Şiddetli Gece: Zor Ölüm ve Kötü Noel Baba, David Harbour’un yeni Noel filmini nasıl etkiledi?

Chris Tilly ❘ Yayınlanan: 2022-11-28T10:52:49 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-28T17:55:43 Şiddetli Gece yönetmeni Tommy Wirkola, yeni şenlikli filminin Noel klasikleri Zor Ölüm ve Kötü Noel Baba’ya nasıl saygı gösterdiğini açıklıyor. Şiddetli Gece David Harbour, çivi kadar sert ve Noel arifesinde bir soygun sırasında bir hırsız çetesini ele alan bir Noel Baba’dır. Amazon’daki en iyi Kara Cuma ve […]

Şiddetli Gece: Zor Ölüm ve Kötü Noel Baba, David Harbour’un yeni Noel filmini nasıl etkiledi?

Yayınlanan: 2022-11-28T10:52:49

Güncellenmiş: 2022-11-28T17:55:43

Şiddetli Gece yönetmeni Tommy Wirkola, yeni şenlikli filminin Noel klasikleri Zor Ölüm ve Kötü Noel Baba’ya nasıl saygı gösterdiğini açıklıyor.

Şiddetli Gece David Harbour, çivi kadar sert ve Noel arifesinde bir soygun sırasında bir hırsız çetesini ele alan bir Noel Baba’dır.

Amazon’daki en iyi Kara Cuma ve Siber Pazartesi fırsatlarına göz atın.

Film, hırsızları yavaşlatmak için Macaulay Culkin filminden alıntılanan taktikleri kullanan Trudy adlı bir karakterle Evde Tek Başına’dan etkilenmiştir.

Ancak biri olay örgüsü, diğeri karakter açısından olmak üzere iki film daha Şiddetli Gece’ye şenlikli bir gölge düşürüyor. Burada yönetmen Tommy Wirkola açıklıyor…

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Violent Night, Die Hard’a nasıl saygı duruşunda bulunuyor?

Şiddetli Gece sırasında Noel Baba, Tommy Wirkola’nın filminin aktif olarak taklit ettiği aksiyon filmi başyapıtına bir selam olarak, çuvalında bir Zor Ölüm filmi olduğundan bahseder. Gerçekten de Zor Ölüm açısı, yönetmenin katılmasının nedenlerinden biriydi.

Wirkola, Dexerto’ya “Senaryoyu eski arkadaşlarım olan yapımcılar 87 North’tan aldım” dedi. “Temelde Noel Baba ile Zor Ölüm olduğunu söylediler. Bu bir bakıma doğrudur – odur. Ama çok daha fazlası.

“Benim için en önemlisi, büyük bir kalbi vardı ve gerçekten bir Noel filmi gibi hissettirdi. Beni gerçekten heyecanlandıran da buydu. Tüm aksiyonu yapabileceğimizi biliyoruz, üslupla eğlenebileceğimizi ve çılgın yerlere gidebileceğimizi biliyoruz, ama onu bir Noel filmi yapmak ve film boyunca Noel Baba ve Trudy ile atan kalbi korumak – bunu içeri ve dışarı örerek – benim için anahtardı ve bunu yaparken neye kilitlendim. Çünkü bunu doğru yaparsak diğer şeylerle istediğimiz kadar çılgınlaşabileceğimizi biliyordum.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Kötü Noel Baba Şiddet Gecesini Nasıl Etkiledi?

Şiddetli Gece’de ilk olarak David Harbour’ın Noel Baba’sıyla bir barda içerken tanışırız ve o, filmin ilk sahnelerini sarhoş bir pus içinde geçirir. Billy Bob Thornton’ın Kötü Noel Baba’sından farklı değil.

Wikola, “Genel olarak bu filmi seviyorum,” diye açıklıyor. “O filmi en iyiler listeme koyardım ve buna girmeyi tartıştığımız bir filmdi çünkü bu, gerçekten karanlık bazı yerlere gidebileceğinizi ve filminizde çok fazla aşırı mizah olabileceğini gösteren bir filmdi ama sürece mesaja sahip olduğunuz ve o Noel hissini aldığınız için, yine de bir Noel filmi gibi geliyor.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“Kötü Noel Baba’dan Noel tatili ruhunu hissederek çıkıyorsunuz. Bu bizim için büyük bir ilham kaynağıydı – O filmi seviyorum.

Şiddetli Gece bu Cuma (2 Aralık) ekranlarda.

Bu sayfadaki bir ürün bağlantısına tıklarsanız, küçük bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz.

Teknory