Snapchat’te En İyi Arkadaşlar Nasıl Eklenir?

Snapchat arkadaşlarınızı “en iyi arkadaşlara” dönüştürmenin basit bir yolunu arıyorsanız, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Ne yazık ki, bunu platformda kendiniz yapmanın bir yolu yok. Belirli bir kişiyle ne kadar etkileşimde bulunduğunuza bağlı olarak, Snapchat onlara “en iyi arkadaş” etiketini atayacaktır. Bu yazıda, Snapchat’e en iyi arkadaşları eklemek hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız. Snapchat En İyi […]

Snapchat’te En İyi Arkadaşlar Nasıl Eklenir?

Snapchat arkadaşlarınızı “en iyi arkadaşlara” dönüştürmenin basit bir yolunu arıyorsanız, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Ne yazık ki, bunu platformda kendiniz yapmanın bir yolu yok. Belirli bir kişiyle ne kadar etkileşimde bulunduğunuza bağlı olarak, Snapchat onlara “en iyi arkadaş” etiketini atayacaktır.

Bu yazıda, Snapchat’e en iyi arkadaşları eklemek hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız.

Snapchat En İyi Arkadaşlar Nelerdir?

Snapchat’teki En İyi Arkadaşlar, en çok sohbet ettiğiniz ve fotoğraf alışverişinde bulunduğunuz kişilerdir. Bunlar, “Gönder” ve “Sohbet” bölümlerinin en üstünde görünen ve en çok etkileşimde bulunduğunuz kişileri bulmanızı kolaylaştıran kişilerdir. En fazla sekiz en iyi arkadaşınız olabilir ve onlarla etkileşiminize bağlı olarak güncellenecektir.

En iyi arkadaşların sayısını değiştirmek istiyorsan şu birkaç adımı uygula:

 1. Snapchat uygulamasını açın.
 2. Ekranın sol üst köşesindeki profil simgenize tıklayın.
 3. Dişli simgesine tıklayarak sağ üst köşedeki “Ayarlar”ı açın.
 4. “Ek Hizmetler” bölümündeki “Yönet” düğmesine gidin.
 5. “En İyi Arkadaşların Sayısı”na dokunun.
 6. İstediğiniz en iyi arkadaş sayısını seçin.

Snapchat’te En İyi Arkadaşlar Nasıl Yönetilir?

En iyi arkadaşları eklemek gibi, Snapchat de onları silmenize izin vermez. Bir arkadaşınızı en iyi arkadaşlar listenizden çıkarmak istiyorsanız, bunu onunla bir süre etkileşimde bulunmayarak veya sessize alarak yapabilirsiniz. Bunu, bunları hızlı bir şekilde silerek ve ardından tekrar ekleyerek veya engelleyip engelini kaldırarak da yapabilirsiniz.

Aşağıdaki birkaç basit adımı izleyerek bu seçenekleri bulabilirsiniz:

 1. Snapchat uygulamasını başlatın.
 2. Sola kaydırarak veya alttaki “Sohbet” simgesine tıklayarak Sohbet ekranını açın.
 3. En iyi arkadaş listenizden çıkarmak istediğiniz kişinin simgesine tıklayın.
 4. Sağ üst köşedeki üç yatay noktaya dokunun
 5. Kişiyi sessize alma, silme ve engelleme arasında seçim yapın.

Not: Bir kişiyi silmek, o kullanıcıya eylemleriniz hakkında bilgi vermez. Ancak, bir kişiyi engellediğinizde mesajlarınız kaybolacak ve engellemeyi kaldırdıktan sonra otomatik olarak arkadaş listenize eklenmeyeceklerdir.

Bununla birlikte, Snapchat+ abonesiyseniz keşfedebileceğiniz daha fazla seçenek vardır. Snapchat+, özel ve deneysel özellikleri kullanmanıza veya özellikleri ücretsiz uygulamada yayınlanmadan önce denemenize olanak tanır. Bunlardan biri, en iyi bir arkadaşınızı sonsuza kadar bir numaralı en iyi arkadaşınız olarak sabitlemenize izin veren Best Friends Forever özelliğidir.

İşte nasıl yapıldığı:

 1. Snapchat uygulamasını başlatın.
 2. Sola kaydırarak veya alttaki “Sohbet” simgesine tıklayarak Sohbet ekranına gidin.
 3. Sonsuza Kadar En İyi Arkadaşınız yapmak istediğiniz kişiyi basılı tutun.
 4. “1 Numaralı En İyi Arkadaşınız Olarak Sabitle”yi seçin.

Not: Bir seferde Sonsuza Kadarki En İyi Arkadaşınız olarak yalnızca bir kişi olabilir, ancak bunu istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

En İyi Arkadaş Emojileri Nasıl Özelleştirilir

Snapchat en iyi arkadaşlarınızın tümü, etkileşim düzeyinize bağlı olarak farklı bir emoji ile işaretlenir. İşte en iyi arkadaş emojilerinin ve ne anlama geldiklerinin bir listesi:

En iyi arkadaşlarınız için Snapchat’in varsayılan emojilerinden memnun değilseniz veya onları görmek istemiyorsanız, onları kolayca değiştirebilirsiniz. İşlem basittir, ancak Android ve iPhone cihazlarda biraz farklıdır.

Android Cihazlarda

Android telefonunuzda en iyi arkadaşlarınızı özelleştirmek kolaydır.

 1. Snapchat uygulamasını başlatın.
 2. Ekranın sol üst köşesindeki profil resminize tıklayın.
 3. “Ayarlar”a erişmek için sağ üst köşedeki dişli çark simgesine dokunun.
 4. “Gizlilik Kontrolü” bölümüne gidin ve “Emojileri Özelleştir”i bulun.
 5. Artık değiştirmek istediğiniz emojiye tıklayıp beğendiğiniz emojiyi seçebilirsiniz.

iPhone Cihazlarında

iOS cihazlarındaki en iyi arkadaş emojilerini sadece birkaç tıklamayla değiştirebilirsiniz.

 1. Snapchat uygulamasını açın.
 2. Ekranın sol üst köşesinden profil resminizi seçin.
 3. “Ayarlar”a erişmek için sağ üst köşedeki dişli çark simgesine tıklayın.
 4. “Ek Hizmetler” bölümüne gidin.
 5. “Arkadaş Emojisi”ne dokunun ve istediğiniz emojiyi değiştirin.

Emojileri varsayılan sürümlerine geri döndürmek isterseniz, emojileri özelleştirdiğiniz aynı bölümde “Varsayılana sıfırla”ya tıklamanız yeterlidir.

Snapchat’te Birinin En İyi Arkadaşlarını Nasıl Görürsünüz?

Snapchat’te başkalarının en iyi arkadaşlarını göremezsiniz. Bir yandan, bu size ve diğer kullanıcılara daha fazla mahremiyet sağlar ve istediğiniz kişiyle etkileşime geçmenizi sağlar. Öte yandan, ortak en iyi arkadaşlarınızı veya birinin sizin en iyi arkadaşınız olduğunu, ancak sizin onların olmadığını gösteren emoji, tatsız bir sohbete neden olabilir.

Ayrıca, Snapchat+’a abone olmadıkça Snapchat’te birinin arkadaşı mı yoksa en iyi arkadaşı mı olduğunuzu göremezsiniz. Snapchat+’taki özelliklerden biri, size onların en iyi arkadaşları listesinde nerede olduğunuzu gösteren Friend Solar System’dir. Arkadaşlık Profillerine gidip “En İyi Arkadaşlar” rozetine tıkladığınızda, simgenizi Güneş Sistemindeki gezegenlerden biri olarak gösterecek. Gezegenin konumu, kullanıcının en iyi arkadaşlar listesindeki konumunuzu işaretleyecektir.

Rozette yalnızca “Arkadaşlar” yazıyorsa, bu onların Snapchat’teki en iyi arkadaşlarından biri olduğunuz, ancak o sizin arkadaşlarınız olmadığı anlamına gelir.

Ek SSS

Snapchat Çizgileri nedir?

Çizgiler, belirli bir kişiyle zaman içinde ne kadar yakınlaştığınızın göstergesidir ve bu, onların en iyi arkadaş listenize girmelerine yardımcı olabilir. Çizgiler, temasın yanında küçük alev emojileri biçiminde gelir ve alevlerin sayısı, bir kişiyle kaç gün geçirdiğinizi gösterir. Alev bir kum saati emojisine dönüşürse, Snapstreak’inizin süresi dolmak üzere demektir.

Bir Snapstreak’i devam ettirmek için ne sıklıkla bir arkadaşımı fotoğraflamam gerekir?

Snapstreak’i bozmamak için arkadaşınızla en az 24 saatte bir anlık görüntü alışverişi yapmalısınız. Snap’lerin sohbet etmekle aynı şey olmadığını unutmayın. Bir grup içinde yapılan snap’ler de bireysel snap’lerden sayılmaz.

Snapstreak’imi geri yükleyebilir miyim?

Streak’in süresi kısa bir süre önce dolduysa, kullanıcı adının yanındaki “Geri Yükle” düğmesine tıklayarak Snapstreak’inizi bir kez ücretsiz olarak geri yükleyebilirsiniz. Bunu, sohbette Streak’in sona erdiğini size bildiren bir başlığa dokunarak da yapabilirsiniz. Streak’inizi birden çok kez geri yüklemek istiyorsanız uygulama içi satın alma yapın.

Snapchat’teki en uzun Streak rekoru nedir?

En uzun Streak rekoru 2.794+ olup, 6 Nisan 2015’ten beri sürekli olarak birbirlerini kıran Hannah ve Lauren Luckey’e aittir.

Snapchat’te 1000. Seriye ulaştığınızda ne olur?

1.000’inci Snapchat Serisini geçmek kulağa etkileyici gelse de özel bir şey olmuyor. Siz ve diğer kullanıcı yalnızca 1.000 günlük Snapchat Streak ödülünün ve 1.000 günlük ateş emojisinin kilidini açın.

Yakalamaya Devam Et

Snapchat arkadaşlarınızı en iyi arkadaşlara dönüştürmenin basit bir yolu olmasa da umudunuzu kaybetmeyin. Her zaman arkadaşlarınızla fotoğraf çekmeye devam edebilir ve birbirinizi Snapchat’teki en iyi arkadaşlarınız yapmaya çalışabilirsiniz. Alev emojilerini takip ederek ilerlemenizi izleyin ve Çizgilerinizi tutarlı tuttuğunuzdan emin olun. Çok yakında bir kalp emojisi edinebilirsiniz ve kim bilir belki 1000. Seri’ye bile ulaşırsınız.

Snapchat’e hiç en iyi arkadaşını ekledin mi? Bu makalede yer alan ipuçlarından herhangi birini kullanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory