Telegram: Çıkartmalar Nasıl Kullanılır

Telegram, kitaplığınıza eklenebilecek geniş bir ücretsiz çıkartma kataloğu sunar. Çıkartmalar, farklı ruh hallerini ve duyguları ifade etmek veya yalnızca alıcıyı güldürmek için paketler halinde gelir. Tüm bunlar, onları gönderilerinize renk ve biraz eğlence katmak için mükemmel kılar. Bu makale, Telegram uygulamasını kullanarak sohbetlerinizde çıkartmaların nasıl kullanılacağını açıklayacaktır. Telegram Uygulamanızdaki Çıkartmalara Nasıl Erişilir? Telegram’ın kapsamlı çıkartma […]

Telegram: Çıkartmalar Nasıl Kullanılır

Telegram, kitaplığınıza eklenebilecek geniş bir ücretsiz çıkartma kataloğu sunar. Çıkartmalar, farklı ruh hallerini ve duyguları ifade etmek veya yalnızca alıcıyı güldürmek için paketler halinde gelir. Tüm bunlar, onları gönderilerinize renk ve biraz eğlence katmak için mükemmel kılar.

Bu makale, Telegram uygulamasını kullanarak sohbetlerinizde çıkartmaların nasıl kullanılacağını açıklayacaktır.

Telegram Uygulamanızdaki Çıkartmalara Nasıl Erişilir?

Telegram’ın kapsamlı çıkartma koleksiyonu, gönderilerinize biraz daha fazla ilgi katacak. Daha da iyisi, kullanımı son derece kolaydır. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Gülen yüz şeklindeki ve mesaj kutusunun yakınında veya içinde olması gereken emoji düğmesini arayın.
 2. Bu düğmeye dokunduğunuzda, mevcut emojileri gösteren bir pencere açılacaktır. Çıkartmalar veya trend olan premium çıkartmalar yazan bir bölüm görmelisiniz. Ekranın üstünde veya altında GIF’ler, Çıkartmalar ve Emojiler için sekmenin bulunduğu bir bölüm de bulunur. Çıkartma alanını da buradan seçebilirsiniz.
 3. Mesaj metin kutusunun altındaki satırın sol tarafında “+” işaretli bir daire göreceksiniz. Bu ekleme düğmesidir ve yeni bir pencere ve mevcut çıkartmaların bir listesini açar. Bunlara paket denir ve indirme için birçok seçenek göreceksiniz. İlgilendiğiniz çıkartma paketlerini indirmek için sağ taraftaki ekle butonuna tıklıyorsunuz.
 4. Seçtiğiniz bir çıkartma paketini eklediğinizde, çıkartmalar sekmesine ulaşmak için 1. ve 2. adımları tekrarlamanız yeterlidir. Ekle butonuna tıklayarak istediğiniz kadar paket seçebilirsiniz.

Koleksiyonunuza eklemeyi tamamladığınızda tüm seçimlerinizin yer aldığı bir kitaplık göreceksiniz. Artık uygulamanıza eklendiğine göre bunları istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz. Cep telefonunuzda olduğu gibi, en sık kullandığınız emojiler ve çıkartmalar listenin ön kısmında görünecektir.

Çıkartma Arama ve Ekleme

Artık bir çıkartma koleksiyonunuz olduğuna göre, herhangi bir sohbet için doğru olanı bulmak için koleksiyonda arama yapabilirsiniz.

 1. Kişilerinizden herhangi biriyle bir görüşme açın ve gülen yüz simgesine tıklayın. Bu, en son kullanılan çıkartmaları ve koleksiyonunuza önceden eklenmiş çıkartmaların listesini gösteren bir açılır pencere açmalıdır.
 2. Arama çubuğunun içine karpuz, rock ‘n roll müzik, vintage elbiseler vb. gibi arama öğesi açıklamanızı yazın ve ara tuşuna basın. Uygulama, kitaplığınızda aradığınız öğenin yanı sıra, çıkartma paketleri için son “alışverişinizden” bu yana eklenen yeni her şeyi görüntüleyecektir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz o kadar çok çıkartma paketi var ki, arama çubuğu seçimi daraltmaya yardımcı oluyor. Bu şekilde, ilgilenmediğiniz bir dizi liste arasında gezinmek zorunda kalmak yerine, özellikle ne istediğinizi seçebilirsiniz.

