RingCentral’da Parola Nasıl Değiştirilir

RingCentral kullanıcısıysanız, şifrenizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Belki güvenlikle ilgili endişeleriniz var veya sadece hatırlaması daha kolay bir şifre seçmek istiyorsunuz. Durum ne olursa olsun, bunun nispeten basit bir süreç olduğunu bilmek sizi memnun edecektir. Bu makale, RingCentral parolanızı nasıl değiştireceğinizi veya sıfırlayacağınızı açıklamaktadır. RingCentral Şifre Değiştirme RingCentral şifrenizi başarılı bir şekilde değiştirmek için belirli adımları takip […]

RingCentral’da Parola Nasıl Değiştirilir

RingCentral kullanıcısıysanız, şifrenizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Belki güvenlikle ilgili endişeleriniz var veya sadece hatırlaması daha kolay bir şifre seçmek istiyorsunuz. Durum ne olursa olsun, bunun nispeten basit bir süreç olduğunu bilmek sizi memnun edecektir.

Bu makale, RingCentral parolanızı nasıl değiştireceğinizi veya sıfırlayacağınızı açıklamaktadır.

RingCentral Şifre Değiştirme

RingCentral şifrenizi başarılı bir şekilde değiştirmek için belirli adımları takip etmeniz gerekmektedir. Bu, koşullara bağlı olarak kullanıcı veya yönetici tarafından yapılabilir.

 1. RingCentral mobil uygulamasını açın.
 2. “Profil resmi”ni seçin.
 3. “Uzantı ayarları”nı tıklayın.
 4. “Kullanıcı Bilgisi”ni ve ardından “Kullanıcı şifresi”ni seçin.
 5. En üstte “Devam Et”i seçin.
 6. Sizden “Kullanıcı Parolası”nı girmeniz istenecektir. Mevcut parolayı girin ve sonraki kutuya “Yeni Parola”yı girin.
 7. PIN’inizi girin (RingCentral hesabı için).
 8. “Kaydet”e dokunun.

Şifreniz şimdi değiştirilmelidir.

Ekip Üyesinin Parolasını Değiştirme

Yöneticiyseniz ve birisi hesabıyla ilgili bir sorun bildirirse, onların içini rahatlatmak için şifreyi değiştirmelisiniz. İşte nasıl yapıldığı:

 1. RingCentral’da yönetici hesabınıza giriş yapın.
 2. Profil resminizi seçin.
 3. “Uzantı ayarları”nın altında bulunan “Telefon sistemi”ni seçin.
 4. “Kullanıcılar”ı seçin ve parolasının sıfırlanması veya değiştirilmesi gereken kişinin adını seçin.
 5. “Kullanıcı bilgisi”ni seçin.
 6. “Kullanıcı parolası”nı seçin. Yerinde bir Rastgele Parola Oluştur politikası varsa, kullanıcı e-posta yoluyla rastgele bir parola alır. Bu, hesaba erişmek için kullanılabilir.
 7. Rastgele bir parola politikası oluşturulmadıysa mevcut ve yeni parolayı ilgili kutulara girin.
 8. Gerekli olan diğer bilgileri sağlayın. Bu kullanıcıdan alınabilir. “Kaydet”i tıklayın.

Parolanız diğer tüm oturumları geçersiz kılacak ve başarıyla değiştirilmiş olacaktır.

Kullanıcı Hesaplarının Kilidini Açın

Yanlış bir parola kullanarak çok fazla oturum açma denemesi RingCentral hesabınızı kilitleyecektir. Bir yönetici, kullanıcıların hesaplarının kilidini açmasına yardımcı olabilir.

 1. Yönetici uygulamasını açın ve “Kullanıcılar”ı seçin.
 2. Göster açılır menüsünü bulun ve “Kilitli” olarak ayarlayın.
 3. Kilidini açmak istediğiniz kullanıcıyı bulun ve onların satırındaki kırmızı kilitli simgesini seçin.
 4. Bu sizi “Evet”i tıklamanız gereken bir onay penceresine yönlendirecektir.

Kullanıcının Erişim Anahtarını Yapılandırın

Yöneticiler erişim anahtarını da yapılandırabilir.

 1. Yönetici uygulamasını açın ve “Kullanıcılar”ı seçin.
 2. Hedeflediğiniz kullanıcı profilini bulun ve ardından açmak için tıklayın.
 3. “Erişim Anahtarları” seçeneğini ve ardından “Düzenle”yi tıklayın.
 4. “Yeni Erişim Anahtarı Oluştur”u tıklayın.
 5. Ortaya çıkan sayfada, “Gizli Anahtarı Göster” ve “Kopyala”yı seçin.
 6. Gizli anahtar daha sonra bir dosyaya yapıştırılmalıdır. Dosyayı güvenli bir yere kaydedin. Anahtar artık kullanıcıyla paylaşılabilir.
 7. “Bitti”yi seçin.

Kullanıcı gizli anahtarı kaybederse, başka bir erişim anahtarı oluşturmanız gerekir.

Kullanıcının MFA Sırrını Sıfırlama

Yöneticiler, kullanıcının Multi-Factor Authentication (MFA) sırrını da sıfırlayabilir. MFA, hesap güvenliğini sağlamak için kullanılır.

 1. Yönetici uygulamasında “Kullanıcılar”ı seçin.
 2. Değiştirmek istediğiniz “Kullanıcı profilini” seçin ve açın.
 3. “MFA Sırrını Temizle”yi seçin.

