Sims 4’te İşe Nasıl Gidilir?

Sims 4 ev bütçenizi ayakta tutmak ve hayalinizdeki evi inşa etmeye devam etmek için Simoleons’a ihtiyacınız var. Oyunda hile yapmak istemiyorsanız veya başarıların peşinde koşuyor ve bunları kullanamıyorsanız Sim’lerinizin işe ihtiyacı var demektir. Bu makale, Sim’lerinize iş verme ve onları işlerine kadar takip etme konusunda size rehberlik edecek, böylece onların sosyal ve kariyer olanaklarını iyileştirebileceksiniz. […]

Sims 4’te İşe Nasıl Gidilir?

Sims 4 ev bütçenizi ayakta tutmak ve hayalinizdeki evi inşa etmeye devam etmek için Simoleons’a ihtiyacınız var. Oyunda hile yapmak istemiyorsanız veya başarıların peşinde koşuyor ve bunları kullanamıyorsanız Sim’lerinizin işe ihtiyacı var demektir.

Bu makale, Sim’lerinize iş verme ve onları işlerine kadar takip etme konusunda size rehberlik edecek, böylece onların sosyal ve kariyer olanaklarını iyileştirebileceksiniz.

Nasıl İş Bulabilirim?

Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi başarının ilk adımı meslek seçmek ve iş bulmaktır. Hem temel oyun (artık ücretsiz) hem de çok sayıda genişletme, bazıları doğrudan Sim’inizin evinden erişilebilen kariyer seçeneklerinin kapsamlı bir listesini sunuyor. Bir Sim’in iş bulması için yapmanız gerekenler:

  1. Çalıştırmak istediğiniz Sim’i seçin.
  2. Tıkla Kariyer sol alt köşedeki bir evrak çantasıyla işaretlenmiş sekme.
  3. Tıkla Bir kariyere katılın Açılan ekrandan seçeneği seçin.
  4. “Şunun için bir kariyer seçin…” yazan yeni bir pencere görünecek ve bir çağrı seçmenize olanak tanıyacak. Çoğu kariyerin iki farklı seçeneği vardır. Bir alt kariyer seçtikten sonra onu değiştiremeyeceğinizi (ancak kariyerleri tamamen değiştirebileceğinizi) unutmayın.
  5. Bir kariyer yolu seçtikten sonra, onay işareti pencerenin sağ alt köşesinde.
  6. Çalışma zamanı gelene kadar bekleyin.

İpucu: PC’de Kariyer sekmesine erişim için varsayılan kısayol tuşu “J”dir.

Alternatif olarak, Kariyer sekmesine gitmek yerine ekranın sol alt tarafındaki simge olan Sim’inizin telefonunu da kullanabilirsiniz. Oraya vardığınızda, İş simgesi ve İş bul seçenek. Bu aynı zamanda sizi “Şunun için bir kariyer seçin…” penceresine götürecektir.

“Get to Work” ve “Get Famous” genişletme paketleri kuruluyken aktif kariyerler (meslekler), Sim’inizi takip ederek çalışmanıza ve meslektaşlarınızla, arkadaşlarınızla ve çalışma ortamıyla etkileşime girmenize olanak tanır.

Sims 4’te İşe Nasıl Gidilir?

Aşağıdaki bölüm ofis işi olan meslekler (bilim adamı, dedektif ve doktor kariyerleri) için geçerlidir.

Sim’iniz için bir kariyer seçtikten sonra ilk iş gününün başlamasını bekleyin. Sağ alt köşedeki Kariyer sekmesini açarak süreyi kontrol edebilirsiniz. İş zamanı geldiğinde yapmanız gereken yalnızca iki şey vardır:

  1. Açık Kariyer.
  2. Tıkla İşe gitmek balondan seçenek.
  3. Bir pop-up, uygun bir kariyere sahipse Sim’in çalışmasını takip etmenizi isteyecektir. Bunu yapmamayı tercih ederseniz iş günleri bitene kadar kullanılamaz hale gelirler.
  4. Sim’i takip etmeye karar verirseniz, haneniz kendi işine geçer ve evde kalan hane üyeleriniz varsa bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Sim’iniz işe mutlu ve iyi bir ruh hali içinde giderse, yaklaşık %20’lik bir performans artışı elde edecektir, bu nedenle Sim’inizin ihtiyaçlarının karşılanıp karşılanmadığını kontrol edin. Bu destekle muhtemelen daha hızlı terfi edecekler ve daha fazla kazanacaklar.

Duyguların gösterildiği avatarın yanındaki küçük cıvata simgesine tıklayarak ve ardından aşağıdakiler arasında seçim yaparak Sim’inizin çalışma hızını seçebilirsiniz: Çok çalış, Boşverveya Sosyalleştirmek.

Sosyalleştirmek Sim’in işyerinde arkadaş edinmesini sağlar, Boşver çok az ilerleme kaydetmelerini sağlar ama onları rahat tutar. Çok çalış Sim’inizin daha fazla kazanmasını sağlar ancak bu süreçte gerginleşir.

Sim’ler ayrıca evden erken ayrılabilirler. Ancak bu, maaşın düşürülmesi veya terfi şansının düşürülmesi gibi cezalar getirebilir. Dikkatli olun, eğer Sim’iniz işten sık sık erken ayrılırsa işini kaybedebilir.

Çalış çalış çalış

Hilesiz bir oyun için iş mekaniği çok önemlidir. “İşe Başlayın” ve “Ünlü Olun” genişletmeleri oyunu çok daha ilginç hale getirebilir ancak bu, temel seçimin zayıf olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle Sim’inizin kişiliğine uygun doğru kariyeri seçtiğinizden ve sunulan ipuçlarından yararlandığınızdan emin olun. Bu yüzden sabırlı olun, Sim’lerinizi çalıştırın ve kariyerlerinin gelişmesini sağlayın!

Yeni gelen Sims oyuncuları için heyecan verici kariyer ipuçlarınız var mı? Görüşlerinizi yorumlara bırakmayı unutmayın!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow