Reddit üçüncü taraf uygulamaları için büyük erişilebilirlik kazanımı

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Reddit üçüncü taraf uygulamaları için bir kazanç olarak Reddit, erişilebilirlik odaklı uygulamaların yeni API kurallarına uymasını gerektirmeyecek. Örneğin, RedditForBlind ve Reddit için Luna normal şekilde çalışabilecek. Bu, topluluğun kitlesel protestolarının Reddit’in zırhını parçaladığının bir işareti. Geçen hafta, şirketin Reddit üçüncü taraf uygulamalarını mali açıdan hayatta kalmalarını zorlaştırarak bozma planları […]

Reddit üçüncü taraf uygulamaları için büyük erişilebilirlik kazanımı

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Reddit üçüncü taraf uygulamaları için bir kazanç olarak Reddit, erişilebilirlik odaklı uygulamaların yeni API kurallarına uymasını gerektirmeyecek.
  • Örneğin, RedditForBlind ve Reddit için Luna normal şekilde çalışabilecek.
  • Bu, topluluğun kitlesel protestolarının Reddit’in zırhını parçaladığının bir işareti.

Geçen hafta, şirketin Reddit üçüncü taraf uygulamalarını mali açıdan hayatta kalmalarını zorlaştırarak bozma planları nedeniyle Reddit’teki kargaşayı ele alıyoruz. Bu değişikliğin en önemli tartışma noktalarından biri, yalnızca resmi kanalları kullanarak bunu yapmakta zorluk çekecek olan kişilerin platformu kullanmasına yardımcı olmak için var olan uygulamaları nasıl etkileyeceğidir.

Bunun iki örneği RedditForBlind Ve Reddit için Luna, görme engelli kişilerin siteyi kullanmasına ve denetlemesine yardımcı olan iki uygulama. Reddit bugün büyük bir galibiyetle onayladı Sınır yaklaşan API erişim değişikliklerini bu kategorideki uygulamalara uygulamayacağını söyledi. Tek gereksinim, uygulamaların ticari olmaması ve birincil işlevinin erişilebilirlik olmasıdır.

Özellikle, bu, Apollo, BaconReader, reddit is fun, vb. gibi büyük Reddit üçüncü taraf uygulamaları için hiçbir şeyi değiştirmez. Bu uygulamaların erişilebilirlik özellikleri vardır, ancak bu onların birincil işlevi değildir ve tüm bu uygulamalar ticarileştirilir.

İlginç bir şekilde, r/Blind’deki moderatörler, bu hafta Reddit ile subreddit’i yönetmelerine ve görme engelli kullanıcıların onu ziyaret etmesine yardımcı olacak uygulamalara duyulan ihtiyaç hakkında konuştuklarını iddia ettiler. O sırada Reddit’in geri adım atmadığı ve moderatörlerin “endişelerinin duyulmadığını ve Reddit’in kararlılığını sürdürdüğünü” söylediği iddia edildi.

Şimdi, günler sonra Reddit duruşunu değiştirdi. Büyük alt dizinlerin 12 Haziran’da karartılması planlarının şirket üzerinde bir etkisi olabilir. Bu liste her geçen gün büyüyor ve r/Android artık önümüzdeki haftadan itibaren 48 saatliğine kapanmayı taahhüt ediyor.

Reddit üçüncü taraf uygulamaları için büyük erişilebilirlik kazanımı

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow