Sürekli Yeniden Başlayan Bir Fire Tablet Nasıl Onarılır

Her cihazın tuhaflıkları ve ortak sorunları vardır ve Fire Tabletler de bir istisna değildir. Fire Tablet’iniz düzensiz bir şekilde yeniden başlatılmaya devam ediyorsa, sorunu çözmek için deneyebileceğiniz birkaç şey vardır. Ardından, cihazınızın keyfini sonuna kadar çıkarmaya başlayabilirsiniz. Bu makale, yeniden başlamaya devam eden bir Fire Tablet’in nasıl düzeltileceğini açıklayacaktır. Sert Yeniden Başlatma Gerçekleştirin Denenecek ilk […]

Sürekli Yeniden Başlayan Bir Fire Tablet Nasıl Onarılır

Her cihazın tuhaflıkları ve ortak sorunları vardır ve Fire Tabletler de bir istisna değildir. Fire Tablet’iniz düzensiz bir şekilde yeniden başlatılmaya devam ediyorsa, sorunu çözmek için deneyebileceğiniz birkaç şey vardır. Ardından, cihazınızın keyfini sonuna kadar çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Bu makale, yeniden başlamaya devam eden bir Fire Tablet’in nasıl düzeltileceğini açıklayacaktır.

Sert Yeniden Başlatma Gerçekleştirin

Denenecek ilk şey, cihazın zor bir şekilde yeniden başlatılmasıdır. Bunu yapmak için, ekran cihazın yeniden başlatıldığını gösterene kadar Güç düğmesini en az kırk saniye basılı tutun. Umarız bu, sorunu çözer ve başka bir şey denemeye gerek kalmaz.

Arka Planda Çalışan Ekstra Uygulamaları Kapatın

Arka planda çalışan ekstra uygulamaları kapatın. Bunlar işletim sistemini aşırı yüklüyor olabilir. Cihazınızda şu anda hangi uygulamaların çalıştığını görmek için alttaki ekranda bulunan kare düğmeyi kullanın. Ardından, hemen ihtiyacınız olmayan uygulamaları kapatmak için yukarı kaydırın.

Fazladan uygulamaları kapatmak yeniden başlatmayı durdurmuyorsa, bunun işe yarayıp yaramadığını görmek için fazladan uygulamaların kapatılmasını ve sert bir yeniden başlatmayı birleştirin. Uygulamaları arka arkaya kapatmak ve sert bir şekilde yeniden başlatmak rastgele yeniden başlatma sorununu çözmüyorsa Amazon’un destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Ama bunu yapmadan önce denenecek birkaç şey daha var.

Cihaza Biraz Ekstra Meyve Suyu Verin

Bazı kullanıcılar, başka bir sert yeniden başlatma yapmadan önce cihazı 30 dakika prize takarsanız, bunun sorunu çözebileceğini bildiriyor. Pil şarjıyla ilgili ekstra sorunları ortadan kaldırmak için bir Amazon marka şarj cihazı kullandığınızdan emin olun.

Fire OS’yi güncelleyin

İşletim sisteminiz güncel olmayabilir mi? Tabletinize indirebileceğiniz herhangi bir güncelleme veya yama olup olmadığını kontrol edin. Belki de herhangi bir performans sorununu çözmek için bir güncelleme yeterlidir.

Uygulamaları da Güncelleyin

Belki de pano genelinde bir uygulama güncellemesi çözümdür. Uygulamaları bir kerede güncellemek için şu adımları izleyin:

 1. Ayarları aç.”
 2. “Uygulamalar ve Oyunlar”ı seçin.
 3. “Amazon Uygulama Ayarları”nı seçin.
 4. “Appstore”a dokunun.
 5. “Otomatik Güncellemeler”e dokunun ve etkinleştirildiğinden emin olun.
 6. Wi-Fi’ye bağlanın ve cihazınızı prize takın ve zamanı gelen tüm uygulamaları güncellemesine izin verin.

Önbelleği Temizle

Bir Fire Tablet’in önbelleği, artık ihtiyacınız olmayan ekstra bilgilerle tıkanabilir. Çok fazla şey işleyip işlemediğini ve sonuç olarak kapanıp kapanmadığını görmek için önbelleği temizleyin.

 1. Ayarları aç.”
 2. “Uygulamalar ve Bildirimler”i seçin.
 3. “Tüm Uygulamaları Yönet”i seçin.
 4. “Tümünü Gör”e dokunun.
 5. “Depolama”yı seçin.
 6. “Verileri Temizle” veya “Depolamayı Temizle” ve ardından seçenek verilirse “Önbelleği Temizle” seçeneğini seçin.

Tüm rasgele yeniden başlatma sorunlarınızın çözülüp çözülmediğini görmek için tableti yeniden başlatın.

Depolama Alanınızı Kontrol Edin

Önbellek, işletim sisteminizi çöpe atabileceği gibi, tabletin tüm belleğini kaplayan büyük dosyaları depolamak da aynı şeyi yapabilir.

 1. Ayarları aç.”
 2. “Depolama”ya dokunun.
 3. “Dahili Depolama” üzerine tıklayın.

Tabletinizin depolama bilgilerine bir göz atın. Artık tabletinizde depolamaya ihtiyacınız olmayan devasa film dosyaları büyük miktarda veri alıyor olabilir. Başka bir sinsi veri toplayıcı, tabletinizin hala depolamakta olduğu video ve resimlerle dolu eski metin dizileridir. Belki de Kindle’dan indirdiğiniz, okumayı bitirdiğiniz ancak hiç kaldırmadığınız bir sürü kitabınız vardır. Meşgul sisteminiz için bazı verileri serbest bırakacak fazladan her şeyi silin.

Ayarlar Sorunlarını Kontrol Edin

Sistem özelliklerinden bazılarını yanlışlıkla devre dışı bıraktıysanız, sorununuzun nedeni bu olabilir.

 1. Ayarlar menüsünü açın ve “Uygulama”ya dokunun.
 2. Devre dışı bırakılmış olup olmadığını görmek için Sistem Uygulamaları arasında gezinin.

  Devre dışı bırakılmış uygulamalar görürseniz, her uygulamanın ne yaptığını ve rastgele yeniden başlatmaların nedeninin bu olup olmadığını görmek için biraz web araması yapın. Alternatif olarak, kendinizi cesur hissediyorsanız, bunları birer birer etkinleştirin ve yeniden başlatma sorunlarını çözüp çözmediğine bakın.

Virüs veya Kötü Amaçlı Yazılım Arayın

Kötü amaçlı yazılım bir şekilde sisteminize girdiyse, tabletin uygunsuz zamanlarda yeniden başlatılmasına neden olabilir. Anti-virüs yazılımı, tabletinizde kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol edebilir. Virüsleri kaldırmak için yazılımı kendiniz çalıştırın veya hata ayıklaması için tableti bir yazılım uzmanına götürün.

Yazılım Bozulması

Sistem yazılımı da tıpkı dışarıdan bir yazılım saldırısı gibi bozulabilir ve sorunlara neden olabilir. Bu durumda, en iyi seçenek tableti fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bu, tablette veri kaybı anlamına gelir, dolayısıyla sizin için önemli olan her şeyi yedeklemek isteyeceksiniz. Ancak her şey başarısız olursa, sıfırlama işlemi muhtemelen sorunu çözecektir.

 1. Ayarlara git.”
 2. “Aygıt Seçenekleri”ni seçin.
 3. “Fabrika Varsayılanlarına Sıfırla”yı seçin.
 4. “Sıfırla” üzerine dokunun.

Genellikle sıfırlama, cihazı orijinal durumuna döndürür.

Aşırı Isınan Pil Kontrolü

Pilin aşırı ısınması, cihazın tekrar tekrar yeniden başlamasına neden olabilir. Cihazınız veya şarj cihazı çok uzun süre sıcakta kaldıysa veya kullanım nedeniyle aşırı ısındıysa, soğumalarını bekleyin ve kalıcı olarak hasar gören parçaları değiştirmeyi düşünün. Güvenli bir sıcaklığı korumak için cihazınıza bol miktarda havalandırma yapmayı unutmayın.

Aşırı ısınma sorunundan şüpheleniyorsanız, cihazınızı kapatın ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra çalışan bir şarj cihazına takın. Cihazı açmadan %100 şarj olmasına izin verin. Tamamen şarj olduğunda açın ve yeniden başlatma ikileminin çözülüp çözülmediğine bakın.

Pil Bağlantısının Gevşek Olmadığını Doğrulayın

Bir Fire Tablet, şarj cihazı bağlantısı gevşekse kontrolsüz bir şekilde yeniden başlayabilir ve uygun miktarda şarjı tutmakta zorlanır. Bunun yeniden başlatma sorununu çözüp çözmediğini görmek için başka bir şarj cihazıyla test edin.

Harici Cihazların Bağlantısını Kes

Bu fikirlerin hiçbiri henüz işe yaramadıysa, tabletinize harici aygıtların takılı olmadığından emin olun. Geçmişte kusursuz bir şekilde çalışmış olsalar bile, bir USB sürücü veya başka bir donanım sistemde çakışmalara neden olabilir ve Fire Tablet’in yeniden başlatılmasına neden olabilir.

SD Kartı kontrol edin

SD kart sorununun, Fire Tabletlerin kontrolsüz bir şekilde yeniden başlatılmasının nedeni olduğu bildirildi. Çoğu tablet, SD kart takılı olmadan da çalışabilmelidir, bu nedenle SD kartı çıkarın ve cihazı çalıştırın. Bunun yeniden başlatmaları düzeltip düzeltmediğini görmek için test edin. Varsa, SD kartı değiştirin. İleride düzgün çalışıp çalışmayacağını görmek için eski SD kartı yeniden takmayı da deneyebilirsiniz.

Donanım Onarımına Bakın

Donanım bozulursa bu, yeniden başlatma sorunlarına neden olabilir. Kırık pikseller veya kusurlu donanım bağlantıları, tekrarlanan yeniden başlatmalara neden olabilir. Bu, bir uzmanın onu teşhis etmesini ve onarmasını gerektirecektir. Hiçbir şey işe yaramazsa, tableti donanım sorunlarını araştırabilecek birine götürün.

Müşteri Desteği ile İletişime Geçin

Son olarak, Fire Tablet’inizin tekrar tekrar yeniden başlatılmasını nasıl önleyeceğinizi bulamıyorsanız, Amazon Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmenizin zamanı gelmiş olabilir. Yeniden başlatma sorunlarınızı çözmek için sonraki adımlarda sizi yönlendirebileceklerdir.

Fire Tablet Yeniden Başlatma Sorunları

Fire Tablet güçlü bir cihazdır ancak bu, zaman zaman sorun yaşamayacağı anlamına gelmez. Fire Tablet’iniz görünürde bir sebep olmadan yeniden başladığında denenecek pek çok sorun giderme fikri vardır. Tabletinizi yeniden başlattıktan, şarj ettikten ve güncelledikten sonra, büyük olasılıkla sorun çözülecektir. Değilse, yeniden başlatma sorununu çözmek için tıkanmış bir sistemi temizlemenin birkaç yolu vardır. Bu seçeneklerden hiçbiri işe yaramadığında Amazon Müşteri Hizmetleri, sorunu kesin olarak çözmek için sizinle birlikte çalışabilir.

Hiç tekrar tekrar yeniden başlayan bir Fire Tabletiniz oldu mu? Öyleyse, sorunları çözmek için bu makalede yer alan ipuçlarından ve püf noktalarından herhangi birini kullandınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory