Tesla’nın Uzun Menzilli Seçeneği Çoğu Sürücü İçin Buna Değer mi?

Başlamak için, çoğu sürücünün asla arabaya binmeyeceğini ve durmadan beş veya altı saat süreceğini not etmek önemlidir. Bu kabaca, araba ile 300 mil yol katetmeniz için gereken süredir. Benzer şekilde, standart bir araçla uzun bir yolculuğa çıkıyorsanız, yola çıkmadan önce depoyu doldurmanız gerekir. Bunu yapmayı unutmak, yol boyunca bir yerde durmayı garanti edecektir. Tersine, EV […]

Tesla’nın Uzun Menzilli Seçeneği Çoğu Sürücü İçin Buna Değer mi?

Başlamak için, çoğu sürücünün asla arabaya binmeyeceğini ve durmadan beş veya altı saat süreceğini not etmek önemlidir. Bu kabaca, araba ile 300 mil yol katetmeniz için gereken süredir. Benzer şekilde, standart bir araçla uzun bir yolculuğa çıkıyorsanız, yola çıkmadan önce depoyu doldurmanız gerekir. Bunu yapmayı unutmak, yol boyunca bir yerde durmayı garanti edecektir. Tersine, EV sürücüleri her gece araçlarını fişe takma eğilimindedir, bu nedenle tam şarjla uzun bir sürüşe çıkmak, aktif olarak kolaylaştırmanız gereken bir şey değildir.

Bu uzun sürüş süresinin niş gereksinimi nedeniyle, çoğu otomobil alıcısı günlük sürüş alışkanlıklarını kolaylaştırmak için kesinlikle uzun menzilli bir modele ihtiyaç duymaz. hızlı tipik bir sürücünün her gün işe gidiş-dönüş yaklaşık 40 mil yol kat ettiğini bildiriyor. Tesla’nın standart modeli tarafından sunulan 272 mil, bir ücret ödemeden günlerce tipik banliyö kullanımını karşılamak için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Bu mantıkla, standart modelden yaklaşık 10.000 $ daha fazla perakende satış yapan artan fiyat etiketi (başına Araba ve Sürücü) çoğu sürücünün önemli ölçüde kazanacağı bir şey değildir. Elbette, herhangi bir araca yatırım yapmadan önce kendi ihtiyaçlarınızı düşünmek çok önemlidir – size bir arabada neye ihtiyacınız olduğunu söyleyebilecek tek kişi sizsiniz.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow