Tears of the Kingdom’da Autobuild Nasıl Gidilir?

İnşa etmek, “The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” (TotK) deneyiminin büyük bir parçasıdır. Ultrahand gibi eğlenceli yeni yeteneklerle nesneleri bir araya getirerek kendi benzersiz yapılarınızı oluşturabilirsiniz. Autobuild yeteneği, bir düğmeye basarak her şeyi otomatik olarak oluşturarak süreci daha hızlı ve daha kolay hale getirir. Sahip olunması gereken bir yetenektir ve elde edilmesi nispeten […]

Tears of the Kingdom’da Autobuild Nasıl Gidilir?

İnşa etmek, “The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” (TotK) deneyiminin büyük bir parçasıdır. Ultrahand gibi eğlenceli yeni yeteneklerle nesneleri bir araya getirerek kendi benzersiz yapılarınızı oluşturabilirsiniz. Autobuild yeteneği, bir düğmeye basarak her şeyi otomatik olarak oluşturarak süreci daha hızlı ve daha kolay hale getirir. Sahip olunması gereken bir yetenektir ve elde edilmesi nispeten kolaydır.

Autobuild’i tam olarak nasıl edineceğinizi ve bununla neler yapabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

TotK’da Autobuild Nasıl Alınır?

TotK’daki diğer temel yeteneklerin çoğundan farklı olarak, Autobuild size eğitimin bir parçası olarak sunulmaz. Onu elde etmek için biraz çaba sarf etmeniz ve yolunuzdan biraz çıkmanız gerekecek. Bununla birlikte, nasıl yapılacağını biliyorsanız, Autobuild’i oldukça erken bir zamanda edinmek mümkündür. İzlemeniz gereken ana adımlar şunlardır:

 1. Öğreticiyi tamamlayın ve Lookout Landing’e gidin.
 2. Kameranızı aldığınız “Derinliklerde Kamera Çalışması” görevini tamamlayın.
 3. “Derinliklerdeki Gizem” görevine başlayın.
 4. Derinliklere Girin.
 5. Büyük Terk Edilmiş Merkez Madenine gidin.
 6. Görevi tamamlayın ve Autobuild, Defeat Master Kohga’yı alın.

“Derinliklerdeki Bir Gizem” Nasıl Tamamlanır?

“A Mystery in The Depths”, Autobuild özelliğini ele geçirmeden önce bitirmeniz gereken ana görevdir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu görev Derinliklerde gerçekleşir, bu yüzden kendinizi hazırlamanız akıllıca olur. Sağlığınızı geri kazanmak için biraz Brightbloom Tohumları ve bol miktarda yiyecek getirin.

Bu görevi tamamlamak için izlenecek ana adımlar şunlardır:

 1. Görevi almak için Lookout Landing’de Josha ile konuş. Bir önceki görev olan “Derinliklerde Kamera Çalışması”nda fotoğrafını çektiğiniz heykele geri dönmenizi isteyecek.
 2. Biraz zaman kazanmak ve göreve başlamak için The Depths’teki Iayusus Lightroot’a hızlı bir şekilde geri dönün.
 3. Heykele bakın ve baktığı yöne dönün. Başka bir heykele ulaşana kadar o yönde ilerleyin.
 4. Sonunda başka bir heykele ulaşacaksınız ve baktığı yöne doğru hareket ederek işlemi tekrarlayabileceksiniz.
 5. Grove of Time’dan Great Abandoned Central Mine’a geçerek bunu birkaç kez tekrarlayın.
 6. Araçlarını yeniden inşa etmek için yardımınızı isteyecek iki araştırmacıyla tanışacaksınız. Size Autobuild yeteneği verecekler.
 7. Ancak, siz görevi bitirip Autobuild’i kullanmaya başlamadan önce bir düşman belirecektir. “Vahşetin Nefesi”nde (BotW) de yer alan Usta Kohga’dır.
 8. Onu yendikten sonra Lookout Landing’e geri dönün ve Josha ile konuşun. Görevi bitirmek için bir sıcak hava balonunu tamir etmek üzere Autobuild’i bir kez daha kullanmanızı isteyecek.

Usta Kohga Nasıl Yenilir?

Otomatik İnşa yeteneğini ne zaman almaya karar verdiğinize bağlı olarak, Master Kohga, TotK’da karşılaşacağınız ilk patronlardan biri olabilir. Neyse ki, yenilmesi çok zor değil, ancak yeni oyuncular onu anlamakta hala zorlanabilir. İşte savaşı kazanmak için bazı ipuçları ve stratejiler:

Aracınızı Kullanın

Savaş başlamadan hemen önce, bir aracı onarmak için ilk kez Autobuild’i kullanacaksınız. Usta Kohga ile dövüşürken bunu kullanman gerekecek. Kendi kamyonuna binecek ve seni ezmeye çalışacak. Ancak, aracınızda kalarak koç saldırılarından kaçınabilirsiniz.

Kaya

Kohga sizi ezemeyeceğini anladığında, aracınızı parçalamaya çalışmak için yukarıdan büyük bir kaya çağıracaktır. Bu senin saldırma şansın. Yan tarafa hareket ederek kayadan kaçın, ardından karşılık verme şansınızdan yararlanın. Ya Kohga’nın aracına atlayıp ona vurabilir ya da ona ok atabilirsiniz.

Kaybolmadan Önce Hasar Verin

Kaya saldırısını kullandıktan sonra, Kohga kısa bir süre sersemletilecek, bu yüzden ona mümkün olduğunca sert vurmalısınız. Kısa bir süre sonra ortadan kaybolacak ve sizden uzakta, aracında yeniden doğacak. Ona doğru koşmak zaman aldığından, olabildiğince çok ok atmanız daha iyi olabilir.

Desen Değişiklikleri

Usta Kohga’nın sağlığının yarısını tükettiğinizde, farklı saldırılar yapmaya başlayacak. Aracını oklara karşı korumak için yeni takviyeler alacak ve size saldırmaya başlayacak. Neyse ki, aracının arkası açığa çıktı. Bu yüzden, size saldırmasına izin verin, saldırıdan kaçın, böylece arena duvarına çarpsın ve ardından ona arkadan ateş edin.

Autobuild Nedir ve Bununla Neler Yapabilirsiniz?

Autobuild, TotK için yepyeni bir yetenektir. Adından da anlaşılacağı gibi, otomatik bir oluşturucu aracıdır. Ultrahand ile tek tek parçaları ve parçaları manuel olarak hareket ettirmeden her şeyi çok hızlı ve verimli bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Bir şey yaptığınızda, Otomatik Oluşturma menüsünde saklanır. Ardından, bir düğmeye basarak aynı yapıyı tekrar oluşturmak için Autobuild’i kullanabilirsiniz. Ancak, oyun boyunca tüm kreasyonlarınızı değil, yalnızca en yenilerinizi saklar.

Bunu aşmak için, belirli yapıları favorileriniz olarak işaretleyebilir ve istediğiniz zaman yeniden oluşturabilmenizi sağlayabilirsiniz. Ayrıca, Autobuild ile bir şeyler yapmak için tüm malzemelere ihtiyacınız yok; Herhangi bir şeyi kaçırıyorsanız, Autobuild boşlukları doldurmak için Zonaite kullanabilir.

Otomatik Oluşturma Nasıl Kullanılır?

Autobuild ile araçlar ve makineler gibi şeyleri her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Bu yetenekten şu şekilde yararlanabilirsiniz:

 1. Yetenek tekerleğinizi getirmek için “L” düğmesini basılı tutun.
 2. Otomatik Oluştur’u seçmek için sağ çubuğu kullanın (üç mor el gibi görünür).
 3. Sağlanan menüden en son veya en sevdiğiniz yapılardan birini seçin.
 4. Bir şablon görünecektir. Çevrenizdeki gerekli malzemeleri toplamak için hareket ettirin. İlgili tüm malzemelere sahip değilseniz, bir açılır pencere, Autobuild’in yapıyı tamamlamasının Zonaite’e ne kadara mal olacağını gösterir.
 5. Oluşturma işleminizi tamamlamak için “A” tuşuna basın.

SSS

Autobuild’i oyunda ne kadar erken almalıyım?

Autobuild’i TotK’daki ilk saatleriniz içinde, öğreticiyi tamamladıktan kısa bir süre sonra edinmeniz mümkündür ve mümkün olan en kısa sürede edinmeniz önerilir. Oldukça iyi gizlendiği için, birçok oyuncu Totk’ta 20 saatten fazla zaman geçirip Autobuild’i bulmadı ve yararlı faydalarını kaçırdı. Ancak, onu maceranızın başlarında edinebilirseniz, daha sonra bir şeyler inşa etmek için tonlarca zaman kazanabilirsiniz.

Autobuild, Ultrahand’den daha mı iyi?

Bazı yönlerden evet, Autobuild saniyeler içinde bir şeyler inşa ederek çok zaman kazanmanıza izin verdiği için. Ancak, yalnızca geçmişte yaptığınız şeylerle çalışır. Autobuild menüsünde kilidini açmadan önce yeni yapılar ve araçlar oluşturmak için yine de Ultrahand’i kullanmalısınız.

Autobuild’de kaç yapı kaydedildi?

Autobuild, toplamda en son 30 adede kadar projenizi kaydedecektir. Bunlardan sekizini favori olarak ayarlayabilirsin, böylece silinmezler.

Autobuild ile Saniyeler İçinde Araçlar Yaratın

Autobuild, TotK’da kilidini açabileceğiniz en iyi yeteneklerden biridir ve olabildiğince erken edinmeye değer. Daha sonra go-to araçlarınızı ve cihazlarınızı yaparken size çok zaman kazandıracak. Henüz almadıysanız, The Depths’e geri dönün ve Autobuild’i yetenek çarkınıza eklemek için görevi tamamlayın.

Autobuild’in kilidini zaten açtınız mı? TotK’da yapmayı en sevdiğin şey nedir? Bu eğlenceli yeni yetenek hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın.

Teknory