Snapchat Hikayenizi Nasıl Gizlersiniz?

Her gencin üzüntüsüne rağmen, Snapchat yetişkinler arasında giderek daha popüler hale geliyor. Tabii ki, hayatınızın daha kişisel yönlerini göstermek için tasarlanmış bir uygulama, yetişkinlerin örneğin patronlar, iş arkadaşları, eski sevgililer ve daha fazlasıyla başını belaya sokabilir. İnsanlar, uygulamadaki genel ve profesyonel imajlarıyla giderek daha fazla ilgilenmeye başladıkça, Snapchat’in gizliliğini korumanın daha rafine yollarını aramaya başlaması […]

Snapchat Hikayenizi Nasıl Gizlersiniz?

Her gencin üzüntüsüne rağmen, Snapchat yetişkinler arasında giderek daha popüler hale geliyor. Tabii ki, hayatınızın daha kişisel yönlerini göstermek için tasarlanmış bir uygulama, yetişkinlerin örneğin patronlar, iş arkadaşları, eski sevgililer ve daha fazlasıyla başını belaya sokabilir. İnsanlar, uygulamadaki genel ve profesyonel imajlarıyla giderek daha fazla ilgilenmeye başladıkça, Snapchat’in gizliliğini korumanın daha rafine yollarını aramaya başlaması gerekiyor. Bu arada, istenmeyen gözlerin fotoğraflarınızı gözetlemesini önlemek için yapabileceğiniz bazı şeyler var.

Snapchat hikayeniz, insanların boş zamanlarında görebilmelerini istediğiniz bir enstantane deposudur. Son 24 saatte “Benim Hikayem”e gönderdiğiniz tüm Snap’ler kaybolmadan önce ve yapabilirsin Snapchat Hikayenizi kimlerin görebileceğini düzenleyin. Snapchat kamerasından şu adımları izleyin.

 1. üzerine dokunun “profil” sol üst köşedeki simge. “Bitmoji” kullanırsanız, bunun yerine sizin bitmoji’niz gibi görünecektir.
 2. Sağ üst köşedeki “dişli” simgesine (Ayarlar) dokunun.
 3. Aşağı kaydırın ve seçin “Hikayemi Görüntüle” “Kim Yapabilir…” altında
 4. Mevcut üç seçenekten birini seçin.

Herkesin hikayenizi görmesine izin verebilirsiniz.. Başka bir deyişle, sizi takip etmeyi seçen herkes (onları tanısanız da tanımasanız da) bir göz atacaktır.

Hikayenizi sadece arkadaşlarınızın görmesine izin verebilirsiniz. Bu senaryo, insanların sizi takip etmesi gerektiği ve onlar Snapchat Hikayenizi görebilmeleri için sizin de onları takip etmeniz gerektiği anlamına gelir.

“Arkadaşlar” listenizden hikayenizi kimlerin görebileceğini ve görüntüleyemeyeceğini özelleştirebilirsiniz. Bu seçeneği seçerseniz, Snapchat Hikayenizi görmek İSTEMEYEN arkadaşlarınızın adlarına dokunun.

Tüm Anlık Görüntüler Nasıl Gizlenir

Tüm fotoğraflarınızı gizlemenize gerek yok. Geleneksel yöntemle bir Snap gönderdiğinizde, kişi listenizdeki kişileri seçebilirsiniz. Bu liste arkadaşlar ve bazı takipçileri içerir. Arkadaş olmayan ve iletişim gizliliğini “yalnızca arkadaşlar” olarak ayarlamış olan takipçiler bu listede görünmez.

Başkasının Snaplerini Nasıl Gizlersiniz?

Belki de başka birinin sürekli güncellemelerini görmekten bıktığın için buradasın. Ara sıra hikayelerine göz atmayı sevdiğiniz için onları takip etmeyi bırakmak istemezsiniz. Ne yapıyorsun? Uygulamada arkadaşınız değilse (başka bir deyişle sizi takip etmezlerse), takibi bırakmadan sizi “kapmalarını” kolayca engelleyebilirsiniz.

 1. üzerine dokunun “profil” sol üst köşedeki simge. Bitmoji kullanıyorsanız, bunun yerine sizin bitmoji’niz gibi görünecektir.
 2. Şuna dokunun: “vites” sağ üst köşedeki simge (Ayarlar).
 3. Aşağı kaydırın ve seçin “Bana ulaşın” “GİZLİLİK KONTROLÜ” altında.
 4. Seçmek “Arkadaşlar” veya “Arkadaşlar ve Kişiler.” Bu durumda belirli kullanıcıları ayırmanın bir yolu yoktur.

Diyelim ki bunu yapmak istemiyorsunuz. Takip etmediğiniz çok sayıda takipçiniz var ve onlardan ara sıra snap almaktan keyif alıyorsunuz. Bu tek kullanıcının sizi “yakalamasını” nasıl durdurabilirsiniz? Cevap basit. Onları engellersin.

 1. üzerine dokunun Sol üstteki “profil” simgesi köşe. Bitmoji kullanıyorsanız, bunun yerine sizin bitmoji’niz gibi görünecektir.
 2. Seçme “Arkadaş olarak ekle.”
 3. Snapchat adlarını arayın.
 4. onların üzerine dokunun “profil” simge.
 5. üzerine dokunun “yatay üç nokta” (üç yatay nokta) ekranın sağ üstünde.
 6. Seçme “Arkadaşlığı Yönet.”
 7. Seçmek “Engellemek.”

Artık seçilen kişiden haber alamıyorsunuz. Bu arada, onlar da senin enstantanelerini görmeyecekler.

Snapchat Hikayelerini Gizleme SSS

Snapchat kullanıcıları engellenip engellenmediğini anlayabilir mi?

Birini engellerseniz veya hikayenizi onlardan gizlerseniz hiçbir bildirim gönderilmez. Bu nedenle, hemen belli olmayacaktır. Ancak kararlı bir kullanıcı, engellendiğini anlamak için hileler kullanabilir. Ya hikayeni onlardan saklarsan? Peki, Snapchat Hikayenizi göremeyecekler. Yani, bir şeyler olduğunu düşüneceklerini tahmin ediyoruz. İyi açıklamalar bulmaya başlasan iyi olur.

Teknory