Küçük Bir İlham

Telegram’da nelerin mevcut olduğunu görmek istiyorsanız, mevcut çıkartma paketlerinden birkaçını burada bulabilirsiniz:

 • Renkli Mesajlar
 • Çılgın Papatya
 • Martı Sam
 • Dino Dino
 • Maymun Kuklası
 • Aşık Kurbağa

En yakın arkadaşınızla sohbet ederken Maymun Kukla çıkartma setinin kullanılmasını nasıl istemezsiniz?

Telegram uygulamasındaki çıkartmalar yeterli değilse, aralarından seçim yapabileceğiniz daha da fazla seçeneğe sahip web siteleri vardır. Telegramhub.net adlı bir web sitesinin envanteri pek çok kategoride listelenmiştir: Hayvanlar, TV Şovları ve Diziler, Çizgi film, Filmler ve Karakterler ve daha fazlası. Envanterleri olarak 1 milyondan fazla çıkartma paketiyle övünüyorlar. Bu listede bir şey bulamazsanız, kendinizinkini yapmayı düşünmelisiniz!

Kendi Çıkartmalarınızı Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Telegram’da kullanıcıların benzersiz, kişiselleştirilmiş çıkartmalar oluşturmasına ve diğer kullanıcıların oluşturup yüklediği yeni çıkartmaları yüklemesine veya içe aktarmasına olanak tanıyan bir bot var. Botun adı @stickers ve platformda kullanıcıları kendi özelleştirilmiş tasarımlarını oluşturmaya teşvik eden başka uygulamalar da mevcut.

Bir kullanıcı kendi çıkartmalarını yüklemek ve yarattıklarını tüm Telegram kullanıcılarıyla paylaşmak istiyorsa, @stickers botu ileriye giden yoldur. Koleksiyon kitaplığa eklenir ve tüm kullanıcıların kullanımına sunulur.

@Stickers Botu Nasıl Kullanılır

@stickers botu ve @EZSticker botu kendi tasarımlarınızı yaratmanız için kaynaklardır. İşte kısa bir inceleme:

 • Resminizi seçtikten veya oluşturduktan sonra Telegram’ı açın ve çıkartmaları arayın. @stickers bot bağlantısı, @Trending Etiketler ve Favori Çıkartmalar ile birlikte bir listede olacaktır.
 • Çıkartmalar bot bağlantısını seçtiğinizde bir menü görünecektir ve bu menüden ne yapmak istediğinize siz karar verirsiniz.

Botun kullandığı komutlardan bazıları:

 • /addsticker – mevcut bir sete çıkartma ekler
 • /replacesticker – bir setteki çıkartmanın veya çıkartmaların yerine geçer
 • /renamesticker – bir kümenin adını değiştirir
 • /delpack – bir setin silinmesine izin verir
 • /newmask – kullanıcının fotoğrafları gözlük, sakal, peruk ve diğer eğlenceli öğeler gibi eklemelerle düzenlemesine olanak tanır.

Bir fotoğraf çekebilir ve fotoğrafa metin eklemek gibi her türlü düzenlemeyi yapabilirsiniz. Ayrıca fırça aracını kullanabilir ve fotoğrafınızın üzerine karalama yapabilirsiniz. Bu fotoğraflar daha sonra yüklenebilir ve herkese gönderilebilecek çıkartmalara dönüştürülebilir.

Bir Konuşmadan Çıkartma Paketi Nasıl Eklenir?

Yeni çıkartmalar eklemenin hızlı ve basit bir yolu, bir arkadaşınızla yaptığınız sohbetten bir paket almaktır. Sohbet sırasında bir arkadaşınız size onsuz yaşayamayacağınız bir çıkartma gönderebilir. Tek yapmanız gereken çıkartmaya dokunmak ve paket açılacaktır. Bu açılır pencereyi kullanarak, setin tamamını koleksiyonunuza eklemek zorunda kalmadan paketin tamamını indirebilir veya paketten bir çıkartma seçerek yanıt olarak gönderebilirsiniz.

Geleceğinizde Çıkartmalar mı Var?

Telegram medya cephanenizin büyük bir bölümünü oluşturuyorsa, gönderilerinizi renklendirmenin çıkartmalardan daha iyi bir yolu var mı? Kendi tasarımınız olan orijinal çıkartmaları gönderebilir veya uygulamada ve çevrimiçi olarak mevcut olan binlerce çıkartma arasından seçim yapabilirsiniz. Çıkartmalar, Telegram sohbetlerinize yeni bir hayat katmanın eğlenceli ve yaratıcı bir yoludur.

Telegram’da hiç çıkartma kullandınız mı? Eğer öyleyse, bu makalede bahsedilen paketlerden herhangi birini kullandınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory