Reddit, elektrik kesintisi protestoları nedeniyle kısmi kesinti yaşıyor

GÜNCELLEME: 15 Haziran 2023, 14:20 GMT-4 Reddit Perşembe günü kısmi bir kesinti yaşadı ve şirket, işlevselliği geri yüklemek için çalıştığını söyledi. Down Detector ile ilgili raporlar da doğu saatiyle 14.00 civarında yükselmeye başladıktan kısa bir süre sonra düşüşe geçti. Reddit bu hafta Perşembe günü ikinci kez çöktü. Popüler site, pek çok üçüncü taraf uygulamasını etkili […]

Reddit, elektrik kesintisi protestoları nedeniyle kısmi kesinti yaşıyor

GÜNCELLEME: 15 Haziran 2023, 14:20 GMT-4 Reddit Perşembe günü kısmi bir kesinti yaşadı ve şirket, işlevselliği geri yüklemek için çalıştığını söyledi. Down Detector ile ilgili raporlar da doğu saatiyle 14.00 civarında yükselmeye başladıktan kısa bir süre sonra düşüşe geçti.

Reddit bu hafta Perşembe günü ikinci kez çöktü. Popüler site, pek çok üçüncü taraf uygulamasını etkili bir şekilde fiyatlandıran yeni bir şirket politikasına karşı kullanıcı liderliğindeki bir karartma protestosunun ortasında kapandı.

Down Dedektörü web sitesi kesinti raporlarında ani bir artış gösterdi(yeni bir sekmede açılır) Perşembe doğu saatiyle 14:00 civarında. Reddit’in ana sayfası, o sıralarda ziyaret edildiğinde yüklenmedi. Sadece boş bir sayfa gösterdi.

Reddit için ideal değil.
Kredi bilgileri: Mashable

Site daha önce Pazartesi günü nispeten kısa bir süre için çöktü.

Bu çökmeler, Reddit’in, en popüleri olan Apollo da dahil olmak üzere üçüncü taraf uygulama oluşturucuları fiyatlandıran API erişimi fiyatlarını büyük ölçüde artırma kararının ortasında geliyor. Reddit kullanıcıları yanıt olarak bir protesto düzenleyerek birçok popüler forumu gizli hale getirdi ve onları etkili bir şekilde kapattı.

Reddit’in CEO’su kısa süre önce kesintinin ciddiyetini küçümsedi ve buna karşılık kullanıcılar taahhütlerini iki katına çıkardı.

Şimdi site sadece bir hafta içinde ikinci kez kapalı.

Bu hikaye gelişmektedir ve güncellenecektir…

Teknory