Spotify HiFi nihayet yeni bir isimle geliyor olabilir: Supremium

Spotify’ın Spotify HiFi adı verilen ve daha yüksek kaliteli, kayıpsız ses içeren yeni bir katmanı duyurduğu soğuk, nemli ve ıssız bir Şubat 2021’di. Yıllar geçti ve Spotify bu konuda sessiz kaldı, ayrıca ara sıra yeni ve şık katmanın gerçekten de “gelecekte” geleceğinden bahsetti. Potansiyel olarak sonsuz zaman bağlamında bu oldukça kesin değildir. Ancak şimdi, görünüşe […]

Spotify HiFi nihayet yeni bir isimle geliyor olabilir: Supremium

Spotify’ın Spotify HiFi adı verilen ve daha yüksek kaliteli, kayıpsız ses içeren yeni bir katmanı duyurduğu soğuk, nemli ve ıssız bir Şubat 2021’di.

Yıllar geçti ve Spotify bu konuda sessiz kaldı, ayrıca ara sıra yeni ve şık katmanın gerçekten de “gelecekte” geleceğinden bahsetti. Potansiyel olarak sonsuz zaman bağlamında bu oldukça kesin değildir.

Ancak şimdi, görünüşe göre Spotify Supremium olarak adlandırılacak olan yeni katman hakkında bazı yeni bilgilerimiz var.

teknoloji Evangelistine göre Chris MessinaHashtag’i icat etmesiyle bilinen yeni katmanın maliyeti ayda 19,99 ABD doları olacak ve bir dizi yeni özellik içerecek. Bunlar arasında 24 bit kayıpsız ses, 20-30 saatlik sesli kitap dinleme ve elde ettiğinize benzer dinleme istatistikleri yer alır. Last.fmAI çalma listesi oluşturma araçları, gelişmiş çalma listesi karıştırma araçları ve “ses kapsülünüz” adı verilen bir şey.

AYRICA BAKINIZ:

Spotify abonelerine saatlerce ücretsiz sesli kitap veriyor

Bunların hepsi kulağa ilginç gelse de, buradaki en önemli özellik, orijinal olarak Spotify HiFi ile vaat edilen (görünüşe göre bir marka olarak ölü) kayıpsız sestir. Spotify’ın aralarında Tidal, Apple Music ve Amazon Music Unlimited’ın da bulunduğu başlıca rakipleri bunu halihazırda şu veya bu şekilde sunuyor.

Messina’nın paylaştığı şeylerin çoğu tam olarak yeni değil; Bir Redditçi Spotify’ın kodunu inceleyerek bunu keşfetti ve paylaştı Eylül ayındaki bulgular. Aslında bu gönderide hizmetle ilgili daha fazla ayrıntı var; örneğin Spotify’ın kayıpsız sesinde gecikme veya gecikme olmayacağı yönündeki iddialarına değiniyor. Ayrıca, dinleme alışkanlıklarınıza bakan ve “benzersiz” ses karışımını keşfeden Soundcheck adlı yeni bir özellikten de bahsediliyor.

Messina, Spotify’ın her zamanki “üç çizgili” logosunun yanında “Supremium” kelimesinden oluşan yeni hizmetin logosunu paylaştı.

Bu harika bir şey. Harikayum? Harika.
Kredi bilgileri: Chris Messina/Konular

Spotify’dan hâlâ bunlarla ilgili resmi bir açıklama yok (onlara sorduk ve geri dönüş aldığımızda bu makaleyi güncelleyeceğiz).

Messina, Supremium’un lansman tarihinin “belirsiz” olduğunu söylüyor ancak geçen yılki Spotify Yatırımcı Günü açıklamalarına, Supremium’un 2023’ün sonuna kadar gelebileceğinin göstergesi olarak işaret ediyor. Umarız öyle olur: Spotify’daki kayıpsız sesin vadesi çoktan geçmiş durumda. Şirketin iki buçuk yıl önce söz verdiği gerçeğini unutun.

Teknory