Tesla Model X’i Şarj Etmek Ne Kadar Sürer?

Tesla’nın Supercharging ağı yaygındır ve şu anda birçok ülkede diğer araçlara açık olsa da, ağın odak noktası kesinlikle ana müşteri tabanıdır. Şaşırtıcı bir şekilde, Tesla’nızı olabildiğince çabuk şarj etmek söz konusu olduğunda bir Supercharger istasyonu en iyi seçeneğiniz olmayabilir. Şu anda üç tür Supercharger istasyonu ve üç tür EV şarj cihazı bulunmaktadır. Şu anda piyasada […]

Tesla Model X’i Şarj Etmek Ne Kadar Sürer?

Tesla’nın Supercharging ağı yaygındır ve şu anda birçok ülkede diğer araçlara açık olsa da, ağın odak noktası kesinlikle ana müşteri tabanıdır. Şaşırtıcı bir şekilde, Tesla’nızı olabildiğince çabuk şarj etmek söz konusu olduğunda bir Supercharger istasyonu en iyi seçeneğiniz olmayabilir. Şu anda üç tür Supercharger istasyonu ve üç tür EV şarj cihazı bulunmaktadır. Şu anda piyasada bulunan Supercharger istasyonları V1, V2 ve V3 olarak etiketlenmiştir. V2 şarj cihazları en güçlüleri değildir, ancak Supercharger istasyonlarının çoğunu oluştururlar. Normal şarj cihazları söz konusu olduğunda, şu anda Seviye 1, 2 ve 3 şarj cihazları mevcuttur – ve Tesla’nızı bir adaptörle şarj etmek istiyorsanız bunlar bir adaptör kullanılmasını gerektirecektir.

Seviye 1 şarj cihazları, normal EV sahiplerinin araçlarıyla birlikte aldıkları şeylerdir. Sahibinin evindeki 120V’luk bir prize takılırlar ve aracı çok yavaş şarj ederler. Oran değişir, ancak en iyi ihtimalle her saat beş mil menzile bakıyorsunuz. Tesla’nın iddia ettiği gibi 15 dakikada 200 mil yol almak yerine bunlardan birini kullandıysanız, iki güne yakın bir şarja bakıyor olacaksınız. Seviye 2 şarj cihazları çok daha iyidir ve Seviye 1 şarj cihazlarının saat başına beş katına kadar menzil sağlar. Seviye 3 şarj cihazları, işlerin ilginçleştiği yerdir. Seviye 3 şarj cihazları 350 kW DC güç sunarken, Tesla’nın Supercharger istasyonları yalnızca 250 kW sunar. Tesla, yazılım yoluyla istasyonlarını araçlarına göre uyarlayabilir, bu nedenle orada bir avantaj elde edebilir, ancak bu avantaj yeterli olmayabilir. tarafından yapılan bir teste göre EV’lerin içindeSeviye 3 şarj cihazı, Tesla’nızı şirketin kendi istasyonlarından daha hızlı şarj edebilir.

Teknory