Not: kuruluşta bir ana yöneticiniz varsa, hiçbir nedenle MFA’yı etkinleştirmemelisiniz. Cihazı veya sırrı kaybederseniz, yalnızca bir bilet oluşturmak için RingCentral iletişim merkezi desteği ile iletişime geçilerek sıfırlanabilir.

Unutulan Parolayı Değiştirme

Parolanızı hala hatırlıyorken değiştirmek nispeten kolaydır. Unutulursa hesap kilitlenir. Bu durumda, “Parolamı unuttum” seçeneğini belirleyebilirsiniz. Parolanız yönetici olarak veya uygulama üzerinden sıfırlanabilir.

 1. Ana sayfaya gidin ve üst kısımdaki “Giriş düğmesini” seçin.
 2. “Şifremi Unuttum”u seçin.
 3. E-postanızı veya ana telefon numaranızı girin” ve “Dahili numara”yı girin. Dahili numara isteğe bağlıdır.
 4. “Sıfırla sekmesini” seçin.
 5. Hesabınızla ilişkili güvenlik sorusunu yanıtlayın.
 6. “Gönder”i seçin.
 7. E-posta adresinize giriş yapın ve gelen mesajı bulun [email protected]. Birincil klasörde değilse spam klasörünü kontrol edin.
 8. “Parolanızı sıfırlayın” düğmesini veya E-postadaki parolayı sıfırla bağlantısını tıklayın.
 9. Yeni bir parola oluşturmak için talimatları izleyin ve “Kaydet”i tıklayın.

Oturum Açamama

RingCentral hesabınızda oturum açmanızı imkansız hale getirebilecek bazı sorunlar var:

 • Desteklenmeyen tarayıcı: Sorun buysa, desteklenen bir tarayıcıya geçmeniz gerekir. Edge Firefox, Microsoft, Safari ve Google Chrome’u içerir.
 • Oturum açarken hata oluştu: Bu, telefon numaranız, e-posta adresiniz veya şifreniz çalışmadığında meydana gelir. Yanlış e-posta veya şifre kullanıyor olabilirsiniz. Parolanın unutulması durumunda sıfırlanması gerekir. Ayrıca telefon numaranızı ve e-postanızı tekrar kontrol etmeniz gerekir. Bunların hiçbiri işe yaramazsa, yöneticinizle iletişime geçin.
 • Hesap devre dışı bırakma: Hesabınızda ilk kez oturum açtığınızda, hesabı onaylamanız gerekir. Bu, e-posta yoluyla gönderilen aktivasyon bağlantısına tıklayarak yapılır. Müşteri desteği ile iletişime geçebilirsiniz. Hesabınızı kuruluşunuz oluşturduysa, etkinleştirme bağlantısı içeren bir hoş geldiniz e-postası göndermeleri gerekir.
 • Hesap devre dışı bırakıldı: Devre dışı bırakılan bir hesabın nedeni Yönetici tarafından devre dışı bırakılması, ödeme sorunları, çakışan e-posta adresleri, doğrulama sorunları veya başarısız olan çok sayıda oturum açma girişimi olabilir.
 • Kilitli hesap: Çok fazla kez hatalı oturum açmaya çalıştığınızda hesabınız kilitlenebilir. Doğru bilgilerle tekrar denemenize izin verilene kadar bekleyin. Çok fazla yanlış deneme yaptığınızda hesap 1 saat kilitlenir. Numaranın, şifrenin veya e-postanın yanlış olduğu söylenirse, Yöneticiniz size yardımcı olabilir. Kimlik doğrulama uygulamasına ulaşılamıyorsa RingCentral desteği veya şirket yöneticisi ile iletişime geçin.
 • Hesap doğrulama sorunları: Bu, hesabınıza bir güvenlik katmanı ekleyen 2 adımlı bir özelliktir. Bu, oturum açan kişinin gerçekten siz olduğunuzu doğrulamak için size bir güvenlik kodunun gönderildiği bir metin veya e-posta oluşturur. Bu özelliği kullanırken bir hata mesajıyla karşılaşırsanız, Yönetici ile iletişime geçin.

SSS

Ya e-posta adresi yanlışsa?

Bir e-posta kullanıp sonra yanlış olduğunu fark ettiğiniz durumlar vardır. Öyleyse, doğrudan dahili numaranın doğru girildiğinden emin olmalısınız. E-postanıza erişemiyorsanız, değiştirmenize yardımcı olması için teknik destekle iletişime geçin.

Güvenlik sorularını yanıtlamanız gerekebilir. Bu esas olarak haklı olduğunuzu doğrulamak içindir.

hesap sahibi. Güvenlik sorularını doğru yanıtlamak, e-postayı güncellemenize yardımcı olur.

Bir hesap doğrulanamadığında ne olur?

RingCentral yöneticisiyseniz ve güvenlik sorusu yanıtlarını hatırlamıyorsanız, bir CCAF (Kredi Kartı Yetkilendirme Formu) göndermelisiniz.

RingCentral’da Güvenliğinizi Arttırın

RingCentral’da şifrenizi değiştirmek, hesabınızı kontrol altında tutmanın mükemmel bir yoludur. Bir güvenlik endişeniz varsa, şifrenizi değiştirmek güveninizi geri getirebilir. Parolaları değiştirmek, parolanın unutulması durumunda hesabınıza erişmenize yardımcı olur.

Hiç RingCentral şifrenizi değiştirmeyi denediniz mi? Bu makalede yer alan ipuçlarından ve püf noktalarından herhangi birini kullandınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory