Rapora göre Tesla, 27 bin doların altındaki ilk arabasını Almanya’da üretecek

Tesla, 25.000 €’luk (26.867 $) ilk arabasını Almanya’da üretmeyi planlıyor. Bu bir göre Reuters raporu Konuyla ilgili bilgisi olan isimsiz bir kaynağın alıntı yaptığı Pazartesi günü yayınlandı. Bildirildiğine göre Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin Berlin yakınlarındaki Grünheide’de bulunan Almanya’daki Gigafactory’sine yaptığı son ziyarette bunu kendisi söyledi. Ayrıntılar acı verici derecede azdır; Üretimin ne zaman başlayacağını […]

Rapora göre Tesla, 27 bin doların altındaki ilk arabasını Almanya’da üretecek

Tesla, 25.000 €’luk (26.867 $) ilk arabasını Almanya’da üretmeyi planlıyor.

Bu bir göre Reuters raporu Konuyla ilgili bilgisi olan isimsiz bir kaynağın alıntı yaptığı Pazartesi günü yayınlandı. Bildirildiğine göre Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin Berlin yakınlarındaki Grünheide’de bulunan Almanya’daki Gigafactory’sine yaptığı son ziyarette bunu kendisi söyledi.

Ayrıntılar acı verici derecede azdır; Üretimin ne zaman başlayacağını ya da aracın kendisi hakkında hiçbir şey bilmiyoruz.

AYRICA BAKINIZ:

DOJ, Tesla’nın EV aralığı abartılarını araştırıyor

Tesla’nın 5,5 milyar dolarlık Gigafactory Berlin’i şu anda şirketin en popüler modeli olan Tesla Model Y’yi üretiyor.

Tesla’nın maliyeti yaklaşık 25.000 Euro olan bir araba üretmeyi hedeflediği bir sır değil; 2020’de Elon Musk şunu söyledi: Tesla’nın “rüyası” bu kadar uygun fiyatlı bir elektrikli araç yapmak. Ancak muhtemelen en ucuz Tesla olarak anılacak olan Model 2, geleceğe itilmeye devam ediyor.

Musk’ın yeni Tesla arabasının şirketin yakında kurulacak Meksika Gigafactory’sinde üretileceğine dair söz vermesi de kayda değer. Gigafactory Texas olarak değiştirildi.

“Ucuz” Tesla, Tesla’nın üretmeyi planladığı iki yeni arabadan biri; diğeri ise yolcuları otonom olarak taşımak için özel olarak tasarlanmış bir robotaksi.

Her durumda, bir sonraki Tesla arabasının çok farklı, çok daha pahalı bir araç olacağı neredeyse kesin. Şirket, Cybertruck SUV için 30 Kasım’da Austin, Teksas’taki Gigafactory’de bir teslimat etkinliği düzenlemeyi planlıyor. Cybertruck’un kesin fiyatını henüz bilmiyoruz ancak satın alabileceğiniz daha pahalı Tesla araçları arasında yer alması muhtemel.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow