Sony Görünüşe Göre Star Wars: Knights Of The Old Republic Remake’in Çoğu İzini Kaldırıyor

Güncelleme: Sony’nin sözcüsü gönderdi Benim şehrim Listeden kaldırılan Star Wars: Knights of the Old Republic’in fragmanını açıklayan bir açıklama, bunun lisans sorunlarından kaynaklandığını belirtti. İşte Sony’nin söyledikleri Benim şehrim: “Normal işlerin bir parçası olarak, lisansların süresi dolduğunda lisanslı müzik içeren varlıkları liste dışı bırakıyoruz.” İlginç bir şekilde bu şu soruyu akla getiriyor: İlgili taraflar neden […]

Sony Görünüşe Göre Star Wars: Knights Of The Old Republic Remake’in Çoğu İzini Kaldırıyor

Güncelleme: Sony’nin sözcüsü gönderdi Benim şehrim Listeden kaldırılan Star Wars: Knights of the Old Republic’in fragmanını açıklayan bir açıklama, bunun lisans sorunlarından kaynaklandığını belirtti.

İşte Sony’nin söyledikleri Benim şehrim:

“Normal işlerin bir parçası olarak, lisansların süresi dolduğunda lisanslı müzik içeren varlıkları liste dışı bırakıyoruz.”

İlginç bir şekilde bu şu soruyu akla getiriyor: İlgili taraflar neden KOTOR’un yeniden yapılanma tanıtım fragmanının müziğiyle ilgili lisansın süresinin dolmasına izin verdi? oyun Bilgilendirici daha fazlasını öğrenirse bu hikayeyi güncelleyecektir.

Orijinal hikaye aşağıda devam ediyor…


Sony, Eylül 2021’deki PlayStation Gösterisini, klasik RPG Star Wars: Knights of the Old Republic’in PlayStation 5 için yeniden yapımı olduğu yönündeki söylentileri resmen duyurarak başlattı. Ancak bu, bir süre hariç bunu duyduğumuz son şeydi. Bloomberg ertesi yıl, büyük personel ayrılıkları nedeniyle projenin geliştirme sürecinin süresiz olarak askıya alındığını belirten bir rapor.

Görünüşe göre Sony ve PlayStation, KOTOR yeniden yapımının çoğu izini kaldırıyor, tweetleri siliyor ve tanıtım fragmanını YouTube kanalında saklıyor. Benim şehrim.

Dün, oyun Sızıntıları ve Söylentileri alt dizini, TricolorChutoy kullanıcısı 2021 PlayStation Showcase KOTOR yeniden yapım tanıtım fragmanının yakın zamanda listeden kaldırıldığını yayınladı. Aynı gün Twitter kullanıcısı Haçlı II Elessar aynı şeyi yayınladı, ancak şunları kaydetti: 2021 PlayStation Showcase videosunun tamamıKOTOR’un yeniden yapım fragmanı kaldı. Biraz daha araştırma yapan Crusader II Elessar, PlayStation’ın yeniden yapımdan bahseden her tweet’i sildiğini, diğer oyunlardan da bahseden aşağıdaki tweet hariç, sildiğini buldu.

Üstelik, Wayback Machine’in bazı tamirleriylePlayStation’ın Twitter’ının 2022 tarihli bir anlık görüntüsünün, yalnızca KOTOR’un yeniden yapımıyla ilgili farklı bir tweet’in hala var olduğunu gösterdiğini öğrendiler, bu da onun silinmesinin geçen yıl ile şimdi arasında gerçekleştiği anlamına geliyor.

oyun Bilgilendirici Gizli fragman ve silinen tweetler hakkında Sony ve PlayStation ile iletişime geçti ve yorum veya açıklama alınması durumunda bu hikayeyi güncelleyecek.

PlayStation’ın bunu neden yapıyor olabileceğine dair spekülasyon ise yeniden yapımın geliştiricisi Aspyr Media’dan kaynaklanıyor. Aspyr, mevcut “yeniden yapılanma programı” kapsamında oyunları iptal eden ve stüdyoları kapatan Embracer Group’a ait. Embracer Group’a “yedi aydır müzakere edilen büyük bir stratejik ortaklığın gerçekleşmeyeceği” veya başka bir deyişle 2 milyar dolarlık bir anlaşmanın çökeceği bilgisi verildikten sonra Video Oyunları Chroniclebu yeniden yapılanma programını hayata geçirdi.

Tüm bunlar göz önüne alındığında Embracer Group’un 2021 yılında satın aldığı Aspyr’in yeniden yapılanmadan etkilenmesi ve KOTOR yeniden yapım projesinin iptal edilmesi şaşırtıcı olmazdı. Ancak projeyle ilgili resmi bir açıklama olmamasına rağmen bu şimdilik bir spekülasyon.

[Source: Kotaku, Video Games Chronicle]


Sizce PlayStation neden bu KOTOR yeniden yapımıyla ilgili bahsi siliyor? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory