Telefon Numarası Olmadan Gmail Nasıl Kullanılır

14 Kasım 2022’de Steve Larner tarafından telefon numarası olmadan bir Gmail oluşturmak için mevcut Android/iOS işlemlerini yansıtacak şekilde güncellendi. Yeni bir Gmail hesabı oluşturmak istiyorsanız, Google ileride kimlik doğrulaması yapmak için sizden bir telefon numarası isteyebilir. Bu seçenek geçmişte kolayca atlanabilirdi, ancak Google bulmayı zorlaştırdı. Google’ın sahip olmasını istemiyorsanız, bir numaranız yoksa veya telefon numaranızı… Okumaya devam et Telefon Numarası Olmadan Gmail Nasıl Kullanılır

Telefon Numarası Olmadan Gmail Nasıl Kullanılır

14 Kasım 2022’de Steve Larner tarafından telefon numarası olmadan bir Gmail oluşturmak için mevcut Android/iOS işlemlerini yansıtacak şekilde güncellendi.

Yeni bir Gmail hesabı oluşturmak istiyorsanız, Google ileride kimlik doğrulaması yapmak için sizden bir telefon numarası isteyebilir. Bu seçenek geçmişte kolayca atlanabilirdi, ancak Google bulmayı zorlaştırdı. Google’ın sahip olmasını istemiyorsanız, bir numaranız yoksa veya telefon numaranızı paylaşmaktan hoşlanmıyorsanız, muhtemelen bir hesap oluşturmanın başka bir yolunu arıyorsunuz demektir.

Neyse ki, yeni bir Gmail hesabı oluşturmak için telefon numarası kullanmayı atlamanın birçok yolu var.

Not: Aşağıdaki yöntemler Kasım 2022’de test edildive Android 11 ve iPhone/iOS 15.1 cihazlarda telefon numaraları olmadan Gmail hesapları oluşturabildik. Bu nedenle mümkün!

Doğrulama Olmadan Nasıl Gmail Hesabı Oluşturabilirim?

Doğrulama olmadan bir Gmail hesabı oluşturmanın, Android veya iOS kullanmaktan PC veya dizüstü bilgisayardaki herhangi bir tarayıcıya kadar birçok yolu vardır. Bunu yapmanın en kolay yollarından biri Gmail uygulamasıdır çünkü nasıl kaydolursanız olun, doğrulama için bir telefon numarası vermeyi devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu adımlar işe yarasa da bazen başka bir bilgisayarda oturum açtığınızda veya ikinci kez oturum açtığınızda uygulamanın sizden telefon numaranızı isteyeceğini unutmayın. Bunu önlemek için, tekrar oturum açmadan önce doğrulama için başka bir e-posta ekleyin, böylece o e-postayı isteyebilir.o zaman hazırsın!

Telefon numarası olmadan bir Gmail hesabına kaydolmak için kullanabileceğiniz adımlar aşağıdadır.

iPhone’unuzda Telefon Numarası Olmadan Bir Gmail Oluşturun

Bir iPhone’unuz varsa, telefonun üzerinden yeni bir Gmail hesabı oluşturabilirsiniz. “Ayarlar” telefon numarası kullanmadan menü.

 1. Gitmek “Ayarlar” ana ekrandan uygulama.
 2. Seçme “Posta” listeden.
 3. Üzerine dokunun “Hesaplar.”
 4. Seçme “Hesap eklemek.”
 5. Seçme “Google” listeden.
 6. İzinler açılır penceresinde, “Devam et” “Ayarlar”ın oturum açmak için google.com’u kullanmasına izin vermek için.
 7. Üzerine dokunun “Hesap oluştur” iPhone’unuzda zaten Gmail yoksa. Aksi takdirde, göreceksiniz ve seçmeniz gerekecek “Başka bir hesap kullan” ve sonra seç “Hesap oluştur.”
 8. Adınızı, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek yeni Google/Gmail hesabınızı oluşturun ve ardından üzerine dokunun. “Sonraki.”
 9. Karşılama ekranında, telefon numarasını atlayın ancak bir kurtarma e-posta adresi eklediğinizden emin olun. Daha sonra yeni hesabınıza erişemediğinizde takılıp kalmak istemezsiniz. Doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girin, ardından üzerine dokunun. “Sonraki.”
 10. Üzerine dokunun “Kabul ediyorum” “Gizlilik ve Koşullar” ekranında veya “Daha fazla seçenek” ilk.
 11. Üzerine dokunun “İzin vermek” Google hesabınıza erişime izin vermek için iOS izinleri ekranında.
 12. iOS artık Google postanızı, kişilerinizi, takvimlerinizi ve notlarınızı paylaşmayı kapatabileceğiniz “Gmail” ekranını yüklüyor. Sağ üst köşedeki “Kaydet” seçeneğine dokunun.

Android’de Telefon Numarası Olmadan Gmail Hesabı Oluşturun

Android kullanıcıları için adımlar oldukça sıkıcı olsa da, nerede bulacağınızı bildiğiniz sürece, işlem size hesap oluşturma sırasında telefon numaranızı eklemeyi atlama seçeneği sunar. Yapmanız gerekenler:

Not: Ayarlardaki adımlar, telefonunuzun üreticisine bağlı olarak değişebilir. Takılırsanız, arama simgesine dokunun ve “Hesaplar” yazın.

 1. Açık “Ayarlar” Android cihazınızda ve üzerine dokunun. “Hesaplar.” Bazı kullanıcılar görebilir “Hesaplar ve Yedekler.”
 2. Üzerine dokunun “Hesapları yönet” seçeneği görünürse. Aksi takdirde, “3. Adıma” geçin.
 3. Aşağı kaydırın ve dokunun “Hesap eklemek.”
 4. Seçme “Google.”
 5. Musluk “Hesap oluştur” sonra seç “Kendim için” görünürse.
 6. Girin “İlk adı” ve “Soy isim,” sonra üzerine dokunun “Sonraki.” Gerçek adınızı kullanabilirsiniz.
 7. doğumunuzu seçin “Ay,” “Gün,” “Yıl,” ve “Cinsiyet,” sonra dokunun “Sonraki.” Bu girişler doğru kalabilir.
 8. Bir seçin “önceden derlenmiş Gmail adresi” veya üzerine dokunun “Kendi Gmail adresinizi oluşturun.” İstediğiniz adresi yazın ve ardından üzerine dokunun. “Sonraki.”
 9. Doldur “şifre” kutusuna dokunun, ardından üzerine dokunun. “Sonraki.”
 10. Şimdi “Telefon Numarası Ekle?” sayfa. En alta kaydırın, ardından üzerine dokunun. “Daha fazla seçenek.” “Atla”yı SEÇMEYİN veya Google daha sonra isteyecektir!
 11. Seçme “Hayır, telefon numaramı ekleme” sonra üzerine dokunun “Tamamlandı.”
 12. Görünen “Hesap bilgilerinizi inceleyin” ekranında, üzerine dokunun. “Sonraki.”
 13. “Gizlilik ve Koşullar” ekranını inceleyin, ardından üzerine dokunun. “Kabul ediyorum.” Seçebilirsiniz “Daha fazla seçenek” bunun yerine istenirse.

Artık, ekli telefon numarası olmayan yeni Google hesabınız, cihazınızın Hesap Ayarlarında görünür.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra başka bilgi eklemenize gerek kalmayacak. Yeni e-postanızı kullanabilirsiniz ve kayıt işlemi sırasında bir kimlik doğrulama e-postası/Gmail adresi eklediğiniz sürece herhangi bir telefon numarasını doğrulamanız gerekmez.

Telefon Numaraları Olmadan Gmail Hesapları Oluşturma SSS

Bir Gmail hesabı oluşturmak için bir telefon numarası gerekli midir?

Hayır. Google, genç kullanıcıların bir e-posta hesabı oluşturmasına izin verdiği için; telefon numarası gerektirmezler. Ayrıca Google, eklediğiniz sürece doğrulama amacıyla alternatif bir e-posta kullanmanıza izin verir. Bu doğrulama kodlarının size gönderilmesini ve hesabınızın korunmasını istiyorsanız, bunu kurulum işlemi sırasında veya hesabınız oluşturulduktan sonra Ayarlar menüsünden yapabileceğiniz ikincil bir e-posta adresi oluşturmanız gerekir.

Telefon numarası olmadan e-posta adresimi güvence altına alabilir miyim?

Kesinlikle! Ancak hesabınızı doğru bir şekilde güvence altına almak için ikincil bir e-posta adresine ihtiyacınız olacak. Ayrıca, bilinmeyen cihazlarda oturum açmak için doğrulama kodları isteyebilir ve bunları güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Son olarak, e-posta adresini bir cihazda kullanıyorsanız ve yeni bir cihazla oturum açmaya çalışırsanız Google, Gmail hesabınızla cihaza bir hesap erişim istemi gönderir.

Google Gmail hala bir telefon numarası istiyor. Neden bunların hiçbiri benim için çalışmıyor?

Öncelikle, telefon numarası eklemeyi atlamak için yukarıdaki adımları eksiksiz bir şekilde uyguladığınızdan ve her sayfadaki seçenekleri incelediğinizden emin olun. Atlanan küçük bir adım tüm süreci bozabilir. İçerik, Kasım 2022 itibarıyla mevcut süreçleri yansıtacak şekilde güncellendi.

Daha sonra, aktif bir VPN’in Google’ın sizin bir bot olduğunuzu düşünmesine neden olması ve bu nedenle bir hesap oluşturmanızı engellemesi gibi küçük bir olasılık vardır.

Yine de bir telefon numarası kullanıp bunu Birden Çok Gmail Hesabı için kullanabilir miyim?

Evet. Telefon numarasını atlamamayı tercih ediyorsanız ve gerçek bir telefon numarasını kullanarak kaydoluyorsanız, farklı Gmail hesaplarına kaydolmak için bu numarayı birden çok kez kullanabilirsiniz. Sahte/geçici bir numara kullanmayı denediyseniz, Google sahte/tek kullanımlık numaraları yakaladığından, birden çok kez kullanamayabilirsiniz.

Birden fazla Gmail hesabı için aynı yedekleme/kimlik doğrulama e-posta adresini kullanabilir miyim?

Evet, telefon numarası olmadan yeni Gmail hesapları oluştururken yedek e-postanızı istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Ayrıca, ikincil/yedek/kimlik doğrulama e-posta adresi eklemek, gelecekte Google’ın bir telefon numarası istemesine gerek kalmadan hesabınıza erişebilmenizi sağlar. Bunun yerine doğrulama için bir e-posta göndermenizi isteyecektir, ancak bir telefon numarası isterse, bu ikincil e-postayı kullanma seçeneği olmalıdır.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow