filme uyarlanacak Harry Potter’a özgü hikayeler kalmadı. Biri hariç.

Londra West End’de sahnelenen başarılı yan oyun Harry Potter ve Lanetli Çocuk, bir film uyarlaması için mükemmel görünüyor. Ancak yazar JK Rowling’in bu konuda söyleyecek bir şeyi varsa, bu mümkün olmaktan çok uzak.

Warner Bros. yeni bir Harry Potter istiyor ama JK Rowling istemiyor

Göre Son tarihbir yatırımcı görüşmesi sırasında, Warner Bros. Discovery patronu David Zaslav, şirketin en büyük franchise’larını genişletme arzusundan bahsetti ve epik gençlik fantezi serisinden bahsetmeye özen gösterdi ve “ileriye dönük Harry Potter’da JK ile bir şeyler yapmak istediğini belirtti. ”

Zaslav, “13 yıldır bir Süpermen filmimiz olmadı” diye devam etti, “15 yıldır bir Harry Potter filmimiz olmadı. DC filmleri ve Harry Potter filmleri, son 25 yılda Warner Bros sinema filmlerine çok fazla kar sağladı. House of the Dragon bunun büyük bir örneğidir; Game of Thrones, Sex and the City’den yararlanıyor. Yüzüklerin Efendisi – Yüzüklerin Efendisi filmlerini yapma hakkımız hâlâ var.”

Bununla birlikte, yıllar içinde Harry Potter hikayelerini genişletmek için pek çok plan yapıldı ve bunların tümü sınırlı bir başarı ile gerçekleşti, bu genellikle JK Rowing’in yöneticilerin sahip olduğu fikirleri onaylamamasından kaynaklanıyordu.

tarafından bildirildiği gibi disk2020’nin başlarında, o zamanlar Warners film stüdyosunu yöneten Toby Emmerich, Rowling’in iş ortağı ve baş bekçisi Neil Blair ile tanışmak için Londra’ya bir gezi yaptı. O toplantıda Emmerich, Harry Potter ve Lanetli Çocuk’un potansiyel olarak iki filmlik bir uyarlamasını sundu.

Harry Potter ve Lanetli Çocuk, kısmen “19 Yıl Sonra”dan hemen sonra geçtiği için orijinal karakterlerin birçoğunun artık yetişkin olarak büyüdüğü, Harry Potter hikayesinin halefi olarak hareket eden iki bölümlük 5 saatlik bir oyundur. ” sonsöz.

Hikaye şu şekilde:

Harry Potter olmak her zaman zordu ve Sihir Bakanlığı’nın aşırı çalışan bir çalışanı, bir koca ve okul çağında üç çocuk babası olduğu için artık çok daha kolay değil.

Harry ait olduğu yerde kalmayı reddeden bir geçmişle boğuşurken, en küçük oğlu Albus da hiç istemediği bir aile mirasının ağırlığıyla mücadele etmek zorundadır. Geçmiş ve gelecek uğursuz bir şekilde kaynaşırken, hem baba hem de oğul rahatsız edici gerçeği öğrenirler: Bazen karanlık beklenmedik yerlerden gelir.

Büyük bir hit olduğu için, ilk iki senaryosunu JK Rowling’in yazdığı, başarısız olduğu tartışmalı yan ürün dizisi Fantastic Beasts’ten daha fazla dikkat çekme potansiyeline sahip. Sadece bu da değil, orijinal Altın Üçlü’nün oyuncuları artık bir kez daha kolayca rollere girebilecekleri yaşa ulaşıyorlar.

Bildirildiğine göre, mevcut lider Zaslav için mevcut plan, Lanetli Çocuk’un peşine düşmek. Tek bir sorun var: JK Rowling uyarlamayı istemiyor gibi görünüyor.

Lanetli Çocuğa karşı birçok faktör vardır.

Tarihin en popüler serilerinden birini uyarlamaya devam etmek hiç akıllıca görünmese de, aslında The Cursed Child’ın ekranı görmesini engelleyen birçok faktör var.

Birincisi, Rowling’in bildirilen ilgisizliği. Bunun birkaç nedeni olabilir. Odak noktasının oyuna kalması gerektiğinin farkında olabilir, oyun hızını kaybetmeden önce tüm değerini sağmalı ve ardından belki de bir ekran uyarlamasına odaklanmalıdır.

Fantastik Canavarlar’ın başarısız serisi, Büyücü Dünyasını ekranda genişletmeye olan inancını da zedelemiş olabilir. Filmler berbat bir performans göstermese de karışık eleştiriler aldı ve orijinal film serisinin kazandığı parayı kazanamadı.

Rowling’i çevreleyen mevcut siyasi iklim de var. Seyircisinin önemli bir bölümünü yabancılaştıran transfobik ifadeleriyle, uyarlamanın bir zamanlar kazanabileceği kadar sevgi kazanacağını hayal etmek zor. Sadece bu da değil, aynı zamanda görüşleri, başrol oyuncuları Daniel Radcliffe ve Emma Watson’ın kendilerini ondan uzaklaştırmasına neden oldu, bu da muhtemelen herhangi bir uyarlamadaki görünümlerini etkileyecektir.

Nihayetinde Rowling bir uyarlama istemiyor ve seri üzerinde çok fazla yaratıcı ve finansal güce sahip olduğundan, onun onayı olmadan bir Lanetli Çocuk uyarlaması yapmak neredeyse imkansız.

Ama bunun da ötesinde, bir Lanetli Çocuk filmi gerçekten istenir miydi? Fantastik Canavarlar seyirciler arasında açık bir şekilde buhar kaybetti, Rowling bir zamanlar olduğundan çok daha az popüler ve boşa giden bir dizi başka büyülü projeyle – potansiyel bir HBO şovu gibi – Harry Potter kitapları sonsuza dek kapanabilir gibi görünüyor .

Teknory