Sony Yanlışlıkla Önemli PlayStation Oyun Bütçelerini Açıkladı

Bu büyük gecikmenin ve vites geçişlerinin sebebinin Microsoft’un rekabeti olması biraz garip gelebilir. Ancak sebepsiz yere başvuru yapılmadı. Sony, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının kendisini finansal olarak etkileyeceğini FTC’ye kanıtlamak için evrakları sunmuştu. Bu, özellikle Activision’ın “Call of Duty” serisinin PlayStation kullanıcıları arasındaki popülaritesinden kaynaklanmaktadır. Argüman, “Call of Duty”nin nihai olarak Xbox’a özel bir hale […]

Sony Yanlışlıkla Önemli PlayStation Oyun Bütçelerini Açıkladı

Bu büyük gecikmenin ve vites geçişlerinin sebebinin Microsoft’un rekabeti olması biraz garip gelebilir. Ancak sebepsiz yere başvuru yapılmadı. Sony, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının kendisini finansal olarak etkileyeceğini FTC’ye kanıtlamak için evrakları sunmuştu. Bu, özellikle Activision’ın “Call of Duty” serisinin PlayStation kullanıcıları arasındaki popülaritesinden kaynaklanmaktadır. Argüman, “Call of Duty”nin nihai olarak Xbox’a özel bir hale gelmesi nedeniyle Sony ve PlayStation’ın gelir düşüşlerinden önemli ölçüde etkileneceğiydi.

Aceleyle düzeltilen evraklara göre, analiz edildiği gibi Sınır, “Call of Duty” oyunları, 2021’de Amerika Birleşik Devletleri’nde PlayStation için yaklaşık 800 milyon dolar değerindeydi. Küresel sayı tam olarak doğrulanamasa da, evraklara yakından bakıldığında, PlayStation için dünya çapında 1,5 milyar doları aşabileceğini ortaya koyuyor. İşleri daha da şaşırtıcı hale getirmek için, belge, franchise’ın kendisinin (Sony için) değerinin 13,9 milyar dolar veya daha fazla olduğunu ortaya koyuyor gibi görünüyor.

Şu anda PlayStation ve Xbox arasında çapraz yayınlanmak üzere yalnızca bir “Call of Duty” oyununun daha planlandığını biliyoruz, bu da Sony’nin yalnızca serinin sürümlerini oynadığını iddia ettiği bir milyon oyuncuya muhtemelen ekleniyor. Keşif üzerine evraklar ve ilgili sergiler kaldırıldığından, duruşmanın ilerlemesine ne olacağı belli değil.

Teknory