Sızıntı, Pixel 7a’nın A serisinde hiç görülmemiş üst düzey özelliklere sahip olabileceğini öne sürüyor

Robert Triggs / Android Otoritesi TL; DR Yeni bir sızıntı, potansiyel olarak Pixel 7a hakkında bazı şaşırtıcı ayrıntılar sağladı. Sızıntı, 7a’nın 90Hz yenileme hızına ve kablosuz şarja sahip olabileceğini gösteriyor. Sızıntı ayrıca telefonun yeni bir kamera kurulumuna sahip olduğunu gösteriyor. Google’ın orta sınıf telefonu olan A serisi, daha uygun fiyatlı bir seçenek olabilmek için çok […]

Sızıntı, Pixel 7a’nın A serisinde hiç görülmemiş üst düzey özelliklere sahip olabileceğini öne sürüyor

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL; DR

  • Yeni bir sızıntı, potansiyel olarak Pixel 7a hakkında bazı şaşırtıcı ayrıntılar sağladı.
  • Sızıntı, 7a’nın 90Hz yenileme hızına ve kablosuz şarja sahip olabileceğini gösteriyor.
  • Sızıntı ayrıca telefonun yeni bir kamera kurulumuna sahip olduğunu gösteriyor.

Google’ın orta sınıf telefonu olan A serisi, daha uygun fiyatlı bir seçenek olabilmek için çok fazla fedakarlık yapıyor. Bu, ekranı eski sürüme geçirmek, daha ucuz yapı malzemeleri kullanmak ve daha fazlası yoluyla olabilir. Ancak yeni bir sızıntı, Pixel 7a’nın herkesin beklediğinden biraz daha premium olabileceğini gösteriyor.

Kod adı Lynx (L10), geliştirici Kuba Wojciechowski’nin Android 13 QPR1 Beta 1’in kaynak kodunu incelemesinden bu yana ortalıkta dolaşıyor. Bu gizemli cihazın bir Pixel Ultra veya Pixel Mini olabileceğine inanılıyordu. Ancak yeni bir sızıntı Wojciechowski bu cihazın aslında Pixel 7a olduğunu öne sürüyor.

Geliştirici, Twitter’da cihazın kamera sürücülerini araştırdıklarını ve “Pixel 7/Pro’daki “Pixel 22 Premium” ile karşılaştırıldığında “Pixel 22 Mid-range” referansları bulduğunu iddia ediyor. Bu, Pixel 7a ile uğraştığımızı gösteriyor gibi görünüyor.

Bu bilgilerle birlikte Wojciechowski, kaynakların onlara Pixel 7a’nın 90Hz 1080p ekrana sahip olabileceğini söylediğini söylüyor. Bu yenileme hızı, A serisi bir cihazda bulunan en yüksek yenileme hızı olacaktır. İlk olabilecek başka bir şey de 5W kablosuz şarj.

Ek olarak, Pixel 7a’nın kamera kurulumunda bir değişiklik görebileceği anlaşılıyor. Lynx’in bir GN1, IMX787 ve IMX712 lense sahip olabileceğine dair söylentiler vardı. Ancak Wojciechowski, GN1’in kaldırıldığını ve kamera sensörlerinin artık özel bir tele lens olmadan “l10_wide” (IMX787) ve “l10_UW” (IMX712) olarak anıldığını söylüyor.

Bu söylentiler doğruysa Pixel 7a, selefinden büyük bir adım olabilir.

Teknory