Telefonunuz kesinlikle çift SIM’i destekler

Çift SIM desteği, 2010’ların ortalarından beri akıllı telefonlarda mevcut olup, insanların telefonlarında aynı anda iki SIM kart kullanmalarına olanak tanır. Görünüşe göre eSIM’lerin çoğalması da bu özelliğe verilen desteği azaltmadı. Bu haftanın başlarında, çift SIM destekli bir akıllı telefonunuz olup olmadığını soran bir anket yayınladık. Çift SIM desteğini iki fiziksel SIM, bir fiziksel SIM ve […]

Telefonunuz kesinlikle çift SIM’i destekler

Çift SIM desteği, 2010’ların ortalarından beri akıllı telefonlarda mevcut olup, insanların telefonlarında aynı anda iki SIM kart kullanmalarına olanak tanır. Görünüşe göre eSIM’lerin çoğalması da bu özelliğe verilen desteği azaltmadı.

Bu haftanın başlarında, çift SIM destekli bir akıllı telefonunuz olup olmadığını soran bir anket yayınladık. Çift SIM desteğini iki fiziksel SIM, bir fiziksel SIM ve eSIM veya iki eSIM olarak değerlendirdik. Pekala, sonuçlar geldi ve işte anketi nasıl cevapladığınız.

Telefonunuz çift SIM’i destekliyor mu?

Sonuçlar

Bu ankette 1.500’den fazla oy sayıldı ve ankete katılanların %55,3’ünün iki fiziksel SIM’i destekleyen bir telefona sahip olduğu ortaya çıktı. Bu oldukça dik bir rakam, ancak birçok orta sınıf telefonun ve bazı amiral gemisi cihazların çift fiziksel SIM sunduğu gerçeğinin ışığında mantıklı.

Bu arada, ankete katılan okuyucuların %31,5’i fiziksel SIM yuvası ve eSIM desteği olan bir telefona sahip olduklarını söyledi. Oyların %7,9’unu oluşturan “hayır, çift SIM’i desteklemiyor” ilk üçe girdi. Arkadan gelenler “evet, iki eSIM” (%2,7) ve “Bilmiyorum” (%2,63) idi.

Başka bir deyişle, ankete katılan okuyucuların neredeyse %90’ı (%89,5) bir tür çift SIM desteğine sahip olduklarını söylüyor. Böylece bu okuyucular seyahat, iş ve kişisel numaraları aynı telefonda tutmak ve daha fazlası için ikinci SIM/eSIM’den yararlanabilir.

Yorumlar

  • alıcı: Seyahat için kullanmak üzere 2’si eSIM’li ve biri çift fiziksel olmak üzere 3 telefonum var.
    ABD versiyonu Galaxy S22 Ultra, bir SIM’in ses ve mesajlar için, diğerinin veri için kullanılmasına izin vermediğinden oldukça işe yaramaz. Her zaman 3 işlevin tümünü tek bir SIM’e bağlar. Piksel 6a oldukça iyi. Tek sorun, Airalo veya MobiMatter aracılığıyla satın aldığım eSIM verilerinin zaman sınırlı olması: 7 veya 30 gün. Seyahatim sırasında haftada 3GB’tan fazla harcamadım. Bu, parasını ödediğim verilerin her zaman %40’ını kaybettiğim anlamına geliyor. İtalya’daki vodafone’dan satın aldığım fiziksel veri SIM’i en çok yönlü olanıdır. Pratik olarak zaman sınırı yok ve İngiltere’de veya Fransa’da kullanabiliyorum.
  • Siyah Spektrum: Telefonumda çift sim (fiziksel) ve microsd kart desteği var!
  • muamma: Evet ama ikinci Sim’de artık microSD kart için yerim kalmadığında ve bu benim için çok önemli. Şiddetle tavsiye edilir microSD kart alanı birlikte veya ayrı ayrı oluşturulmalıdır….
  • İgor Kosta: Ülkemde yıllardır tek SIM’li telefon yok.
  • dogeanimupower: İki fiziksel sim ve bir eSim. Ama sd kart yok. Haydi Samsung’a. O aptal sd kartı geri almak için bir göz açıp kapayıncaya kadar bir fiziksel ve esimden vazgeçerdim
  • dai jiawen: Xiaomi çift sim telefonlarını 10 yıldır kullanıyor ve artmaya devam ediyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow