Samsung Camera Assistant, daha fazla telefona gelen daha fazla özellik alıyor

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Samsung, Camera Assistant uygulamasını yeni özellikler ve ince ayarlarla güncelledi. Yeni özellikler arasında, hızlı dokunarak deklanşör seçeneği ve kayıt sırasında ekran karartması yer alır. Samsung, Good Lock serisi modüllerinin bir parçası olarak geçen yıl Camera Assistant uygulamasını piyasaya sürdü ve Galaxy sahiplerinin telefonlarının kamera uygulamasında daha da fazla ayar […]

Samsung Camera Assistant, daha fazla telefona gelen daha fazla özellik alıyor

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Samsung, Camera Assistant uygulamasını yeni özellikler ve ince ayarlarla güncelledi.
  • Yeni özellikler arasında, hızlı dokunarak deklanşör seçeneği ve kayıt sırasında ekran karartması yer alır.

Samsung, Good Lock serisi modüllerinin bir parçası olarak geçen yıl Camera Assistant uygulamasını piyasaya sürdü ve Galaxy sahiplerinin telefonlarının kamera uygulamasında daha da fazla ayar yapmasına olanak sağladı. Bu seçenekler arasında yumuşatma, otomatik HDR, lens değiştirme ve daha fazlası için geçişler bulunur.

Belki de en dikkate değer yeni özellik, deklanşöre bastığınızda değil, deklanşöre ilk bastığınızda fotoğraf çekmenizi sağlayan, hızlı dokunarak deklanşör seçeneğidir. Bu özelliğin etkinleştirilmesi, basılı tutulduğunda deklanşör tuşunun davranışını da değiştirir, önce bir fotoğraf çekilir ve ardından bir GIF, video veya seri fotoğraf çekilir.

Kamera Asistanı güncellemesindeki bir başka yenilik de, pil ömründen tasarruf etmenin kullanışlı bir yolu olan kayıt sırasında ekranı karartma seçeneğidir. Kullanıcılar, ekrana dokunmadan bir dakika, iki dakika, beş dakika veya 10 dakikalık kayıttan sonra ekranın kararmasını ayarlayabilir.

Güncellenmiş Kamera Asistanından başka ne beklenebilir?

Yumuşatma/yumuşatma geçişinden başlayarak mevcut özelliklerde birkaç ince ayar da vardır. Bu artık basit bir açma/kapama geçişi yerine üç aşamalı bir ayardır (kapalı/orta/yüksek). Şirket, değişen keskinlik seviyeleri gösteren bir etki örneği sağladı. Aşağıda kontrol edin.

Samsung Camera Assistant resim yumuşatma yumuşatma Kore forumu

Daha Hızlı Deklanşör seçeneği de ayarlandı ve artık normal çözünürlükte veya yüksek çözünürlüklü resimler çekmek için farklı seçenekler seçmenize olanak tanıyor. Normal çözünürlükte çekim yaparken, kalite önceliği (daha yavaş ama yüksek kalite), dengeli bir seçenek ve hız önceliği (kalite pahasına daha hızlı çekim) arasında seçim yapabilirsiniz. Bu arada, yüksek çözünürlükte çekim yapmak yalnızca kalite önceliği ve hız önceliği seçenekleri sunar.

Son olarak, Samsung, artık bir çekim aralığı seçmenize olanak tanıyan zamanlayıcı işlevini ayarladı (örn. her 1,5 saniyede bir, iki saniyede bir, 2,5 saniyede bir veya üç saniyede bir çekim).

Koreli marka ayrıca, Samsung Camera Assistant’ın artık Galaxy S20 serisi ve sonraki modellerde, Galaxy Note 20 serisinde, Galaxy Z Fold 2 ve sonraki modellerde ve Galaxy Z Flip 3 ve sonraki modellerde kullanılabileceğini belirtmek için gönderiyi kullandı. Bu güncelleme, şu anda bir dizi cihaza aktarılmakta olan One UI 5.1 güncellemesini gerektiriyor.

Samsung Camera Assistant, daha fazla telefona gelen daha fazla özellik alıyor

Teknory