Tesla’nızın Şarj Limitini Nasıl Değiştirirsiniz ve Neden Değiştirmek İsteyebilirsiniz?

Kapasite kaybı, yalnızca elektrikli araç alanında değil, tüm sektörlerdeki pil üreticileri için bir bela. Elde taşınan bir oyun cihazından her sabah kullanabileceğiniz bir elektrikli diş fırçasına kadar, güvendiğiniz herhangi bir şarj edilebilir pilin maksimum çıkışında zaman içinde bir düşüş görüldü. GeoTab 6.000 EV üzerinde yapılan bir araştırmanın, elektrikli araçların pil paketleri arasında her kullanım yılında […]

Tesla’nızın Şarj Limitini Nasıl Değiştirirsiniz ve Neden Değiştirmek İsteyebilirsiniz?

Kapasite kaybı, yalnızca elektrikli araç alanında değil, tüm sektörlerdeki pil üreticileri için bir bela. Elde taşınan bir oyun cihazından her sabah kullanabileceğiniz bir elektrikli diş fırçasına kadar, güvendiğiniz herhangi bir şarj edilebilir pilin maksimum çıkışında zaman içinde bir düşüş görüldü.

GeoTab 6.000 EV üzerinde yapılan bir araştırmanın, elektrikli araçların pil paketleri arasında her kullanım yılında ortalama %2,3’lük bir kayıp oranı bulduğunu belirtiyor. Kullanılmış bir elektrikli araç satın almayı böyle bir kumar haline getiren bu özelliktir. EV’nizi birden çok kez (belki günde birden fazla) şarj etmek ve boşaltmak, genel olarak maksimum çıkış kaybına neden olur, bu nedenle EV’nizi düzenli olarak toplam kapasitenin altında tutmak, bu düşüşü daha etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olabilir.

Maksimum şarjınızı %80, hatta %90 ile sınırlayarak, ilk birkaç yılda doğal olarak meydana gelen menzil düşüşünü etkili bir şekilde ortadan kaldıracaksınız. Bu sorun, aracı satın aldıktan sonra kısa bir süre için önemli bir endişe kaynağı olmayabilir. Yine de, dördüncü veya beşinci yılınızda, kapasitedeki azalma, beklediğiniz maksimum menzili yiyip bitirebilir.

Teknory