Rowan Atkinson Koleksiyonundaki En Pahalı Araba

Ünlü McLaren F1’ine 17 yıl sahip olduktan sonra, İngiliz aktör sonunda buna katılmaya hazırdı – ama önce yüklü bir meblağ almadan değil. Süper arabanın onarımı tek başına zaten 1 milyon dolardan fazlaya mal oluyorsa, değerinin bunu aşması sürpriz olmamalı. 2015 yılında aktör, ikonik süper arabasını, McLaren F1’i satışa çıkaran David Clark tarafından yönetilen bir bayiye […]

Rowan Atkinson Koleksiyonundaki En Pahalı Araba

Ünlü McLaren F1’ine 17 yıl sahip olduktan sonra, İngiliz aktör sonunda buna katılmaya hazırdı – ama önce yüklü bir meblağ almadan değil. Süper arabanın onarımı tek başına zaten 1 milyon dolardan fazlaya mal oluyorsa, değerinin bunu aşması sürpriz olmamalı. 2015 yılında aktör, ikonik süper arabasını, McLaren F1’i satışa çıkaran David Clark tarafından yönetilen bir bayiye götürdü. Başlangıçta 960.000 $’a satın alınan bir süper otomobil için – biri 40.000 milin üzerinde olan ve en az iki kaza geçirmiş – Atkinson’ın McLaren F1’i 12.3 milyon $ talep fiyatına sahipti (üzerinden otoevrim). Clark, perakende maliyetinin 10 katından fazla olmasına rağmen, oyuncunun süper arabasını “Rowan gibi kullanacak bir İngiliz alıcıya” satmayı başardı.

Arabanın iyiliği için, özellikle McLaren F1 oldukça analog bir araç olduğu için, umarım daha önce hırpalanmış şasisine daha fazla ezik ve çizik eklemez. Aslında, herhangi bir sürücü yardımının olmaması, oyuncunun kendisini bir “yönetici”den çok bir sürücü gibi hissetmesine neden olduğu için tercih ettiği şeydir (üzerinden Telgraf). Artık onu eskisi kadar sık ​​kullanmadığı için, arabasını başka birinin kullanmasına izin vermenin doğru zamanının geldiğine inanıyordu. Atkinson bundan zaten hatırı sayılır bir kâr elde etmiş olsa da, biraz daha bekleseydi daha fazlasını elde edebilirdi.

Teknory