Samsung’un akıllı kablosuz şarj cihazının ilk fotoğrafı ortaya çıktı

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Samsung, yeni akıllı kablosuz şarj cihazı için bir FCC başvurusunda bulundu. Uygulama, cihaza ilk bakışımızı veren bir fotoğraf içeriyor. Belgeler, Bluetooth LE ve Wi-Fi bağlantısı ile Zigbee ve WPT özelliklerine sahip olduğunu söylüyor. Samsung, SmartThings Station adlı akıllı bir kablosuz şarj cihazı üzerinde çalışıyor. Ancak, potansiyel olarak türünün ilk […]

Samsung’un akıllı kablosuz şarj cihazının ilk fotoğrafı ortaya çıktı

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Samsung, yeni akıllı kablosuz şarj cihazı için bir FCC başvurusunda bulundu.
  • Uygulama, cihaza ilk bakışımızı veren bir fotoğraf içeriyor.
  • Belgeler, Bluetooth LE ve Wi-Fi bağlantısı ile Zigbee ve WPT özelliklerine sahip olduğunu söylüyor.

Samsung, SmartThings Station adlı akıllı bir kablosuz şarj cihazı üzerinde çalışıyor. Ancak, potansiyel olarak türünün ilk örneği olan cihaz hakkında hiçbir şey bilinmiyordu. Ancak FCC’ye yapılan bir patent başvurusu sayesinde artık devam etmemiz gereken bazı detaylar var.

Tarafından keşfedildi SamMobileSamsung, FCC’ye yalnızca cihaz özelliklerini değil, aynı zamanda SmartThings Station’ın bir fotoğrafını da içeren bir başvuru gönderdi.

Fotoğrafın amacı aygıtı göstermek değil, yaydığı radyasyon modellerini göstermektir, bu nedenle görüntüde tüm bu geometriyi görüyorsunuz. Yine de, bize SmartThings Station’a ilk bakışımızı veriyor.

Samsung SmartThings İstasyonu

Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi, cihazla ilgili görsel olarak özellikle dikkat çekici bir şey yok. Köşeleri yuvarlatılmış kare şeklinde siyah bir levhadır. Ancak her şey yolundayken iyi bir görünüm elde etmek zor.

Ayrıntılara geçersek, cihazın, Samsung’un diğer kablosuz şarj cihazları için kullandığı model numarası adlandırma kurallarına benzeyen EP-P9500 model numarasıyla geldiği bildiriliyor. Belgeler ayrıca ürünün Zigbee ve Bluetooth LE ile kablosuz güç aktarımı (WPT) özelliklerine ve Wi-Fi a/b/g/n/ac bağlantısına sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Uygulamada yer almayan ise maalesef cihazın ne kadar hızlı şarj edebildiğine dair herhangi bir bilgi yok. Samsung’un SmartThings Station’ı ne zaman piyasaya sürmeyi planladığından da söz edilmiyor.

Samsung’un SmartThings platform deneyimini geliştirmek için bu cihazı nasıl kullanmayı planladığı belli değil. Kablosuz şarjı uzaktan kontrol etmenize veya başka bir şey yapmanıza izin verecek mi? Daha fazla bilginin ortaya çıkmasını beklememiz gerekecek.

Samsung’un akıllı kablosuz şarj cihazının ilk fotoğrafı ortaya çıktı

Teknory