Sahte bir Twitter profili nasıl anlaşılır?

Elon Musk yönetimindeki Twitter aptallaşmaya devam ediyor. Hafta sonu, Twitter’ın yeni yönetimi, 1 Nisan’da Twitter’ın önemli hesapların kimliğini doğrulamaya yönelik artık feshedilmiş sisteminin kalıntıları olan “eski” mavi onay işaretlerini kaldırma sözünden geri adım atmaya karar verdi. mavi onay işareti işlevsel olarak anlamsızdır. Kullanıcılar artık bir hesabın doğrulanmış olması nedeniyle veya hesap sahibi Twitter Blue aboneliğiyle […]

Sahte bir Twitter profili nasıl anlaşılır?

Elon Musk yönetimindeki Twitter aptallaşmaya devam ediyor.

Hafta sonu, Twitter’ın yeni yönetimi, 1 Nisan’da Twitter’ın önemli hesapların kimliğini doğrulamaya yönelik artık feshedilmiş sisteminin kalıntıları olan “eski” mavi onay işaretlerini kaldırma sözünden geri adım atmaya karar verdi. mavi onay işareti işlevsel olarak anlamsızdır.

Kullanıcılar artık bir hesabın doğrulanmış olması nedeniyle veya hesap sahibi Twitter Blue aboneliğiyle ödeme yaptığı için mavi bir onay işaretine sahip olup olmadığını göremez. Twitter, bir Twitter profilinde rozete dokunduğunuzda görünen araç ipucunu, onay işareti nasıl alınmış olursa olsun tamamen aynı olacak şekilde değiştirdi: “Bu hesap, Twitter Blue’ya abone olduğu veya eski bir doğrulanmış hesap olduğu için doğrulandı.” Her şey aptallık, küçüklük veya ikisinin üzücü bir kombinasyonu tarafından motive edilmiş gibi geliyor.

Bir hesabın ait olduğunu iddia ettiği kişiye ait olup olmadığını anlamak için biraz daha araştırma yapmanız gerekebilir. Neyse ki kimin gerçek kimin olmadığını söylemek o kadar da zor değil.

AYRICA BAKINIZ:

Musk, Dogecoin davasının reddedilmesini istediği için Twitter logoyu doge ile değiştirdi

Kolu kontrol edin

Hafta sonu yaşanan değişikliklere ve kafa karışıklığına rağmen, Twitter’ın resmi politikalar(Yeni bir sekmede açılır) mavi onay işareti Musk’ın site için ortaya koyduğu vizyonla tutarlı olmaya devam ediyor. Kurallara göre rozet, eski hesapların bir noktada rozeti kaybedeceği Twitter Blue üyeleri içindir. Belki.

Garip bir şekilde, şu anda onay işaretini kaybeden tek büyük hesap resmi hesaptır. New York Times hesabı(Yeni bir sekmede açılır). Yine, “küçük” kelimesi akla geliyor.

Her neyse, önemli bir kişi veya kuruluşa ait olduğunu iddia eden bir hesap görürseniz, ancak bunun gerçek olduğundan emin değilseniz, yapmanız gereken ilk şey hesabın kullanıcı adını kontrol etmektir. Görünen adı değil, önünde @ işareti olan kişiyi kastediyorum. Bir hesap, başka biriyle aynı avatara ve görünen ada sahipse, ancak @ tanıtıcısı tamamen farklıysa, bir sahtekarlığınız var demektir.

Örnek: Bir hesabın avatarı ve görünen adı New York Times’a ait, ancak tanıtıcısı bir kişinin adı gibi rastgele bir şey. Bu bir sahtekarlık.

Yeni kuralların güzel bir küçük bonus faktörü, onay işaretli kişilerin şu anda başkalarını taklit etmek için tutamaçlarını veya görünen adlarını değiştirememeleridir. Bunlardan birini değiştirmek, Twitter uygunluk kriterlerini tekrar karşıladığınıza karar verene kadar rozetin geçici olarak kaybedilmesiyle sonuçlanacaktır. En azından kurallar böyle söylüyor. Bu şeylerden herhangi birinin gerçekte nasıl uygulanacağını kim bilebilir.

takipçi sayısına bak

Bir onay işaretinin varlığının aslında hiçbir anlam ifade etmediği bu dünyada, bir hesabın güvenilir olup olmadığına karar vermek için profilin diğer bölümlerine bakmamız gerekir. Önemli ünlüler, haber kuruluşları veya markalar söz konusu olduğunda, takipçi sayılarına bakarak gerçek makaleden sahtekarlığı ayırt etmek her zaman kolaydır.

Basitçe söylemek gerekirse, sahte bir New York Times Twitter hesabının birkaç yüz hatta birkaç bin takipçisi olmaz. Gerçek olanın 55 milyon takipçisi var ve muhtemelen o listede profilinde görebileceğiniz birkaç ortak arkadaşınız var. Aynı şey, kimliğine bürünmeye değer hemen hemen tüm eski doğrulanmış hesaplar için de geçerlidir. The New York Times, LeBron James ve diğer herhangi bir ünlü hesabın yüz binlerce hatta milyonlarca takipçisi olacak.

Takipçi sayılarını kontrol ederken bakmanız gereken bir diğer şey de hesabın ne zaman açıldığıdır. Her profil, biyografisinin hemen altında ne zaman kaydedildiğini size söyler. Kimliğe bürünmeye hazır olan herkes muhtemelen sitede on yıl veya daha uzun süredir bulunmaktadır. Taklit eden herhangi biri hesabı geçen hafta yapmış olabilir.

Bunu kontrol etmek iki saniye sürer. Unutan kişi olmayın.

Ve son olarak, sadece tweetleri okuyun

Bir hesabın gerçek anlaşma olup olmadığından emin değilseniz size vereceğim son tavsiye oldukça basit: Sadece tweet’lerini okuyun.

Onay işaretini kaybettiği için Times örneğine geri dönelim. Bir hesabın gazeteye ait mi yoksa sahte mi olduğunu bir bakışta anlayamıyorsanız, hesaba gidin ve aşağı kaydırın. Eğer bu gerçek hesapsa, muhtemelen New York Times hikayelerine bir dizi bağlantı göreceksiniz ve muhtemelen bu bağlantılar gerçekten tweet’lerde açıklanan hikayelere gidiyor.

Bunun yerine, spam içerikli tweet’ler veya büyük bir gazeteye yakışmayan herhangi bir şey görürseniz, bu muhtemelen gerçek anlaşma değil. Aynı ilke, diğer ünlü kişi veya kuruluşlar için de geçerlidir. Sahte hesap (muhtemelen düşük takipçi sayısına sahip), gerçek hesap sahibinin muhtemelen tweet atmayacağı şeyleri tweetliyorsa, güvenle göz ardı edebilirsiniz.

Saldırıya uğramadıkları sürece, çünkü bu artık olan bir şey. Musk’tan sonra Twitter’da hayat böyle.

Teknory