Spacetop Artırılmış Gerçeklik Dizüstü Bilgisayarda Ekran Değil Kulaklık Var

Şirket, Zoom, Figma ve benzeri tüm masaüstü uygulamalarınızı çalıştırabilen özel bir Spacetop OS deneyimi yarattı. Buradaki fikir, her zaman gözünüzün önünde olan, ancak aynı zamanda tam bir mahremiyete sahip bir çoklu monitör kurulumu sunmaktır. İlginç bir şekilde Spacetop, bu kolaylığı sağlamak için özelleştirilmiş NReal gözlüklere güveniyor. Bugünden itibaren, erken erişim programı açık, ancak erken isteyenler […]

Spacetop Artırılmış Gerçeklik Dizüstü Bilgisayarda Ekran Değil Kulaklık Var

Şirket, Zoom, Figma ve benzeri tüm masaüstü uygulamalarınızı çalıştırabilen özel bir Spacetop OS deneyimi yarattı. Buradaki fikir, her zaman gözünüzün önünde olan, ancak aynı zamanda tam bir mahremiyete sahip bir çoklu monitör kurulumu sunmaktır. İlginç bir şekilde Spacetop, bu kolaylığı sağlamak için özelleştirilmiş NReal gözlüklere güveniyor. Bugünden itibaren, erken erişim programı açık, ancak erken isteyenler için sadece 1.000 slot var. Şirket, tüm kitin ne kadara mal olacağını söylemiyor.

Spacetop dizüstü bilgisayar tabanı, 2019’da piyasaya sürülen bir yonga olan Qualcomm Snapdragon 865 SoC ile donanmış olarak geliyor. Ancak Sightful’ın son üç yıldır Spacetop üzerinde çalıştığını iddia ettiği için seçim şaşırtıcı değil. Qualcomm SoC, 8 GB RAM ve 256 GB yerleşik depolama ile eşleştirilirken, kablosuz bağlantı Wi-Fi 6, Bluetooth v5.1 ve 6 GHz Altı 5G bandı tarafından gerçekleştirilir. Güvertenin yükseltilmiş kenarı, tam işlevli bir klavye ve G/Ç bağlantı noktalarının yanı sıra görüntülü aramalar için 5 megapiksel kamera da barındırır.

Sightful, pili iki saatten daha kısa sürede %85 işaretine kadar boştan doldurabilen USB-PD 3.0 hızlı şarj desteğiyle tamamlanan 5 saatin üzerinde pil ömrü talep ediyor. Özellikle, fiziksel bir ekranla etkileşim kurmak istiyorsanız, tıpkı gerçek bir bilgisayar gibi Spacetop güverteye tam HD bir monitör bağlamanıza izin veren bir DisplayPort 1.4 çıkışı da var. Şirket bunları “erken erişim” teknik özellikleri olarak listeliyor.

Teknory