S25 Ultra bir canavar olabilir

TL;DR Bir sızıntı, Galaxy S Ultra telefonları için görünür bir kamera yol haritası yayınladı. Özellikle Galaxy S25 Ultra, değişken telefoto kamera da dahil olmak üzere bir dizi yükseltme alabilir. Bu telefonlardan ikisinin bir yıldan fazla süre uzakta olduğu göz önüne alındığında, bu sızıntıları yine de biraz şüpheyle karşılarız. Gelecek ay beklenen lansman öncesinde çeşitli Samsung […]

S25 Ultra bir canavar olabilir

TL;DR

  • Bir sızıntı, Galaxy S Ultra telefonları için görünür bir kamera yol haritası yayınladı.
  • Özellikle Galaxy S25 Ultra, değişken telefoto kamera da dahil olmak üzere bir dizi yükseltme alabilir.
  • Bu telefonlardan ikisinin bir yıldan fazla süre uzakta olduğu göz önüne alındığında, bu sızıntıları yine de biraz şüpheyle karşılarız.

Gelecek ay beklenen lansman öncesinde çeşitli Samsung Galaxy S24 serisi sızıntılarını zaten gördük. Şimdi ise bir sızıntı, gelecekteki Galaxy Ultra modellerinin kamera özelliklerine ilişkin bazı ilginç iddialarda bulundu.

X ihbarcısı Revegnus Galaxy Ultra telefonları için 2026’daki Samsung Galaxy S26 Ultra’ya kadar uzanan bir tür kamera yol haritası yayınladı.

Revegnus aracılığıyla görünen Samsung Galaxy S Ultra kamera detayları.

Gelecek yılın Galaxy S24 Ultra’sından başlayarak sızıntı, telefonun 50MP katlanmış telefoto kamerayla geleceğini iddia ediyor. Ancak son aylarda tartışma konusu olan yakınlaştırma faktörünü belirtmediler. Çeşitli sızıntılar ve raporlar, telefonun 3x 50MP kameraya veya 5x 50MP kameraya sahip olduğuna işaret ediyor.

S25 Ultra en büyük kamera yükseltmelerini mi alacak?

2025’teki Galaxy S25 Ultra’ya geçen Revegnus, telefonun “değişken yeteneklere” sahip katlanmış bir telefoto kameraya sahip olacağını iddia ediyor. Bu muhtemelen bu telefoto kameranın değişken yakınlaştırmaya sahip olacağı anlamına geliyor. Bu, çeşitli yakınlaştırma faktörlerinde tutarlı bir şekilde yüksek görüntü kalitesi sağlayan büyük bir yükseltme olacaktır.

Samsung, bu özelliği geleneksel bir telefonda sunan ilk şirket olmayacak çünkü Sony’nin Xperia telefonları birkaç yıldır değişken telefoto kameralara sahip. Sony’nin kamerası 3,5x ile 5,2x arasında değişiyor ancak Samsung’un görünür değişken telefoto kamerasının daha geniş bir yakınlaştırma aralığını kapsayabileceğini umuyoruz.

Aksi takdirde Revegnus, S25 Ultra’nın yükseltilmiş bir ana kameraya (belirli yükseltmelerden bahsedilmemişti) ve 50 MP ultra geniş kameraya da sahip olacağını ekliyor. 50 MP’lik bir sensör, ultra geniş çekimler için sağlam bir yükseltme olabilir ve Samsung’un düşük ışıkta net ve parlak çekimler için piksel gruplama kullanmasına olanak tanır. 50 MP’lik bir sensör, dijital sabitlemeyle bile ultra geniş kamera aracılığıyla 8K kayıt yapılmasını da mümkün kılacaktır.

Gelecekteki bir Ultra telefonda en çok neyi görmek istersiniz?

35 oy

Son olarak sızıntı yapan kişi, 2026 Galaxy S26 Ultra’nın yükseltilmiş 200 MP ana kameraya sahip olacağını iddia etti. Bu sensörün 1/1,10 inç boyutunda olduğu ve 0,7 mikron piksel özelliğine sahip olduğu söyleniyor. Buna karşılık Galaxy S23 Ultra, 1/1,3 inç sensör boyutuna ve 0,6 mikron piksele sahip 200 MP ana kameraya sahip. Bu, diğer her şeyin aynı olduğu varsayıldığında, ışık toplama kapasitesinde ve dolayısıyla görüntü kalitesinde küçük bir kazanç sağlayacaktır.

Yine de özellikle Galaxy S25 Ultra ve S26 Ultra iddialarına biraz şüpheyle yaklaşmanızı öneririz. Bu telefonlar hâlâ çok uzakta ve özellikleri şu an ile lansman zamanı arasında kolayca değişebilir. Sonuçta aynı kaynak, Nisan ayında Galaxy S24 Ultra’nın 3x-10x değişken telefoto kameraya sahip olacağını ve birkaç ay sonra bu iddiaları iptal edeceğini belirtmişti.


S25 Ultra bir canavar olabilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow