Spotify, size bir ‘müzik kişiliği’ kazandırarak yıl sonu özetini renklendiriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Spotify’ın Wrapped 2022’si yayına girdi. Yıllık yıl sonu özeti, “müzik kişiliği” ve günlük dinleme alışkanlıkları dahil olmak üzere birkaç yeni özellik ekliyor. Müzik kişiliği, sizi 16 kategoriden birine sokan Myers-Briggs benzeri bir özelliktir. Yine yılın o zamanı, tüm yıl sonu özetleri çıkmaya başladığında. Spotify’ın yılın kendi özeti, Wrapped 2022, […]

Spotify, size bir ‘müzik kişiliği’ kazandırarak yıl sonu özetini renklendiriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Spotify’ın Wrapped 2022’si yayına girdi.
  • Yıllık yıl sonu özeti, “müzik kişiliği” ve günlük dinleme alışkanlıkları dahil olmak üzere birkaç yeni özellik ekliyor.
  • Müzik kişiliği, sizi 16 kategoriden birine sokan Myers-Briggs benzeri bir özelliktir.

Yine yılın o zamanı, tüm yıl sonu özetleri çıkmaya başladığında. Spotify’ın yılın kendi özeti, Wrapped 2022, şimdi kullanıcıların kontrol etmesi için yayında. Ancak bu yıl Spotify, iki yeni ilginç özellik ekleyerek işleri biraz renklendirdi.

Spotify Wrapped’e aşina değilseniz, Spotify’ın 2016’dan beri kullanıcılarına gönderdiği bir şeydir. Paylaşılabilir grafikler, çizelgeler ve yılın en popüler müzik ve podcast’lerinin yanı sıra kullanıcı dinleme geçmişini ayrıştıran verileri içerir. 1 Ocak’tan 31 Ekim’e kadar olan istatistikler. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, buradan açıklayıcımıza göz atabilirsiniz.

Her zamanki sosyal dostu istatistiklere ek olarak, şirket eğlenceli yeni bir müzik kişiliği özelliği ekledi. Bu özellik, nasıl dinlediğinizi analiz eder ve size “Maceracı” veya “Uzman” gibi 16 kişilik tipinden birini atar. Eskiden yaptığınız Myers-Briggs kişilik testleri gibi düşünün.

Spotify’ın dahil ettiği bir başka ilginç özellik de gün boyunca nasıl dinlediğinizin bir dökümü. Bu, sabah, öğleden sonra ve akşam dinleme eğiliminde olduğunuz şeyleri analiz eder. Sabaha biraz rock ile başlamayı, öğleden sonra biraz hip hop ile kendinizi motive etmeyi ve akşam biraz pop müzikle rahatlamayı sevdiğinizi varsayalım.

Ayrıca sanatçı mesajları bir yıl daha geri döndü. Burası Taylor Swift, Kendrick Lamar ve Bad Bunny gibi sanatçıların Spotify Wrapped’te müziklerini yeterince dinledikleri için kullanıcılara teşekkür ettiği yer.

Spotify Wrapped’i görmüyorsanız, aynı anda tüm kullanıcılara gösterilmediğini unutmayın. Ancak istatistiklerinize göz atmak için beklemek istemiyorsanız Spotify için İstatistiklere göz atabilirsiniz. En iyi parçalar, en iyi sanatçılar, en iyi türler ve daha fazlası gibi bilmek istediklerinizi size söyleyebilir.

Teknory